Back to homepage

Jeta ne cift

Zhvillohen homazhe për poetin dhe përkthyesin Perikli Jorgoni

Zhvillohen homazhe për poetin dhe përkthyesin Perikli Jorgoni 5

🕔10:33, 14.Dec 2012

Po zhvillohen sot në hollin e Teatrit Kombëtar homazhet për nder të poetit dhe përkthyesit të mirënjohur Perikli Jorgoni i cili ndërroi jetë ditën e mërkurë si pasojë e një aksidenti rrugor. Poeti Jorgoni u përplas nga një automjet pranë

Lexo më shumë
Gjendet një përrallë e pabotuar e Hans Christian Andersen

Gjendet një përrallë e pabotuar e Hans Christian Andersen 4

🕔14:16, 13.Dec 2012

Ajo është historia e një qiriu dhe shkëlqimit të tij të rigjetur, përralla e panjohur më parë e mjeshtrit të përrallave, Hans Christian Andersen. Dorëshkrimi i titulluar “Qiriu prej dhjami” është ekzaminuar nga dhjetëra ekspertë, të cilët kanë pranuar se

Lexo më shumë
Spice Girls mblidhen sërish bashkë, por pa Victorian

Spice Girls mblidhen sërish bashkë, por pa Victorian 0

🕔11:29, 12.Dec 2012

Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown e Geri Halliwell, katër vajzat e grupit të famshëm britanik Spice Girls janë mbledhur sërish në Londër për prezantimin e muzikalit “Viva Forever”. Por gjatë aktivitetit, ajo që ka rënë në sy ishte distanca

Lexo më shumë
Bartl: Në Shqipëri e pazbardhur periudha pas Luftës së Dytë Botërore

Bartl: Në Shqipëri e pazbardhur periudha pas Luftës së Dytë Botërore 1

🕔10:44, 11.Dec 2012

Intervistë me historianin gjerman, Peter Bartl, që u nderua në Tiranë me çmimin “Medalja e Mirënjohjes” nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani. Në mungesë të prof. Bartl-it medaljen e mori në dorëzim nga kryetari i shtetit, kolegu i tij, shefi

Lexo më shumë
Tenorët amerikanë, për herë të parë në Shqipëri

Tenorët amerikanë, për herë të parë në Shqipëri 0

🕔19:18, 8.Dec 2012

Që prej vitit 2002, koncerti “Tre tenorët” është kthyer në një traditë, këtë herë me tre tenorë amerikanë Mbrëmjen e sotme koncerti tashmë traditë i “Tre tenorëve” do të vijë në edicionin e 11-të ndryshe. Kjo për faktin se tashmë

Lexo më shumë
Random House, 5 mijë dollarë bonus për çdo punonjës

Random House, 5 mijë dollarë bonus për çdo punonjës 0

🕔15:48, 8.Dec 2012

Punonjësit e shtëpisë botuese “Random House” do të marrin një shpërblim jo të vogël në fund të këtij viti, falë autores E. L. James dhe suksesit të jashtëzakonshëm që pati romani i saj erotik  “50 Shades of Grey”. Sipas “The

Lexo më shumë
Modelja Afërdita Dreshaj del në mbrojtje të Rita Orës

Modelja Afërdita Dreshaj del në mbrojtje të Rita Orës 0

🕔17:46, 7.Dec 2012

E kush tha që shqiptarët nuk e mbrojnë njëri-tjetrin? Në fakt Afërdita Dreshaj ka dalë menjëherë në mbrojtje të këngëtares me origjinë kosovare Rita Ora. Pasi ish-i dashuri i kësaj të fundit e ka ofenduar në “twitter”, Miss Kosova dhe

Lexo më shumë
Meri Popins s’mund të këndojë më

Meri Popins s’mund të këndojë më 0

🕔23:20, 6.Dec 2012

Meri Popins nuk do të mund të këndojë dot më. Një gjë e tillë bëhet e ditur nga vetë aktorja e mirënjohur Xhuli Endrjus (Julie Andreës). Duke folur për mediat ajo rrëfeu se operacioni që kishte kryer në vitin 1997

Lexo më shumë
Para e Prapa Skenës në Rolling

Para e Prapa Skenës në Rolling 0

🕔19:26, 5.Dec 2012

Rolling Film Festival shënon vitin e tretë të ekzistimit si ngjarja më e rëndësishme në Kosovë e cila ka në fokusin e saj shprehjen e anës artistike rome. Rreth tridhjetë filma të bërë nga dhe për romët do të jenë

Lexo më shumë
Eurovizioni për fëmijë, Shqipëria kritikohet për veshjen

Eurovizioni për fëmijë, Shqipëria kritikohet për veshjen 5

🕔14:07, 4.Dec 2012

Përfaqësueses së Shqipërisë i është veshur një fustan aspak i përshtatshëm, ndëkrohë që organizatorët kanë kërkuar nga delegacioni që të respektojnë rregullat etike për festivalin Arlinda Gjypi Mund të quhet pa frikë skandaloze veshja e përfaqësueses shqiptare në eurovizionin për

Lexo më shumë