Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Shkrimi i z.Xhufi, pasaktësi dhe fyerje në adresën time

Shkrimi i z.Xhufi, pasaktësi dhe fyerje në adresën time 21

🕔21:12, 28.Jul 2017

Pershendetje z. Thano! Ju uroj pune te mbare e sukese! Une jam Ndriçim Mehmeti, Keshilltar per arsimin parauniversitar i Ministres se Arsimit, znj. Karabina! Lexova nje shkrim te z. Xhufi, botuar ne gazeten tuaj. Me shume indinjate dhe me keqardhje,

Lexo më shumë
Falënderim

Falënderim 20

🕔21:51, 23.Jul 2017

Kryeredaktorit Adrian Thano Falënderim Moikom Zeqos nga Ilir Hashorva   Z.Moikom, Unë që po ju shkruaj, quhem Ilir dhe jam biri i Ali Hashorvës. Lexova shkrimin tuaj “Eqrem Çabej, De Rada dhe ‘Dekameroni’ i Bokaçios’”., botuar tek DITA. Ju falënderoj

Lexo më shumë
Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua)

Në respekt të komentuesve dhe lexuesve të thjeshtë (pas replikës së prof. Tarifës me mua) 5

🕔15:47, 18.Jul 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Nuk doja të replikoja me Prof. Tarifën, se mendimin për essenë e tij, “Heroizëm e përsosmëri për kohën tonë”, për fatin e mirë, i jam shumë mirënjohëse, ma botoi të plotë Gazeta “Dita”. Por kishte diçka në

Lexo më shumë
Z.Kryeministër, rrëfej përvojën time në zyrat e shtetit

Z.Kryeministër, rrëfej përvojën time në zyrat e shtetit 9

🕔10:16, 12.Jul 2017

Z.Kryeredaktor Kam ndërtuar një banesë të vogël dhe për ta “legalizuar” hoqa të zitë e ullirit. Kujtoj se dhimbja ime nuk ishte sa dhimbja e qytetarëve të tjerë: sepse në përgjithësi di se si administrohen institucionet publike dhe nxisë, me

Lexo më shumë
Eksperienca ime me Vettingun

Eksperienca ime me Vettingun 11

🕔10:27, 5.Jul 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën “vettingasit” e që s’më bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj “gare”, që e tillë s’mund të jetë, vetëm për të

Lexo më shumë
A thua të jenë kriminelë ata djem e vajza?!

A thua të jenë kriminelë ata djem e vajza?! 3

🕔01:14, 3.Jul 2017

Pershendetje z.Thano, Une jam nje lexues i rregullt i juaji dhe siç mund ta keni vene re, edhe nje kontribues me shkrime per gazeten tuaj. Gjej rastin t’ju falenderoj per mundesine qe me keni dhene shumicen e hereve duke me publikuar

Lexo më shumë
Tri të vërteta të pathëna

Tri të vërteta të pathëna 5

🕔13:18, 28.Jun 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Disa njerëz shkruajnë gjithë nihilizëm për zgjedhjet, për rezultatin apo për opozitën por ekzistojnë tre të vërteta që nuk janë thënë: Së pari këto zgjedhje ishin të mira për një arsye. Do huazoj citimin e Bufalos për

Lexo më shumë
Ju lutem, lexojeni këtë farsë pa fund!

Ju lutem, lexojeni këtë farsë pa fund! 11

🕔15:48, 23.Jun 2017

I nderuar z.Kryeredaktor Përpara afërsisht një viti i jam drejtuar me anë të shtypit (pasi zyrtarisht është e pamundur, sepse autoritetet italiane duke kombinuar me ato shqiptare, kanë mbyllur të gjitha rrugët zyrtare) gjykatave ndërkombëtare të Hagës dhe asaj të të

Lexo më shumë
A është turp të jesh bari?

A është turp të jesh bari? 16

🕔17:21, 17.Jun 2017

  I nderuar z.Thano, ju uroj pune te mbare. Mbas shume vitesh kur do te mbeten vetem gjerat e shkruara, eshte padrejtesi te mbetet vetem cfare ka shkruar Sali Berisha. Gjithashtu. Nuk pres ndonje perfitim vetiak nga ky shkrim. Sepse

Lexo më shumë
Ne emigrantët nuk besojmë më

Ne emigrantët nuk besojmë më 30

🕔14:38, 31.May 2017

  Z.Thano Tre partite e mëdha  po shëtisin Greqinë dhe Italinë duke gërthitur se i ka marrë malli për emigrantët. Por duket se e kanë të vështirë të mbledhin njerëz në takime, pasi tashmë emigrantët janë gënjyer kaq keq, sa

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim