Back to homepage

Goje te liga

GATI SKEMA / Kryeministri, porosi pensionistëve: Mbajeni me kujdes 5 mijëlekëshin, se do ta ktheni prapë!

GATI SKEMA / Kryeministri, porosi pensionistëve: Mbajeni me kujdes 5 mijëlekëshin, se do ta ktheni prapë! 2

🕔17:18, 5.Sep 2018

Në vazhdën e fushatës “Taci, il nemico ti ascolta!” e cila i jep në përdorim falas çdo pensionisti një pesëmijëlekësh akull të ri për Vit të Ri, pa asnjë pagesë ekstra, kryeministri Edi Rama vizitoi dje familjen e pensionistit të

Lexo më shumë
KONFLIKTI NË PRAG / Megjithë paralajmërimet, hapet kutia e Pandorës

KONFLIKTI NË PRAG / Megjithë paralajmërimet, hapet kutia e Pandorës 0

🕔18:57, 3.Sep 2018

DURRËS – Nuk kanë mjaftuar paralajmërimet e Brukselit, Berlinit, Londrës dhe një sërë kryeqytetesh të tjera në nam, se hapja e kutisë së Pandorës do të sillte një efekt zinxhir ngjarjesh dramatike dhe tragjike në gjithë rajonin e Ballkanit dhe

Lexo më shumë
E BUJSHME: Thaçi-Vuçiç marrin zemër, ofrohen të bëjnë kufij të rinj për gjithë Ballkanin

E BUJSHME: Thaçi-Vuçiç marrin zemër, ofrohen të bëjnë kufij të rinj për gjithë Ballkanin 0

🕔18:54, 31.Aug 2018

  ALPBACH, Austri – Presidentët e Serbisë dhe Kosovës janë entuziazmuar shumë nga suksesi i forumit të Alpbach-ut, thonë burime që janë duke ngrënë shnicel dhe pirë shnaps. Ata nuk e prisnin që edhe vetë komisioneri Hahn të binte dakord

Lexo më shumë
SOCIALE / Për gjyshen 79-vjeçare, gjithçka që ndodh rreth e rrotull është turp

SOCIALE / Për gjyshen 79-vjeçare, gjithçka që ndodh rreth e rrotull është turp 1

🕔23:16, 28.Aug 2018

Burime nga njerëzit e afërt të gjyshes Meropi Tabakaja, pohojnë se rreth 80% e gjithçkaje që ajo sheh, provon, përjeton, dëgjon lidhur me të rejat nga Tirana dhe rrethet, etj, etiketohet si “turp”. Shqetësimin e pohoi për Gojët e Liga

Lexo më shumë
E PABESUESHME / Shkrirja e akullit në Arktik zbulon Marrëveshjen e Vërtetë të Mukjes

E PABESUESHME / Shkrirja e akullit në Arktik zbulon Marrëveshjen e Vërtetë të Mukjes 3

🕔17:29, 26.Aug 2018

Stacioni Zakerberg, Groenlandë – Shkencëtarët më në zë të ngrohjes globale, deklaruan ditën e premte se shkrirja e shtresës së akullit në polet e planetit ka zbuluar rreth 200 aktivitete klandestine të panjohura, por edhe arkiva të varrosura thellë që

Lexo më shumë
ÇUDIA / Trump i anullon vetes gabimisht certifikatën e sigurisë

ÇUDIA / Trump i anullon vetes gabimisht certifikatën e sigurisë 0

🕔16:05, 23.Aug 2018

UASHINGTON – Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur para dy ditësh në Shtëpinë e Bardhë, pohojnë burime bardhezi. Dëshmitarë të surprizuar kanë parë Presidentin Donald Trump te dera e jashtme e Shtëpisë së Bardhë, duke iu lutur rojes së sigurisë

Lexo më shumë
SONDAZHI / Më në fund, shqiptarëve u bëhet vonë

SONDAZHI / Më në fund, shqiptarëve u bëhet vonë 0

🕔16:37, 18.Aug 2018

  TIRANË- Një ndjesi mbizotëruese padurimi dhe ankthi e pushtoi Shqipërinë javën e kaluar, kur në masë dërrmuese qytetarët konstatuan se gjithçka – përfshirë urbanët, bisedat telefonike, ardhja e porosive në lokale, radha e pafund e makinave në dalje të

Lexo më shumë
ALBANOLOGJI / Hashimi zbulon 15 fjalë të ndryshme për të mos përmendur “shkëmbim trojesh”

ALBANOLOGJI / Hashimi zbulon 15 fjalë të ndryshme për të mos përmendur “shkëmbim trojesh” 2

🕔11:36, 14.Aug 2018

  Një kontribut të lavdërueshëm ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për pasurimin e fjalorit të shqipes, e gjithë kjo si një efekt anësor pas përpjekjeve të stërmundimshme për të mos përmendur në publik fjalën “shkëmbim trojesh”. Burime të

Lexo më shumë
E PADËGJUAR / Prindërit në alarm, 13-vjeçares i bëhet celulari njësh me dorën

E PADËGJUAR / Prindërit në alarm, 13-vjeçares i bëhet celulari njësh me dorën 0

🕔16:10, 10.Aug 2018

  TIRANË – Ajo është 13 vjeçare dhe prindërit e saj nuk e kishin menduar kurrë se do të vinte kjo ditë e zezë. Adoleshentja Xhensilinduela Parvazi prej gjashtë muajsh nuk i përgjigjet më asnjë ngacmimi të jashtëm. Sistemi i

Lexo më shumë
INCIDENTI / Rama keqkuptohet, kujton se ishte raporti i DASH Shehit…

INCIDENTI / Rama keqkuptohet, kujton se ishte raporti i DASH Shehit… 4

🕔20:03, 6.Aug 2018

  Një keqkuptim i madh guvernativ ka ndodhur javën e kaluar. Qeveria shqiptare e mori me mjaft menefregizëm një raport të shumëkomentuar të DASH-it, që bënte fjalë edhe për ekonominë shqiptare, korrupsionin, gjyqësorin dhe rreziqet që fsheh skema e pëpëpëve.

Lexo më shumë