26 Nëntor 2015 


Horoskopi 2013
take_it_slow_600x450

HERA E PARË

PYETJE: Përshëndetje, Para disa muajsh u largova nga shtëpia dhe fillova Universitetin. Në Tiranë kam takuar një djalë, që  është dashnori im. Kanë kaluar rreth tre javë që ne takohemi dhe ndjehemi mirë, madje, k...


Gërshëra dhe Gjilpëra e Redaktorit

Ka shkrimtarë që ëndërrojnë të gjejnë Maxwell Perkins-in e ardhshëm, redaktorin legjendar të Hemingway-it, Fitzgerald-it dhe Wolfe-it, maminë e gjenisë letrare. Përfytyrimet e mia të hershme kanë qenë edhe më p...Peshq

Peshqit

Të lindurit nga 20 janari dhe deri më 21 shkurt janë dhe shenja e fundit në horoskop. Të cilësuarit nën shenjën e Peshqve pritet që të kenë një vit 2013 shumë të mirë. Karriera, dashuria, paratë janë disa nga a...


Ujori

Ujori

Ujorët, si shenjë e ajrit shquhen për inteligjencë dhe dëshirën e tyre për pavarësi, por edhe për ndjeshmërinë. Të lindur mes datave 20 janar dhe 19 shkurt, pritet që për vitin që po troket të kenë një fat të...Bricjapi

Bricjapi

Përveç shëndetit, çdo gjë tjetër do të jetë pozitive për të lindurit nga 22 dhjetori dhe deri më 19 janar. Dashuria, karriera, paratë do të jenë me shumicë, atëherë kur do të dini të vini edhe kufijtë e duhu...


Shigjetari

Shigjetari

Të lindurit mes 23 nëntorit dhe 21 dhjetorit do të kenë fat në dashuri dhe në karrierë. Si gjithnjë, është e rëndësishme që diku të bëni lëshime e diku të shtrëngoni më shumë. Megjithatë, për më tepër le...Akrepi

Akrepi

Të mirat dhe të këqijat janë pjesë e jetës. Shpesh rëndësi ka mënyra se si shihen gjërat: nëse shihet gjysma bosh apo gjysma plot e gotës. Për të lindurit mes 23 tetorit dhe 22 nëntorit duket se duhet të jenë m...


Peshorja-5

Peshorja

Mida ishte mbreti që gjithçka që prekte, e kthente në ar. Ata nën shenjën e Peshores duket se do të kenë pak nga fati i tij këtë vit. Gjithsesi, ashtu si Mida, është mirë që të jenë të kujdesshëm. Për të lin...virgo

Virgjëresha

Duhen edhe 15 ditë për një vit të ri tjetër. Të lindurit mes 23 gushtit dhe 22 shtatorit bëjnë mirë që të gëzojnë për atë çka yjet u parashikojnë në vijim. Shumë energji, shumë ndjenja, shumë para. E megjit...


luani

Luani

Të lindurit mes 23 korrikut dhe 22 gushtit duket se do të duhet të jenë pak të durueshëm. Shumë emocione, triumf në karrierë dhe një shëndet për t’u pasur zili, por gjithçka ka nevojë dhe për pak vullnet. Më p...Page 2 of 3123