Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

14 miliardët e zhvlerësimit të euros

14 miliardët e zhvlerësimit të euros 6

🕔09:38, 2.May 2018

Drejtuar: Z.Gent Sejko, Guvernator Banka e Shqipërisë; Z.Arben Ahmetaj, Ministër Ministria e Ekonomisë; Për dijeni: Z. Edi Rama Kryeministër I nderuar z. Guvernator, I nderuar z. Minister, Siç e kemi paralajmëruar që në krye të herës, sapo u deklarua publikisht

Lexo më shumë
Vdekja na rrëmbeu papritur një mik

Vdekja na rrëmbeu papritur një mik 12

🕔08:18, 1.May 2018

I nderuar z.Thano, Po ju dergoj kete shkrim-homazh per nje kolegun tone qe nderroi jete para disa javesh. Behet fjale per z.Idriz Xhomara, me te cilin kemi punuar bashke per vite ne Ministrinë e Bujqesise. Faleminderit paraprakisht në rast se

Lexo më shumë
Një krahasim miqësor me  Italinë (Binome e trinome qeveritare)

Një krahasim miqësor me Italinë (Binome e trinome qeveritare) 4

🕔18:22, 28.Apr 2018

  Zoti Adrian, Mirëdita  e përshëndetje. Nuk e di nëse keni pasur mundësi  t’i hidhni një sy shkrimit që Ju kam derguar disa ditë më parë. Ngjarjet evolojnë nga dita në ditë dhe, kështu, sot po  i bëj disa ndryshime,

Lexo më shumë
Historianët e rremë si fallsifikatorët e monedhave

Historianët e rremë si fallsifikatorët e monedhave 24

🕔07:50, 27.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Tre artikujt e botuar njeri pas tjetrit të gazetarit tepër të respektuar zotit Bedri Islami, mbi raportet e vlerave ndaj historisë e kombit, nuk janë nga ato shkrime që mund të kalojnë pa një refleksion. Kemi aritur

Lexo më shumë
Ç’është kjo “luftë me mësuesit”?!

Ç’është kjo “luftë me mësuesit”?! 9

🕔08:32, 25.Apr 2018

Z.Kryeredaktor “Ka fillu t’na verboj dielli. Ma fort po dashurojmë errësirën. Po a ecën kuturu njeri?! Po shkelmojmë djathin. Do t’i pimë hirrën”! Çuditërisht shoqëria jonë e sotme ka filluar rëndom një luftë të ashpër me mësuesit e të gjithë cikleve. Gjithkush sot është

Lexo më shumë
Bretkosat e Thanos dhe akrepat e qeverisë

Bretkosat e Thanos dhe akrepat e qeverisë 24

🕔12:40, 24.Apr 2018

Genc Burimi* I dashur miku im Adrian, i nderuar Kryeredaktor, Stili yt më ka tërhequr gjithmonë këtu e 15 vjet që kam patur nderin dhe fatin të bashkëpunoj me ty. Ke artin e veçantë të thuash shumë gjëra me pak

Lexo më shumë
Tre burra, tri pyetje dhe bretkosat brenda Vettingut

Tre burra, tri pyetje dhe bretkosat brenda Vettingut 17

🕔10:04, 23.Apr 2018

Nga Adrian Thano Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla shpalli papritur se ambasadori Lu i ka kërkuar arrestimin e Ilir Metës. Pak orë më pas, ish-kryeministri Sali Berisha në të njëjtën linjë tha se ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin e tij.

Lexo më shumë
Opsionet e vendosjes në praktikë të auditit të energjisë

Opsionet e vendosjes në praktikë të auditit të energjisë 0

🕔14:48, 22.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Auditet e energjisë janë investigime qe bëhen me qellim te identifikimit te mënyrës se si konsumohet energjia, dhe nëpërmjet tyre sigurohet identifikimi i masave qe mund te ndërmerren për reduktimin e kostove duke kursyer energjinë ne ndërtesa,

Lexo më shumë
Përgjigje Partizanit!

Përgjigje Partizanit! 29

🕔13:39, 20.Apr 2018

I nderuar z.Thano Dua që lexuesi të më kuptojë, qysh në fillim, se me këto radhë, unë nuk po u përgjigjem ish-partizanëve legjendarë shqiptarë, të cilët bënë Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare, çliruan Shqipërinë nga pushtuesit e huaj nazifashistë e bashkëpunëtorët e

Lexo më shumë
Lufta e klasave nuk ka justifikim

Lufta e klasave nuk ka justifikim 47

🕔09:45, 17.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Marr shkak nga një shkrim i zotit Muharrem Xhafa botuar në gazetën e nderuar Dita që ju drejtoni. Titulli më tundoi ta lexoja me shumë vëmendje shkrimin duke kuptuar më thellë mendimin e zotit Xhafa, si ish

Lexo më shumë