Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Sqarim i SHSSH mbi lajmin “Mijëra personave me aftësi të kufizuara nuk u njihet libreza e invaliditetit”

Sqarim i SHSSH mbi lajmin “Mijëra personave me aftësi të kufizuara nuk u njihet libreza e invaliditetit” 5

🕔17:46, 21.Aug 2017

  Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social Shtetëror, Etleva Bisha ka reaguar në lidhje me shkrimin e publikuar në Dita nga Kryetari Kombëtar i Shoqatës Shqiptare të Personavë të Paaftë, Maksim Rushi (Lexo KETU). Rushi theksonte se  mijëra personave të

Lexo më shumë
Mijëra personave të paaftë nuk u njihet libreza e invaliditetit?!

Mijëra personave të paaftë nuk u njihet libreza e invaliditetit?! 2

🕔22:22, 18.Aug 2017

  Pershendetje z. Thano Po ju dergojme nje material qe ka te beje me anetaret e Shoqates Shqiptare te Personave te Paafte, pasi nuk po u njihet libreza e invaliditetit dhe per kete arsye jemi mjaft te shqetesuar. Etleva Bisha

Lexo më shumë
Ambasada jonë në Romë e dalë boje

Ambasada jonë në Romë e dalë boje 7

🕔14:45, 12.Aug 2017

I nderuar z. Thano! Këtë video ma dërgoi një miku im të cilit i qëlloi të ishte në Ambasadën tonë në Romë për shërbime personale. Në këtë ambasadë, shqiptarët mbajnë radhë për të marrë shërbimet, paçka se thuhet që ato

Lexo më shumë
Një debat kombëtar mbi temën: A mundemi ne shqiptarët të bëjmë shtet?!

Një debat kombëtar mbi temën: A mundemi ne shqiptarët të bëjmë shtet?! 23

🕔12:45, 31.Jul 2017

I nderuar z.kryeredaktor Shkruesi i këtyre radhëve, është një qytetar i thjeshtë, me bindje të veçanta politike, por me adhedashurinë e përbashkët me të gjithë ata shqiptarë, që këtë emër e kanë jo vetëm në pasaportë, por edhe në gen.

Lexo më shumë
Shkrimi i z.Xhufi, pasaktësi dhe fyerje në adresën time

Shkrimi i z.Xhufi, pasaktësi dhe fyerje në adresën time 21

🕔21:12, 28.Jul 2017

Pershendetje z. Thano! Ju uroj pune te mbare e sukese! Une jam Ndriçim Mehmeti, Keshilltar per arsimin parauniversitar i Ministres se Arsimit, znj. Karabina! Lexova nje shkrim te z. Xhufi, botuar ne gazeten tuaj. Me shume indinjate dhe me keqardhje,

Lexo më shumë
Falënderim

Falënderim 20

🕔21:51, 23.Jul 2017

Kryeredaktorit Adrian Thano Falënderim Moikom Zeqos nga Ilir Hashorva   Z.Moikom, Unë që po ju shkruaj, quhem Ilir dhe jam biri i Ali Hashorvës. Lexova shkrimin tuaj “Eqrem Çabej, De Rada dhe ‘Dekameroni’ i Bokaçios’”., botuar tek DITA. Ju falënderoj

Lexo më shumë
Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua)

Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua) 5

🕔15:47, 18.Jul 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Nuk doja të replikoja me Prof. Tarifën, se mendimin për essenë e tij, “Heroizëm e përsosmëri për kohën tonë”, për fatin e mirë, i jam shumë mirënjohëse, ma botoi të plotë Gazeta “Dita”. Por kishte diçka në

Lexo më shumë
Z.Kryeministër, rrëfej përvojën time në zyrat e shtetit

Z.Kryeministër, rrëfej përvojën time në zyrat e shtetit 8

🕔10:16, 12.Jul 2017

Z.Kryeredaktor Kam ndërtuar një banesë të vogël dhe për ta “legalizuar” hoqa të zitë e ullirit. Kujtoj se dhimbja ime nuk ishte sa dhimbja e qytetarëve të tjerë: sepse në përgjithësi di se si administrohen institucionet publike dhe nxisë, me

Lexo më shumë
Eksperienca ime me Vettingun

Eksperienca ime me Vettingun 11

🕔10:27, 5.Jul 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën “vettingasit” e që s’më bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj “gare”, që e tillë s’mund të jetë, vetëm për të

Lexo më shumë
A thua të jenë kriminelë ata djem e vajza?!

A thua të jenë kriminelë ata djem e vajza?! 3

🕔01:14, 3.Jul 2017

Pershendetje z.Thano, Une jam nje lexues i rregullt i juaji dhe siç mund ta keni vene re, edhe nje kontribues me shkrime per gazeten tuaj. Gjej rastin t’ju falenderoj per mundesine qe me keni dhene shumicen e hereve duke me publikuar

Lexo më shumë