Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Mirupafshim, unë po iki…

Mirupafshim, unë po iki… 17

🕔09:42, 14.Apr 2018

I nderuar Adrian, Deshiroj te jeni mire e suksese ne detyren Tuaj, fisnike e te veshtire per kohen qe kalojme. Sic e dini, po na largohen nga kjo jete shume figura e personalitete te shquara te te gjitha fushave, qe

Lexo më shumë
Një histori dinjiteti dhe dashurie

Një histori dinjiteti dhe dashurie 2

🕔02:40, 13.Apr 2018

I nderuar z.Thano Gjithfare po degjojme ne shqiptaret. Me shume sharje se sa lavderime. Jo rralle degjohen  edhe shprehje poshteruese si ”he mo se shqiptar jemi”, apo “shqipo hesapi”, apo “mire na e bejne se kaq meritojme”. Akoma edhe me

Lexo më shumë
Znj. Eni Vasili, më vjen keq për ty!

Znj. Eni Vasili, më vjen keq për ty! 53

🕔09:43, 10.Apr 2018

Nga sa pamë dhe dëgjuam mbrëmjen e 3 prillit 2018, në emisionin televiziv “Studio e Hapur” të drejtuar nga moderatorja znj. Eni Vasili, ja vlen, detyrimisht, të bëjmë një koment për mënyrën sesi gazetarja e drejtoi këtë emision me temë

Lexo më shumë
Në ferr do të zbres, të shndrisë veç për të vdekurit

Në ferr do të zbres, të shndrisë veç për të vdekurit 5

🕔08:53, 9.Apr 2018

Përshëndetje, z.Thano Perveç urimit per nje mbremje te mire, dua t’ju njoftoj se jam nje lexues i rregullt i gazetes suaj. Duke pare ngjarjet e fundit ne Kosove (ratifikimin e demarkacionit te kufirit me Malin e Zi) kam shkruar nje

Lexo më shumë
Sa shumë seks-skandale (!)

Sa shumë seks-skandale (!) 3

🕔10:47, 8.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Paraprakisht të biem dakord apo të sqarojmë vetë temën: është fjala për skandale që kanë të bëjnë me seksin, pra që janë evidentuar përmes denoncimeve apo zbuluar nga mediat në rrugë të ndryshme, në një kohë që

Lexo më shumë
Deklarimi i kalasë

Deklarimi i kalasë 2

🕔03:12, 6.Apr 2018

Në mes të pyllit, në një vilë, pranë detit dallgë shumë, ilegalët filluan të vinin në fshehtësi. Qetësinë e natës, për pak minuta e prishën dritat e gjata të autoveturave supër të shtrejta dhe hapja e qepenëve të garazhdeve me

Lexo më shumë
Receta e modele çudibërëse nuk ka

Receta e modele çudibërëse nuk ka 3

🕔16:49, 3.Apr 2018

Zoti Adrian, Ju lutem mos na i merrni për keq që po të shkruajmë, po kujt tjetër veç  gazetës suaj që mban një emër emër kaq të bukur e jetësor “Dita” mund t’i drejtohemi miqësisht?  Eshtë me të vërtetë një

Lexo më shumë
Larg zjarrin nga Shqipëria!

Larg zjarrin nga Shqipëria! 6

🕔09:26, 2.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Pa diskutim që “Rruga e Kombit” duhet të funksionojë normalisht! Që do të thotë se gjatë kohës 30 vjeçare që parashikon kontrata e mirmbajtjes me konçesionarin, duhen realizuar krejt ato shpenzime që deklaroi zoti Kryeministër në seancën

Lexo më shumë
Disonancat dramatike të një kalorësi të guximshëm polemist

Disonancat dramatike të një kalorësi të guximshëm polemist 4

🕔03:04, 30.Mar 2018

I nderuari zoti Thano: J’u përshëndes nga Universiteti Winthrop i Karolinës së Jugut! Më lejoni që t’ju dërgoj artikullin tim akademik më të fundit me titull “Disonancat dramatike të një kalorësi të guximshëm polemist” duke shpresuar se artikulli do të

Lexo më shumë
Tërësia e shenjtë territoriale (Nga Zogu, Hoxha e të tjerët)

Tërësia e shenjtë territoriale (Nga Zogu, Hoxha e të tjerët) 8

🕔13:48, 28.Mar 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Në kantonin zviceran ku po jetoj, në Baselland, para disa vitesh lexova në gazetën lokale se ky kanton ia kishte dhuruar kantonit fqinj, Soloturnit, një liqen, goxha të madh, pothuajse sa ai që krijon rrjedha e Syrit

Lexo më shumë