Back to homepage

Jeta ne cift

Kur dhe hijes i bëjnë fresk

Kur dhe hijes i bëjnë fresk 0

🕔11:52, 6.Nov 2012

Aktori Astrit Çerma: “Para viteve ’90 ishin të paaftët e përgjegjshëm që drejtonin, sot janë të paaftët e papërgjegjshëm”  Shumë herë përmenden dhe vlerësohen emrat e regjisorëve, si: Lec Shllaku, Tomorr Shishmani, Spiro Duni, Adonis Filipi, po kështu të aktorëve

Lexo më shumë
Edmond Rrapi: “Të rinjtë janë bërë dembelë, i duan gjërat gati”

Edmond Rrapi: “Të rinjtë janë bërë dembelë, i duan gjërat gati” 1

🕔11:23, 5.Nov 2012

Nostalgjia e afro një shekulli traditë teatrore vjen në ditët e sotme ku vihet re edhe një lloj krize e arteve dhe teatrit në veçanti. Tashmë të jesh aktor nuk është zgjedhja e parë dhe kjo për shkak të ekonomisë

Lexo më shumë
Morri, parazit i keq, por dhe frymëzues!

Morri, parazit i keq, por dhe frymëzues! 0

🕔10:33, 5.Nov 2012

Kulturë urbane Në letërsi, në këtë hapësirë magjike botërash e marrëdhëniesh mes tyre, e hasim morrin dhe si frymëzim letrar, duke e breruar jo atë vetë, se sa vetë njeriun që dhe me këtë minikrijesë, yshtet të ketë një raport

Lexo më shumë
KEUNTUNGAN main-main JUDI DOMINO99 ONLINE DI INTERNET

KEUNTUNGAN main-main JUDI DOMINO99 ONLINE DI INTERNET

🕔00:22, 3.Nov 2012

berkata berkaitan permainan judi online seperti domino99 yaitu sesuatu yg pass menyenangkan lebih-lebih lagi ada beberapa kabar berupa tata cara sampai kiat kemenangan main judi card satu ini. terhadap peluang yg indah ini kami bakal memberikan pembahasan pada kamu seperti

Lexo më shumë
Arena e Gjenevës pret 135 artistë shqiptarë, i ftuar tenori Saimir Pirgu

Arena e Gjenevës pret 135 artistë shqiptarë, i ftuar tenori Saimir Pirgu 0

🕔00:19, 3.Nov 2012

Në Arenën e Gjenevës, përpara një spektatori prej 6 mijë vetash do të prezantohet krijimtaria më e mirë e muzikës shqiptare. Më datë 4 nëntor, me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë, me ftesën e komunitetit të shqiptarëve në Zvicër, do

Lexo më shumë
SHPËRTHEN ARVIZU?

SHPËRTHEN ARVIZU? 0

🕔00:17, 3.Nov 2012

Një nismë e ambasadës amerikane me moton “Vepro tani’ po synon të zgjojë energji të fjetura të shoqërisë shqiptare në rrethanat e sotme. Veprimtaria është përuruar sot në Teatrin Kombëtar nën drejtimin e showman-it Adi Krasta, ku është lexuar një

Lexo më shumë
Kuvendi nderon gratë e shquara shqiptare

Kuvendi nderon gratë e shquara shqiptare 0

🕔23:30, 2.Nov 2012

Kuvendi i Shqipërisë ka nderuar sot gratë e shquara shqiptare. Me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli u ka dhuruar Botimin e Kuvendit të Shqipërisë, Dokumentetet e Themelimit të Shtetit Shqiptar. Topalli vlerësoi shumë rolin

Lexo më shumë
Ligji në Kuvend: Përgjimet, pakti PD-PS rrëzon Prokurorinë

Ligji në Kuvend: Përgjimet, pakti PD-PS rrëzon Prokurorinë 0

🕔22:14, 2.Nov 2012

Maxhoranca dhe opozita ndryshojnë ligjin, nuk pranohet kërkesa që të përgjojnë edhe prokurorët e rretheve. Maxhoranca dhe opozita shfuqizojnë nenin e propozuar nga Prokuroria. Hoxha: Kërkesë absurde. Maxhoranca dhe opozita i heqin të drejtën Prokurorisë së Përgjithshme që të autorizojë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim