Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Qokat me dekoratat dhe një histori nga Parlamenti i Zogut

Qokat me dekoratat dhe një histori nga Parlamenti i Zogut 6

🕔02:50, 25.Nov 2017

I nderuar z.Kryeredakor Kur lexova shkrimin e mikut tim Xhevdet Shehu, “Qokat me dekorata” (Botuar tek “Dita”,  më 24.11.2017) mu kujtua një moment sinjifikativ por dhe pikant nga Parlamenti i “kohës se Zogut”, por kur Zogu ynë porsa ishte (vetë)

Lexo më shumë
Për Pëllumb Kullën, ish-Sigurimin dhe Heronjtë

Për Pëllumb Kullën, ish-Sigurimin dhe Heronjtë 39

🕔04:12, 15.Nov 2017

I nderuar z.Thano Shkrimi me titull “Një luftë që s’ka mbaruar” i Pëllumb Kullës, botuar në gazetën “Dita” të datës 14 Nëntor 2017, pavarësisht nga pëlqimet apo mospëlqimet e lexuesit, mendoj se hap një temë interesante, e cila nuk duhet

Lexo më shumë
Nuk është “aktiviste”, por një nga spiunet famëkeqe të regjimit iranian

Nuk është “aktiviste”, por një nga spiunet famëkeqe të regjimit iranian 0

🕔10:30, 12.Nov 2017

I nderuar z.Thano Një nga spiunet famëkeqe të regjimit iranian, Anne Singelton-Khodabandeh, nën maskën e një aktivisteje britanike për të drejtat e njeriut, ndodhet në Shqipëri dhe u referohet mediave shqiptare për të bërë propagandë dhe për demonizuar në to

Lexo më shumë
A ka ndonjë shpjegim për rënien e imunitetit të shqiptarëve?

A ka ndonjë shpjegim për rënien e imunitetit të shqiptarëve? 4

🕔10:05, 9.Nov 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Pa hyrë dimri mirë qëndrat shendetësore plot me pacientë. Në verë janë prapë ding, se nga virozat vuajnë gjindja,- thonë mjekët me qetësi. Në të dyja rastet, mjeket rekomandojnë , shurup e aspirinë,shkoni në shtëpi e bëni

Lexo më shumë
Kërcitja e kokoshkave

Kërcitja e kokoshkave 3

🕔03:58, 5.Nov 2017

Përshëndetje z.Thano Më mori me vete e më coi në Vlorë aktori humorist V. V. Ishte prag vjeshte, nata e fundit e Festivalit Mbarkombëtar të Monodramës. Aty, te kafja e madhe, përkrah monumentit të Avni Rustemit, mes shëtitjeve të ngathta

Lexo më shumë
Pse nuk i vrasin më pleqtë?

Pse nuk i vrasin më pleqtë? 9

🕔17:47, 1.Nov 2017

Këtë titull ka një përrallë e moçme shqiptare. Për t’u kujtuar lexuesve bukurinë e saj po ju rikujtoj të përmbledhur përmbajtjen: Një mbret i ri,  sapo mori fuqi, dha urdhër të vriten pleqtë, se shtetin do ta drejtonte vetëm me

Lexo më shumë
Edhe sa prej nesh duhet të vdesin për një copë rrugë?

Edhe sa prej nesh duhet të vdesin për një copë rrugë? 6

🕔10:59, 28.Oct 2017

Pershendetje z.Thano! Une qe po shkruaj jam nje gjimnaziste nga fshati i Torovices. Marr guximin te shkruaj, te percjell fjalet dhe shqetesimin tim, te familjes time dhe te fshatit tim, edhe pse me trishton fakti se duhej te ndodhte nje

Lexo më shumë
Nuk dua të bëhem nënë!

Nuk dua të bëhem nënë! 60

🕔22:24, 22.Oct 2017

Ato që janë nëna dhe ato që duan të bëhen le të mbajnë dëshirën e tyre të mëmësisë dhe unë do të mbaj dëshirën time për të mos u bërë nënë. Mos mendoni që i urrej fëmijët, jo përkundrazi, i

Lexo më shumë
Ndonjëherë duhen rrahur gratë…

Ndonjëherë duhen rrahur gratë… 17

🕔10:40, 15.Oct 2017

I nderuar Kryeredaktor Ndonjëherë duhen rrahur gratë, dhe për këtë çdokush ka të drejtën të më quaj të çmendur për aq kohë sa i besohet bindjes se të vërtetat më të çuditshme duhet t’ja themi vetëm vetes. Nuk ka burrë

Lexo më shumë
E sikletshme, e lodhshme, sidomos për pensionistët… 

E sikletshme, e lodhshme, sidomos për pensionistët…  5

🕔17:58, 12.Oct 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Mjeku i familjes për çdo sëmundje  të çon tek specialisi. Ky të jep rekomandim për të bërë analizat. Analizat do t’i çosh përsëri tek specialisti. Me rekomandimin e tij  të fotokopjuara do të përfundosh  sërish tek mjeku

Lexo më shumë