Back to homepage

Jeta ne cift

Lirohet Liliana Kondakçi, e dënuar në 2011-n për trafik droge

Lirohet Liliana Kondakçi, e dënuar në 2011-n për trafik droge 0

🕔13:56, 17.Jan 2013

Mediat italiane shkruajnë sot se këngëtarja shqiptare, Liliana Kondakçi, ka rifituar lirinë. Kondakçi është liruar dy vjet pas vendimit të drejtësisë italiane të dhënë ndaj këngëtares për përfshirjen në një rrjet të trafikimit të drogës. Sipas mediave italiane, Kondakçi është

Lexo më shumë
Albumi i ri i Boçelit, duete me zëra të famshëm për këngët më të bukura të dashurisë

Albumi i ri i Boçelit, duete me zëra të famshëm për këngët më të bukura të dashurisë 1

🕔17:07, 15.Jan 2013

Disku më i fundit i Andrea Boçelit do të sjellë disa duete me zëra të famshëm të muzikës ndërkombëtare. Albumi “Pasione”, që pritet të hidhet në treg në 29 janar , do të përfshijë duete me Xhenifer Lopez, Nelli Fortado

Lexo më shumë
Serenatat korçare, një shpirt rebel ciganësh

Serenatat korçare, një shpirt rebel ciganësh 1

🕔15:59, 14.Jan 2013

Disa të vërteta që nuk janë thënë kurrë deri më sot. Si lindën serenatat në qytetin korccar? Një vështrim historik dhe rrëfim Vepror Hasani Korçë- Emrin e saj askush nuk e mban mend, sepse që nga ajo ditë kanë kaluar

Lexo më shumë
Elvis Pupa: “Shyqyr që femrat kanë vetëm dy sy”

Elvis Pupa: “Shyqyr që femrat kanë vetëm dy sy” 1

🕔15:51, 14.Jan 2013

Artisti i humorit, Elvis Pupa, në një spektakël prej 90 minutash ku solli gjithë problematikën shqiptare në një këndvështrim edhe satirik. Të qeshësh me problemet, për t’i kuptuar më mirë ato Bisedoi: Anida Lera “Një natë mungoi Henri Çili në

Lexo më shumë
“Argo” triumfon në Golden Globe

“Argo” triumfon në Golden Globe 0

🕔09:39, 14.Jan 2013

Golden Globe ka një fitues surprizë. Filmi  “Argo” ka marrë çmimin si filmi më i mirë dramatik, ndërsa Ben Aflek ka marrë çmimin regjisori më i mirë. Fituesi i ka befasuar të gjithë pasi sipas parashikimeve, çmimi i filmit më

Lexo më shumë
20 vjet pa ikonën e stilit

20 vjet pa ikonën e stilit 0

🕔17:23, 13.Jan 2013

Askush si ajo nuk mund të vishte të famshmin little black dress, asnjë femër tjetër nuk mund të mbetej sërish ekspresive si ajo pas një palë syzesh misterioze të Chanel-it. Ikona e stilit, Audrey Hepburn, ndërroi jetë 20 vjet më

Lexo më shumë
Bumçi: Nuk e jap dorëheqjen për një kishë!

Bumçi: Nuk e jap dorëheqjen për një kishë! 1

🕔15:01, 11.Jan 2013

Nuk e jap dorëheqjen se u vodh një kishë. Janë me qindra kisha dhe xhamia në vend, nuk mund t’i ruajmë të gjitha. Ky ishte thelbi i deklaratës së ministrit të Kulturës, Aldo Bumçi, gjatë konferencës për shtyp në lidhje

Lexo më shumë
Në Eurovizion do të paraqitemi me një këngë shqip

Në Eurovizion do të paraqitemi me një këngë shqip 0

🕔14:39, 11.Jan 2013

Në Eurovizion do të paraqitemi me një këngë në gjuhën shqipe. Dyshja fituese e festivalit në RTSH, Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj, do të përfaqësojnë Shqipërinë në Eurosong me këngën “Identitet”. Kënga nuk do të përkthehet në anglisht, siçka ndodhur

Lexo më shumë
Oskar, “Lincoln” në krye të listës me 12 nominime

Oskar, “Lincoln” në krye të listës me 12 nominime 0

🕔16:32, 10.Jan 2013

“Lincoln”, kushtuar njërit prej ish-presidentëve që kanë lënë gjurmë në historinë e SHBA-së, është filmi që fiton garën e nominimeve për çmimin “Oskar”. “Lincoln” renditet në krye të listës me 12 nominime, i ndjekur nga “Vita di Pi” – 11

Lexo më shumë
Vendet e mira dhe tragjeditë e dashurisë

Vendet e mira dhe tragjeditë e dashurisë 3

🕔16:19, 10.Jan 2013

Legjendat më tragjike të dashurisë që jetojnë në kohë të kohërave në Elbasan kanë lidhje me bektashizmin. Kjo për faktin se shumë nga vendet e mira që janë shoqërohen nga këto legjenda, janë vende të faljes së besimit bektashian. Edhe

Lexo më shumë