Pse erdhi e çfarë kërkonte ish-e dashura e Ahmet Zogut

Pse erdhi e çfarë kërkonte ish-e dashura e Ahmet Zogut 8

🕔03:33, 27.Jan 2016

Quhej Tanja Visirova. Ishte një vajzë pa të ardhme, që ‘gjuhet’ dhe përfundon si valltare në kabaretë e lokalet e Parisit. Atu pikaset nga Lalë Krosi, e ftohet si valltare për të kërcyer në Shqipëri për Mbretin Ahmet Zogu… Mbreti

Lexo më shumë
Rrëfimi i gjeneralit 90 vjeçar të Pashalimanit (II)

Rrëfimi i gjeneralit 90 vjeçar të Pashalimanit (II) 6

🕔03:14, 27.Jan 2016

  Është tetori i vitit 1961. Tashmë, Hrushovi dhe aleatët e tij në Shtabin Ushtarak të Traktatit të Varshavës, nuk e fshehin se ‘dashuria e madhe ruse për Shqipërinë‘, ka si objekt marrjen e Bazës Ushtarake Detare të Pashalimanit. Por

Lexo më shumë
INTERVISTA / Rrëfimi shokues i Ziso Kristopullit: Çfarë ndodhi me mua dhe Remzi Hoxhën në Vain të Lezhës

INTERVISTA / Rrëfimi shokues i Ziso Kristopullit: Çfarë ndodhi me mua dhe Remzi Hoxhën në Vain të Lezhës 45

🕔11:33, 22.Oct 2015

Ekskluzive DITA – Nuk përbën çudi që në takimin që kemi lënë, Ardian Hoxha dhe Ziso Kristopulli vijnë së bashku. Kanë një miqësi të krijuar nga rrethana makabre. Rrethana që, për shkak të çështjes së shumënjohur por njëherësh të pazbardhur

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim