Back to homepage

Jeta ne cift

Luani me fantazitë, por caktoni më parë rregullat e lojës

Luani me fantazitë, por caktoni më parë rregullat e lojës 2

🕔11:55, 4.May 2019

Kërkime në fushën e seksualitetit kanë treguar se një përqindje shumë e lartë e buurave dhe grave fantazojnë të paktën një herë sikur bëjnë seks me dikë tjetër, që nuk është partneri i tyre. Sipas ekspertëve kjo nuk e dëmton

Lexo më shumë
Nën çarçafë edhe pas ndarjes…

Nën çarçafë edhe pas ndarjes… 1

🕔12:13, 3.May 2019

Sipas ekspertëve për çiftet e zakonshëm, ky është gati-gati një rregull, një shembull i rëndomtë: Pas ndarjes, përfundojnë prapë në shtrat dhe nga ai moment takohen jo rregullisht. Por, vetëm për seks. Le të zbulojmë se cilët janë faktorët që

Lexo më shumë
Kritiku juaj i brendshëm…

Kritiku juaj i brendshëm… 1

🕔15:20, 2.May 2019

Shumë njerëz janë të rrënuar nga vetëkriticizmi, zëri i brendshëm që e vë në dyshim çdo vendim dhe çdo lëvizje. A po veproj mirë? Çfarë mund të bëj më mirë? A është i gabuar ky veprim? Kritiku juaj i brendshëm

Lexo më shumë
A ka kimi mes nesh? Një udhërrëfyes i 5 llojeve të saj

A ka kimi mes nesh? Një udhërrëfyes i 5 llojeve të saj 1

🕔13:45, 1.May 2019

Tërheqja mes dy njerëzve është një udhëtim i vërtetë. Ka një arsye pse ndiejmë një tërheqje të fortë ndaj disa njerëzve. Ju mund të keni dëgjuar për kiminë mes dy njerëzve si diçka komplekse, të rrezikshme. Kjo është për faktin

Lexo më shumë
Zakone të dala jashtë mode? Duhet t’i kthejmë!

Zakone të dala jashtë mode? Duhet t’i kthejmë! 1

🕔17:44, 25.Apr 2019

Kur bëhet fjalë për marrëdheniet në çift, shumë zakone konsoiderohen jashtë mode. Takimet e para, romanca, letrat e shkruara, trëndafilat… Shumë gjeste e veprime që i bënin dikur, sot janë totalisht “të vjetëruara”. E ndërkohë lidhjet dominohen nga rrjetet sociale,

Lexo më shumë
Ndodh pas 6 muajsh…

Ndodh pas 6 muajsh… 4

🕔00:04, 25.Apr 2019

Gjashtë muajt e parë të lidhjes mund të cilësohen si periudhë kur çifti “mësohet” me jetën seksuale, tregon një studim i ri. Kjo është koha për të mësuar se çfarë i pëlqen partnerit dhe për të fituar qetësinë dhe sigurinë

Lexo më shumë
Përtej klasikes…

Përtej klasikes… 0

🕔13:35, 23.Apr 2019

Përveç rastit klasik, kur ti i sheh atij në xhaketë a kollarë shenja buzëkuqi, janë disa shenja të tjera të fshehta që flasin për tradhti që është po aq e rëndë sa ajo fizike. Tradhtinë emocionale shumë tentojnë ta fshehin,

Lexo më shumë
Flet shkenca: Aktiviteti seksual e bën mendjen më të mprehtë

Flet shkenca: Aktiviteti seksual e bën mendjen më të mprehtë 2

🕔13:02, 22.Apr 2019

Një studim në Universitetin e Coventry në Angli kishte qëllim të zbulonte nëse aktiviteti seksual pas të 50-ave mund të ndihmojë në përmirësimin e qartësisë mendore. Në studim morën pjesë 6.800 meshkuj dhe femra, nga 50 deri në 80 vjeç.

Lexo më shumë
Cilën prej 7 llojeve të dashurisë po përjetoni ju?

Cilën prej 7 llojeve të dashurisë po përjetoni ju? 1

🕔15:58, 19.Apr 2019

E keni ndjerë ndonjëherë se fjala “dashuri” nuk mjafton të manifestohet vetëm në një mënyrë? Edhe pse një emocion që ka ngjallur mjaft diskutime, disa teori lidhen me kuptueshmërinë e saj. Në 1980 psikologu amerikan Robert Stenberg zhvilloi një teori

Lexo më shumë
5 Stadet e dashurisë : E treta kërkon “lidhje të forta”

5 Stadet e dashurisë : E treta kërkon “lidhje të forta” 0

🕔13:14, 19.Apr 2019

Ekspertët besojnë se të gjitha marrëdhëniet kalojnë nëpër faza të veçanta dhe njëra prej tyre është mjaft kritike. 1.Dashuri e re Kjo fazë sipas ekspertëve cilësohet si “muaj mjalti”.  Në çdo moment keni flutura në stomak, çdo prekje është “elekrike”

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin