Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?!  Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore

VIDEO: Çfarë po u mësojmë këtyre të rinjve?! Në këtë filmim janë zyrtarët dhe politikanët e nesërm. Atyre u edukohet gënjeshtra, dyfytyrësia, mungesa e përgjegjësisë ligjore 3

🕔10:06, 16.Apr 2021

Shënim i Kryeredaktorit Ligjet dhe rregullat janë për të tjerët, për atë popullin budall atje jashtë, jo për ne këtu brenda. Ne jemi “familja” mbi ligjin, sepse ne jemi pushteti, ne na mbron partia, kryeministri… Kjo është ajo që u

Lexo më shumë
INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është)

INTERVISTË / Një reagim i drejtorit të “GFI Albania” për artikujt e botuar në DITA (dhe një shënim me disa shifra për koncesionet, kryeministrat dhe të majtën që nuk është) 28

🕔13:13, 14.Apr 2021

DITA ka botuar sot reagimet e drejtorit ekzekutiv të GFI Albania, Vangjel Birbo lidhur me pyetjet e ngritura nga redaksia për koncesionin e markimit të karburanteve. Birbo jep versionin e tij në mbrojtje të koncesionit. Siç dihet, ky koncesion, një

Lexo më shumë
Letër nga lexuesit: Çfarë pashë në konsullatën shqiptare në Milano

Letër nga lexuesit: Çfarë pashë në konsullatën shqiptare në Milano 7

🕔20:47, 4.Apr 2021

  Përshëndetje e  punë të mbarë zoti Adrian! Dëshiroja, nëse është e mundur, që nëpërmjet gazetës suaj t’u bëja një sugjerim partive që garojnë për të fituar qeverisjen e Shqipërisë. Mendoj se shkrimi është në përputhje me politikën e gazetës

Lexo më shumë
“Rilindja Urbane një sukses, por a e rikthen betoni shpresën?” Adrian Thano replikon me Spiropalin në studio: “Keni humbur Shqipërinë e mendimit që ju votoi në 2013”

“Rilindja Urbane një sukses, por a e rikthen betoni shpresën?” Adrian Thano replikon me Spiropalin në studio: “Keni humbur Shqipërinë e mendimit që ju votoi në 2013” 6

🕔10:26, 4.Apr 2021

Nënkryetarja e grupit parlamentar të PS, deputetja Elisa Spiropali dhe kryeredaktori i gazetës DITA, Adrian Thano kanë qenë të ftuarit e emisionit Zgjedhjet 2021 në Vizion Plus. Spiropali ka folur për projektin e Rindërtimit dhe Rilindjen Urbane në përgjithësi. Si

Lexo më shumë
Nga vjen harbutëria, vulgariteti, agresiviteti i komentuesve anonimë në mediat online? Pse në FB, ku janë të identifikueshëm sillen ndryshe

Nga vjen harbutëria, vulgariteti, agresiviteti i komentuesve anonimë në mediat online? Pse në FB, ku janë të identifikueshëm sillen ndryshe 59

🕔13:00, 31.Mar 2021

  Nga Çapajev Gjokutaj Botuar në DITA   Të bën përshtypje dallimi mes komentuesve në fejsbuk dhe atyre në mediat online, ndryshojnë si dita me natën. Këta të fejsbukut priren të jenë miqësorë, madje rastis që mirësia të fqinjërojë me

Lexo më shumë
VIDEO: Berisha, Meta, Rama, Basha parakalojnë me pranga përpara fotografisë së Enver Hoxhës, debati në studio: “30 vjet që na mbajnë në kurthin e llogores. Të pranojnë ose janë hajdutë, ose të paaftë”

VIDEO: Berisha, Meta, Rama, Basha parakalojnë me pranga përpara fotografisë së Enver Hoxhës, debati në studio: “30 vjet që na mbajnë në kurthin e llogores. Të pranojnë ose janë hajdutë, ose të paaftë” 44

🕔11:09, 19.Mar 2021

Emisioni As Pro, As Kundër në ABC News ka transmetuar të enjten e shkuar puntatën e tij të fundit. Në emision është transmetuar një përshtatje “shqiptare” e këngës së famshme “Ich Will” nga grupi legjendar gjerman “Rammstein”. Në video janë

Lexo më shumë
VIDEO / Debati në studio për listat, Lela: Gjekmarkaj e Açka te PD dhe Bozo e Çomo te PS bëjnë ndryshimin. Thano: Ta kishin refuzuar publikisht kryetarokracinë

VIDEO / Debati në studio për listat, Lela: Gjekmarkaj e Açka te PD dhe Bozo e Çomo te PS bëjnë ndryshimin. Thano: Ta kishin refuzuar publikisht kryetarokracinë 17

🕔00:26, 10.Mar 2021

Moderatori i emisionit PolitikOn në Ora News, gazetari Alfred Lela dhe kryeredaktori i DITA, Adrian Thano kanë folur në studio pas shpalljes së listave të partive për deputetët e 25 prillit. Në studio ishte thirrur dhe një nga eksponentët e

Lexo më shumë
VIDEO: “Basha do t’i kthejë policinë qytetarit dhe ministrit të brendshëm dinjitetin”, thotë aleati i Bashës. Replika në studio: “Skandaloze ta thuash për ministrin e 21 janarit”

VIDEO: “Basha do t’i kthejë policinë qytetarit dhe ministrit të brendshëm dinjitetin”, thotë aleati i Bashës. Replika në studio: “Skandaloze ta thuash për ministrin e 21 janarit” 29

🕔19:15, 8.Mar 2021

Aleati i PD, Dashamir Shehi dhe kryeredaktori i gazetës DITA, Adrian Thano janë përfshirë në një debat në studion e emisionit As Pro As Kundër, në ABC News. Replikat kanë nisur kur Shehi shpjegoi rënien e policisë sipas tij dhe

Lexo më shumë
VIDEO: “Në 25 prill zgjedh qytetari” thotë sekretari i përgjithshëm i PD, por shikoni si i përgjigjet pyetjes: Nëse ti merr 5 vota qytetarësh dhe ai poshtë listës së kryetarit merr 5 mijë, kush hyn në Parlament?

VIDEO: “Në 25 prill zgjedh qytetari” thotë sekretari i përgjithshëm i PD, por shikoni si i përgjigjet pyetjes: Nëse ti merr 5 vota qytetarësh dhe ai poshtë listës së kryetarit merr 5 mijë, kush hyn në Parlament? 58

🕔09:00, 6.Mar 2021

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi dhe kryeredaktori i gazetës DITA, Adrian Thano kanë debatuar në studion e Ilva Now në Euronews Albania, lidhur me 25 prillin. Bardhi thotë se në 25 prill zgjedh qytetari, por Thano merr një

Lexo më shumë
Mjaft do të thotë mjaft

Mjaft do të thotë mjaft 36

🕔00:15, 26.Feb 2021

Fillim vitet 90 shënuan ndër të tjera fillimin e tranzicionit, të cilit, siç duket, nuk po i shihet fundi që si referim le të marrim datën e hyrjes në BE. Koha vazhdoi të merrte rrjedhën e saj dhe në fillim

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim