Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Pyetje-Pergjigje me Kryeredaktorin (II)

Pyetje-Pergjigje me Kryeredaktorin (II) 107

🕔23:20, 16.Feb 2014

.

Lexo më shumë
Pyetje-Përgjigje me Kryeredaktorin (I)

Pyetje-Përgjigje me Kryeredaktorin (I) 188

🕔18:58, 26.Jan 2014 Lexo më shumë
Replika e Artanit

Replika e Artanit 67

🕔14:04, 18.Jan 2014

Artan Hoxha më ka nisur këtë replikë të gjatë pas shënimit tim të para disa ditëve, të cilin mund ta lexoni këtu: http://gazetadita.al/artan-hoxha-erzen-brecani-nuk-duhej-larguar-nga-policia/   ************* Pse nuk kërkoj ndjesë për Breçanin Nga Artan Hoxha Si një lexues i rregullt i

Lexo më shumë
Për fshatin e djegur dhe k..rvat e krehura

Për fshatin e djegur dhe k..rvat e krehura 57

🕔23:36, 17.Jan 2014

“Fshati është djegur dhe kurvat janë krehur…” – shkruante dje një lexues i Dita online, si reagim poshtë një shkrimi  për vjedhje fondesh publike në ish-ministritë e Berishës. Një metaforë e goditur për të shprehur mosbesimin dhe ndjesinë e fatalitetit

Lexo më shumë
SHËNIM: Lajthitja e Artanit

SHËNIM: Lajthitja e Artanit 106

🕔14:44, 16.Jan 2014

Kam patur disa telefonata sot lidhur me botimin e lajmit të mëposhtëm: Artan Hoxha një gazetar i njohur kryesisht për hetime mbi ngjarje dhe personazhe të botës së krimit ka folur në një intervistë radiofonike për një “profesionist” largimi i

Lexo më shumë
SERVILI I VITIT

SERVILI I VITIT 120

🕔13:22, 13.Jan 2014

Një ngjarje ‘pikante’ u shënua këtë javë në lëmin e medias shqiptare. Mediat MAPO në pronësi të botuesit dhe biznesmenit Henri Çili shpallën Edi Ramën si njeriun e vitit 2013. Ishte një iniciativë që krijoi jo pak diskutime edhe komente,

Lexo më shumë
Përgjigjet për lexuesit që më kanë shkruar

Përgjigjet për lexuesit që më kanë shkruar 63

🕔02:21, 10.Jan 2014

Miq të Ditës Ndjesë të gjithëve që ndoshta nuk mundem të shkruaj po aq shpesh sa disa kolegë në këtë kënd të faqes online të gazetës. Por kjo nuk do na pengojë të shkëmbejmë ndonjë mendim; me interes do ishin

Lexo më shumë