Back to homepage

Intervista - Video

Loriku: Beogradi nuk mbyllet me kaq. Komenti që më lëndoi më shumë, ai i mbesës së Berishës (VIDEO)

Loriku: Beogradi nuk mbyllet me kaq. Komenti që më lëndoi më shumë, ai i mbesës së Berishës (VIDEO) 120

🕔09:18, 30.Oct 2014

14 ditë pas dhunimit të lojtarëve shqiptarë në stadiumin e Beogradit dhe 4 ditë pas vendimit skandaloz të UEFA-s, DITA sjell sot për lexuesit e saj, një intervistë me kapitenin Lorik Cana. Intervista do pasohet nga një intervistë e dytë

Lexo më shumë
Izet Haxhia: Kush e vuri bombën te VEFA. Historia e killerit Anton Gjergji – Pjesa 4 e intervistës – (VIDEO+TEKST)

Izet Haxhia: Kush e vuri bombën te VEFA. Historia e killerit Anton Gjergji – Pjesa 4 e intervistës – (VIDEO+TEKST) 99

🕔09:46, 16.Sep 2014

    VIJON NGA DJE     Mira Kazhani: Në ngjarjet e Tropojës kanë humbur jetën shumë djem të rinj, te pafajshëm; direkt apo indirekt sa pati lidhje zoti Berisha…? Izet Haxhia: Berisha kanë qenë palë në historinë e Tropojës.

Lexo më shumë
VIDEO / Izet Haxhia: Familja Berisha që kam njohur unë

VIDEO / Izet Haxhia: Familja Berisha që kam njohur unë 164

🕔18:50, 15.Sep 2014

  Nga e dërguara e DITA-s në Kusadasi, Turqi, Mira Kazhani   Unë nuk kam patur fatin që të jem gazetare në vitet ’90. Por kryeredaktori im Adrian Thano më ka nxitur drejt intervistave mbi ngjarjet e forta të atyre viteve

Lexo më shumë
Izet Haxhia: Nata e vrasjes së Azem Hajdarit – Pjesa 3 e intervistës – (VIDEO + TEKST)

Izet Haxhia: Nata e vrasjes së Azem Hajdarit – Pjesa 3 e intervistës – (VIDEO + TEKST) 80

🕔11:52, 15.Sep 2014

 VIJON NGA DJE Mira Kazhani: Kush e vrau Azem Hajdarin? Izet Haxhia: Fatmir Haklaj   Mira Kazhani: Ka qëlluar dikush tjetër kundrejt tij? Izet Haxhia: Jo!   Mira Kazhani: Pse ishte atë ditë aty Fatmir Haklaj, me qëllim për ta vrarë Azem

Lexo më shumë
Izet Haxhia: Viti ’97. Droga dhe Azemi. Tropoja – Pjesa 2 e intervistës – (VIDEO + TEKST)

Izet Haxhia: Viti ’97. Droga dhe Azemi. Tropoja – Pjesa 2 e intervistës – (VIDEO + TEKST) 115

🕔11:51, 15.Sep 2014

    VIJON NGA DJE  Mira Kazhani: Pse sipas jush bënte këto zgjedhje Berisha? Izet Haxhia: Berisha nuk zgjedh njerëz që nuk i përdor dot. Pse vetëm në Shqipëri nuk u hapën dosjet? Sepse këto janë përdorur gjithmonë nga Berisha.

Lexo më shumë
Bamir Topi, nga pengjet e Presidencës te dasma e vajzës (Intervista e plotë + VIDEO)

Bamir Topi, nga pengjet e Presidencës te dasma e vajzës (Intervista e plotë + VIDEO) 23

🕔13:00, 20.Jul 2014

Mira Kazhani: Para se të vija për t’ju intervistuar i hodha një sy disa deklaratave tuaja. Pashë diku që gjatë kohës që ju ishit President ishit shprehur se pas presidençës do të ishit mjaft aktiv në politikë. Si ndiheni tani

Lexo më shumë
Mulosmani: E vërteta ime (Intervista e plotë + VIDEO)

Mulosmani: E vërteta ime (Intervista e plotë + VIDEO) 95

🕔15:07, 13.Jul 2014

DITA realizon intervistën e parë – video pas 14 vitesh burg me të dënuarin përjetë për vrasjen e Azem Hajdarit Intervistoi: Mira KAZHANI Kam dashur gjithmonë që si gazetare të mundja të intervistoja Jaho Salihi Mulosmanin. Një kuriozitet i pashpjegueshëëm

Lexo më shumë