Back to homepage

Goje te liga

FANTASHKENCË / Ish-Saimir Tahiri rikthehet triumfator si bletar pas akuzave se hashashi rrënoi kosheret

FANTASHKENCË / Ish-Saimir Tahiri rikthehet triumfator si bletar pas akuzave se hashashi rrënoi kosheret 1

🕔19:42, 3.Jul 2018

Në një ngjarje kozmike që mund ta bëjë astrofizikanin Stephen Hawking të flejë i qetë më në fund, që i ndrittë shpirti, ish-Saimir Tahiri është rikthyer bujshëm në universin tonë për t’u treguar vendin gjithë atyre që s’lanë gjë pa

Lexo më shumë
EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave

EKSKLUZIVE / Lulrrafsha Mosuvrafsha bën gjithçka për t’u rifituar zemrat fansave 4

🕔22:52, 30.Jun 2018

“Uniforma” e tij e fundit ishte ajo e kaubojsit, dhe më parë maska e kameramanit. Por Lulrrafsha Mosuvrafsha nuk ndalet këtu për të rregulluar biografinë me fansat, pas disa skandaleve që e gërryen bazën e partisë së tij në Utrecht

Lexo më shumë
PREKËSE / Ja sesi shokët e ngushtë rendin drejt 10 vjeçarit që u rrëzua me biçikletë

PREKËSE / Ja sesi shokët e ngushtë rendin drejt 10 vjeçarit që u rrëzua me biçikletë 0

🕔00:19, 27.Jun 2018

PARKU I LIQENIT – Një ilustrim kuptimplotë se çfarë brezi të ri dinjitoz dhe altruist po rrisin shqiptarët, është rasti i kësaj fundjave në kryeqytet. Duke zbatuar atë që mësuan në shkollë, një grup kalamajsh me biçikletë rendën me nxitim,

Lexo më shumë
PROFIL / Analizat e Generoso Tiros tregojnë se ai ka të ardhme në politikë

PROFIL / Analizat e Generoso Tiros tregojnë se ai ka të ardhme në politikë 1

🕔10:53, 25.Jun 2018

  Ish-Presidenti Generoso Tiro, i cili e pat marrë detyrën e lartë në raundin e dyzeteshtatë parlamentar pasi mbaruan të gjithë deputetët e tjerë të partisë, u është vënë seriozisht koment-analizave mediatike. Siç pohojnë burime që përgjithësisht janë mirë me

Lexo më shumë
E PAPRITUR / Shqiptarët kundër Botërorit. Apeli: Duam të shohim telenovelat

E PAPRITUR / Shqiptarët kundër Botërorit. Apeli: Duam të shohim telenovelat 3

🕔21:35, 21.Jun 2018

TIRANË – Siç bëhet e ditur nga burime antisportive për Gojët e Liga, javën e kaluar populli i Republikës së Shqipërisë ka firmosur një kërkesë formale ku kërkohet leje për të mos parë më ndeshjet e Botërorit të Futbollit Rusi

Lexo më shumë
ART-KULTURË / Dixhej Flama vendos rregull, nuk i duron padrejtësitë

ART-KULTURË / Dixhej Flama vendos rregull, nuk i duron padrejtësitë 1

🕔20:41, 19.Jun 2018

Një nga intelektualët më të spikatur të rajonit, elementi kyç i grupit death metal QUPSH dhe muzikanti me nam Dixhej Flama, dha një tjetër shembull të reagimit ndaj padrejtësive ditën e djeshme, kur hapi krahët si pëllumb i pashkruar dhe

Lexo më shumë
BARAZIA GJINORE / Emancipimi i gruas arrin kulmin: Diktatorja e parë femër

BARAZIA GJINORE / Emancipimi i gruas arrin kulmin: Diktatorja e parë femër 1

🕔21:58, 18.Jun 2018

KËPUSHKA – Në një zhvillim që është vlerësuar botërisht nga organizatat për të drejtat e grave anembanë globit, diktatorja e parë femër merr pushtetin në Tajmania. Revolucionarja Baranda Gama, edhe pse në kushte të pabarabarta me kolegët e saj meshkuj

Lexo më shumë
HATA / Refugjatë, ISIS, aksidente! Vendi në panik, dyshohet për mbi 1 milion viktima

HATA / Refugjatë, ISIS, aksidente! Vendi në panik, dyshohet për mbi 1 milion viktima 1

🕔22:14, 14.Jun 2018

  TIRANË dhe gjithandej – Me qindra mijëra shqiptarë dyshohet në mënyrë krejt irracionale që mund të kenë vdekur sot paradite, pas një aksidenti të vogël që përfshiu një papaq dhe një dumdume në Unazën e Re në kryeqytet. Për

Lexo më shumë
SHOWBIZ / Mallkimi i famës detyron Vipin të dalë rrugëve i maskuar

SHOWBIZ / Mallkimi i famës detyron Vipin të dalë rrugëve i maskuar 0

🕔22:34, 11.Jun 2018

  I neveritur dhe i velur nga fama, Vipit nuk i bëhej të dilte përjashta. Duke zbritur nga shtëpia drejt makinës, femra që shkulnin flokët, demokratikas që shkulnin mustaqet dhe mjekrat bëheshin kapicë për t’i marrë një firmë ose një

Lexo më shumë
Gjykatësi me rreptësi ekzemplare: 15 vjeçari i bardhë dënohet si me qenë 25 vjeçar rom

Gjykatësi me rreptësi ekzemplare: 15 vjeçari i bardhë dënohet si me qenë 25 vjeçar rom 0

🕔17:01, 10.Jun 2018

Vjedhësi i bardhë 15 vjeçar i kapakëve të pusetave, do të marrë ndëshkim shembullor: Ai do të gjykohet si një hajdut 25 vjeçar rom i pusetave. Ngjarja ka ndodhur në seancën e djeshme ku u caktua masa e sigurisë, gjyqtari

Lexo më shumë