Back to homepage

Jeta ne cift

Gjërat që nuk duhet t’i neglizhoni në jetën në çift

Gjërat që nuk duhet t’i neglizhoni në jetën në çift 0

🕔15:44, 15.Sep 2018

Ju duhet të kujdeseni për vetën edhe kur rrini në shtëpi, një veshje e këndshme, krehja e flokëve janë mjaft të rëndësishme kur jeton në çift. 1.Nuk jeni motër e vëlla: Shmangni veshjet e njëjta. 2.Intimiteti është i rëndësishëm: Bashkëjetesa në një

Lexo më shumë
Kush tradhton një herë, e bën rrugë?

Kush tradhton një herë, e bën rrugë? 3

🕔20:34, 14.Sep 2018

Psikologu i njohur nga Goettingeni, RagnarBeer, ka bërë një hulumtim në të cilin kanë marrë pjesë 2.600 meshkuj dhe femra, që i kanë tradhtuar partnerët apo partneret e tyre së paku një herë dhe të cilët kanë qenë të tradhtuar.

Lexo më shumë
Sipas shenjës tuaj të horoskopit, këto janë vendet ku duhet të kaloni muajin e mjaltit

Sipas shenjës tuaj të horoskopit, këto janë vendet ku duhet të kaloni muajin e mjaltit 0

🕔18:03, 13.Sep 2018

Dasma është një nga ngjarjet më të lumtura në jetë. Muaji i mjaltit, nga ana tjetër, ka për qëllim të jetë pa stres si ju dhe partneri juaj kaloni kohë së bashku. Pra, si e zgjidhni vendin tuaj ideal të

Lexo më shumë
A janë të lumtur çiftet që nuk postojnë në rrjetet sociale?

A janë të lumtur çiftet që nuk postojnë në rrjetet sociale? 0

🕔17:26, 12.Sep 2018

Çiftet të cilat e shfaqin lumturinë e tyre përmes fotografive, selfieve, dedikimeve apo mesazheve në Facebook janë aktualisht më të kënaqur me partnerët e tyre sa sa ata të cilët nuk bëjnë kështu, thotë një studim. Maily Nguyen Steers nga

Lexo më shumë
7 këshilla për burrat (që mund t’i lexojnë dhe gratë)

7 këshilla për burrat (që mund t’i lexojnë dhe gratë) 2

🕔09:25, 11.Sep 2018

Je i sigurt që ndjek një stil jete të shëndetshëm dhe të përshtatshëm për shëndetin e mirë të organit tënd seksual? Performancat e mira seksuale mund të kultivohen dhe përmirësohen duke marrë masat e nevojshme. Nëse do një jetë seksualisht

Lexo më shumë
5 gënjeshtra mbi seksualitetin e meshkujve

5 gënjeshtra mbi seksualitetin e meshkujve 9

🕔10:50, 7.Sep 2018

1-Burrat mendojnë për seksin çdo 7 sekonda False. Në një nga studimet më të thelluara mbi sjelljen seksuale të drejtuar nga Edëard Laumann në 1994, rezultoi se në varësi të rrethanave  43 përqind e burrave mund të kalonin ditë të

Lexo më shumë
Një urim për ata që detyrohen të thonë gënjeshtra për dashurinë

Një urim për ata që detyrohen të thonë gënjeshtra për dashurinë 0

🕔14:15, 4.Sep 2018

Një video e vitit 1965 tregon këngëtarin e njohur Adriano Çelentano asokohe një djalosh i ri, gjatë xhirimeve të filmit “Italianët, këta njerëz të mirë”, të regjisorit De Santis. Në atë kohë, Adriano, edhe pse e fitoi kinoprovën, nuk interpretoi

Lexo më shumë
Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë

Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë 4

🕔11:01, 31.Aug 2018

Hormonet e shtatzënisë, mund të shkaktojnë luhatje të humorit, dëshira dhe shumë ndryshime të tjera të papritura. Ato mund të ndikojnë edhe tek llojet e ëndrrave që shohin gratë apo edhe gjallëria e tyre. Sipas një studimi, tri janë gjërat

Lexo më shumë
Sa zgjat?

Sa zgjat? 1

🕔17:54, 26.Aug 2018

Seksologët kanë vlerësuar në një publikim shkencor kohëzgjatjen e raportit seksual. Për të matur kohën nga penetrimi në ejakulim i është dhënë partnereve nga një kronometër dhe mesatarja e zgjatjes së raportit seksual është rreth 7,3 minuta. Por, pavarësisht kësaj

Lexo më shumë
“Meritoja vdekjen time dhe të sajën…”

“Meritoja vdekjen time dhe të sajën…” 0

🕔01:18, 21.Aug 2018

  Cass-i ishte më e vogla dhe më e bukura ndër pesë motrat e saj. Cass-i ishte femra më e bukur në të gjithë qytetin. Gjysmë indiane, me trup të zhdërvjellët dhe të çuditshëm, një trup si gjarpër dhe epshor,

Lexo më shumë