Back to homepage

Jeta ne cift

“Ti nuk e meriton këtë, por një ditë shpresoj të më kuptosh…”

“Ti nuk e meriton këtë, por një ditë shpresoj të më kuptosh…” 0

🕔10:04, 18.May 2018

Teksti më poshtë është përkthimi i një letre prekëse të cilën një djalë i prekur nga kanceri i pashërueshëm i shkruan të dashurës së tij, të cilën ka vendosur ta lërë. Pse? Arsyetimin e tij të ndjerë mund ta lexoni

Lexo më shumë
Vajza, mos i besoni këto 4 gënjeshtra

Vajza, mos i besoni këto 4 gënjeshtra 1

🕔10:08, 15.May 2018

Dr. Adem Harxhi Gënjeshtra Nr 1: Që marrëdhënia të jetë e plotë duhet të bëni seks. Kjo nuk është e vërtetë.  Ka plot gjëra të tjera që ju dhe i dashuri juaj mund të bëni, pa bërë seks. Faktet janë

Lexo më shumë
Për vajzat që ndjehen keq me gjoksin

Për vajzat që ndjehen keq me gjoksin 2

🕔09:52, 11.May 2018

Dr. Adem Harxhi Shumë vajza, shqetësohen nga mënyra si e ndjejnë dhe si duket trupi i tyre. Ato i shqetëson zgjimi i tyre seksual. “Supermodelet” e revistave dhe të filmave, kanë krijuar tek ato imazhin e ashtuquajtur ”ideal” për pamjen

Lexo më shumë
Për bisedat prindër-fëmijë mbi seksin

Për bisedat prindër-fëmijë mbi seksin 4

🕔03:19, 9.May 2018

Dr. Adem Harxhi Ekziston një pengesë natyrale, thuajse incestoze, që nuk i lejon prindërit të bisedojnë për seksin me fëmijët e tyre. Kjo e bën të vështirë që prindërit dhe fëmijët ta shikojnë njëri-tjetrin në sy, si dy persona seksualë.

Lexo më shumë
Çfarë është në të vërtetë dashuria?

Çfarë është në të vërtetë dashuria? 3

🕔23:13, 4.May 2018

Kush nuk di asgjë, nuk do asgjë, Kush nuk di asgjë, nuk kupton asgjë, Kush nuk kupton asgjë, nuk vlen asgjë, Kurse ai që kupton, edhe dashuron, edhe vrojton, edhe shikon, Sa më shumë njohuri, aq më shumë dashuri, Kush

Lexo më shumë
Për të kërcyer tango nuk mjaftojnë dy vetë… (+18)

Për të kërcyer tango nuk mjaftojnë dy vetë… (+18) 1

🕔08:02, 1.May 2018

Pyetje: Dr.Harxhi, para pak kohësh me të dashurën time bëmë seks për herë të parë. Ajo u gjakos pak, por edhe pse pati pak dhimbje më tha se i pëlqeu kjo eksperiencë. Unë nuk ndjeva ndonjë kënaqësi të madhe. E

Lexo më shumë
Nxënësit heshtën, mësuesit dolën nga klasa kur nisa të flas për seksin…

Nxënësit heshtën, mësuesit dolën nga klasa kur nisa të flas për seksin… 5

🕔07:45, 27.Apr 2018

Dr. Adem Harxhi Para pak vjetësh, në një nga shkollat private të Tiranës, më thirrën të bisedoja me nxënësit për problemet e seksit. Në klasë kishte nxënës dhe shumë mësues të shkollës. Vendosa ta filloja bisedën me pyetje nga nxënësit.

Lexo më shumë
Pse 2% e femrave janë biseksuale (dhe disa mendime mbi homoseksualizmin shqiptar)

Pse 2% e femrave janë biseksuale (dhe disa mendime mbi homoseksualizmin shqiptar) 13

🕔09:59, 25.Apr 2018

Dr. Adem Harxhi Edhe pse ka të dhëna që flasin për faktorë biologjikë në shfaqjen e homoseksualizmit, deri sot nuk është zbuluar një gjen homoseksual. Sipas statistikave më të besuara rreth 2% e të gjithë femrave janë biseksuale. Ju  duhet ta pranoni

Lexo më shumë
Largoni mendimet toksike (+16)

Largoni mendimet toksike (+16) 1

🕔14:37, 22.Apr 2018

Disa nga ju janë të frikësuar dhe mendojnë keq për veten, për aktet seksuale që kryejnë dhe për marrëdhëniet që krijojnë. Për ta gëzuar sa më mirë seksin, ju duhet të largoni frikërat që keni. Ju, jeni të përmbytur nga

Lexo më shumë
10 cilësi të një femre me personalitet të fortë

10 cilësi të një femre me personalitet të fortë 1

🕔15:11, 21.Apr 2018

Bukuria e një femre nuk qëndron në pamjen e jashtme, por në shpirtin e saj. Është përkujdesja që ajo e jep gjithë dashuri për të tjerët, pasioni që ajo tregon. Bukuria e një femre shtohet me kalimin e viteve –

Lexo më shumë