Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Ndërtimet e sotme dhe një histori nga Gjirokastra e ’68-s

Ndërtimet e sotme dhe një histori nga Gjirokastra e ’68-s 6

🕔13:26, 8.Feb 2018

  I nderuar z.Thano, Organi i juaj eshte nder te paktet qe jep informacione dhe analiza per njerezit e thjeshte ndryshe nga ato qe kryeministri i quan Kazan, te cilat i nxijne jeten shqiptareve  24 ore / ne shtate ditet

Lexo më shumë
Sheshit Skënderbej i mungon… Ismail Qemali dhe Enver Hoxha

Sheshit Skënderbej i mungon… Ismail Qemali dhe Enver Hoxha 39

🕔02:47, 7.Feb 2018

I nderuar z.Thano Sheshi “Skënderbej” që është sheshi i të gjithë shqiptarëve, pasi është prishur e ndrequr tre herë gjatë këtij tranzicioni, kohët e fundit me ndërhyrjen e Bashkisë së Tiranës, që e drejton një njeri me vizion e i

Lexo më shumë
Ku qëndron frika e madhe me “Çështjen Çame”?

Ku qëndron frika e madhe me “Çështjen Çame”? 6

🕔02:57, 6.Feb 2018

I nderuar z.Thano Ju lutem përcillni në blogun tuaj këtë letër të hapur që i drejtohet Presidentit të Greqisë. Merr shkas nga deklarimi i tij, me rastin e vizitës tek Forcat e Armatosura greke mbi çështjen çame. (sipas gazetës Dita-

Lexo më shumë
Qyteti Studenti, ku vetëm student nuk të duket vetja

Qyteti Studenti, ku vetëm student nuk të duket vetja 3

🕔23:54, 4.Feb 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Një ndër dëshirat më të mëdha për të rinjtë shqiptarë është që të studiojnë në Tiranë, ku ndodhen universitetet më të mira të vendit. Shume studentë nga rrethet arrijnë të realizojnë këtë  dëshirë, per t’u arsimuar në

Lexo më shumë
“Si e ndamë detin me Italinë në 1992 dhe rasti me Greqinë sot”

“Si e ndamë detin me Italinë në 1992 dhe rasti me Greqinë sot” 29

🕔16:22, 31.Jan 2018

I nderuar z.Thano Në postimet në media lidhur me negociatat për ripërcaktimin e Shelfit Kontinental Shqipëri-Greqi, ajo që më nxiti më shumë, ka qenë artikulli i Zv.Komandantit të Forcave Detare, Kapiten i Rangut të Parë (në rezervë) Bektash Petoshati, kuadër

Lexo më shumë
LULE KUQEJA (mbi vdekjen e një veteraneje të Luftës)

LULE KUQEJA (mbi vdekjen e një veteraneje të Luftës) 32

🕔08:38, 29.Jan 2018

I nderuari zoti Adrian Ne fakt une e ka mare vesh vone vdekjen e nje gruaje, qe mendoj se meriton respektin e shoqerise tone. Ajo quhet Lule Korbi (Islami) dhe eshte nga te vetmet gra qe ka qene e burgosur

Lexo më shumë
Kështu, në vend të shkojmë para, do kthehemi prapa

Kështu, në vend të shkojmë para, do kthehemi prapa 12

🕔01:57, 27.Jan 2018

I nderuar  Adrian Thano Një llotari më hodhi përtej oqeanit. Pas 10 vjetesh, pësova një aksident shumë te rende automobilistik. Kam mbi 3 vjet i paralizuar, gjendje shtrati në Nursing Home,  Gouverneur  Hospital 227 Medison  St. Manhattan, NY. TEMA  dhe

Lexo më shumë
Në këtë festë të fëlliqësisë media sociale janë rrjeti më i keqpërdorur

Në këtë festë të fëlliqësisë media sociale janë rrjeti më i keqpërdorur 8

🕔04:00, 23.Jan 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Në oborrin e populluar të reformës në drejtësi liria e shprehjes është arlekini, ose, skllavi hileqar që di si të prishë planet e zotit të tij, dhe si të ndreqë planet vetiake. Arlekinin bëri, jo për të parën

Lexo më shumë
Një takim imagjinar me ambasadorin Lu për Vettingun

Një takim imagjinar me ambasadorin Lu për Vettingun 6

🕔11:07, 20.Jan 2018

Nuk e prisnja që zoti Donald Lu, ambasador i SHBA, do t’i përgjigjej kaq shpejt kërkesës sime për takim. Për më tepër një përgjigje pozitive. Në ditën e orën e caktuar kapërceva derën e Ambasadës së shtetit të madh dhe

Lexo më shumë
We, the people

We, the people 30

🕔01:52, 16.Jan 2018

I nderuar zoti Thano. Une qe po ju shkruaj  quhem Astrit Isufi, shqiptar me nenshtetesi dhe banim ne U.S.A. Kam punuar ne strukturat e M.P.B.-se prej me shume se 15 vjet. Shkas per kete artikull u be thirrja e opozites

Lexo më shumë