Back to homepage

Kendi i Kryeredaktorit

Një krahasim miqësor me  Italinë (Binome e trinome qeveritare)

Një krahasim miqësor me Italinë (Binome e trinome qeveritare) 4

🕔18:22, 28.Apr 2018

  Zoti Adrian, Mirëdita  e përshëndetje. Nuk e di nëse keni pasur mundësi  t’i hidhni një sy shkrimit që Ju kam derguar disa ditë më parë. Ngjarjet evolojnë nga dita në ditë dhe, kështu, sot po  i bëj disa ndryshime,

Lexo më shumë
Historianët e rremë si fallsifikatorët e monedhave

Historianët e rremë si fallsifikatorët e monedhave 24

🕔07:50, 27.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Tre artikujt e botuar njeri pas tjetrit të gazetarit tepër të respektuar zotit Bedri Islami, mbi raportet e vlerave ndaj historisë e kombit, nuk janë nga ato shkrime që mund të kalojnë pa një refleksion. Kemi aritur

Lexo më shumë
Ç’është kjo “luftë me mësuesit”?!

Ç’është kjo “luftë me mësuesit”?! 9

🕔08:32, 25.Apr 2018

Z.Kryeredaktor “Ka fillu t’na verboj dielli. Ma fort po dashurojmë errësirën. Po a ecën kuturu njeri?! Po shkelmojmë djathin. Do t’i pimë hirrën”! Çuditërisht shoqëria jonë e sotme ka filluar rëndom një luftë të ashpër me mësuesit e të gjithë cikleve. Gjithkush sot është

Lexo më shumë
Bretkosat e Thanos dhe akrepat e qeverisë

Bretkosat e Thanos dhe akrepat e qeverisë 24

🕔12:40, 24.Apr 2018

Genc Burimi* I dashur miku im Adrian, i nderuar Kryeredaktor, Stili yt më ka tërhequr gjithmonë këtu e 15 vjet që kam patur nderin dhe fatin të bashkëpunoj me ty. Ke artin e veçantë të thuash shumë gjëra me pak

Lexo më shumë
Tre burra, tri pyetje dhe bretkosat brenda Vettingut

Tre burra, tri pyetje dhe bretkosat brenda Vettingut 17

🕔10:04, 23.Apr 2018

Nga Adrian Thano Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla shpalli papritur se ambasadori Lu i ka kërkuar arrestimin e Ilir Metës. Pak orë më pas, ish-kryeministri Sali Berisha në të njëjtën linjë tha se ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin e tij.

Lexo më shumë
Opsionet e vendosjes në praktikë të auditit të energjisë

Opsionet e vendosjes në praktikë të auditit të energjisë 0

🕔14:48, 22.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Auditet e energjisë janë investigime qe bëhen me qellim te identifikimit te mënyrës se si konsumohet energjia, dhe nëpërmjet tyre sigurohet identifikimi i masave qe mund te ndërmerren për reduktimin e kostove duke kursyer energjinë ne ndërtesa,

Lexo më shumë
Përgjigje Partizanit!

Përgjigje Partizanit! 29

🕔13:39, 20.Apr 2018

I nderuar z.Thano Dua që lexuesi të më kuptojë, qysh në fillim, se me këto radhë, unë nuk po u përgjigjem ish-partizanëve legjendarë shqiptarë, të cilët bënë Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare, çliruan Shqipërinë nga pushtuesit e huaj nazifashistë e bashkëpunëtorët e

Lexo më shumë
Lufta e klasave nuk ka justifikim

Lufta e klasave nuk ka justifikim 47

🕔09:45, 17.Apr 2018

I nderuar z.Kryeredaktor Marr shkak nga një shkrim i zotit Muharrem Xhafa botuar në gazetën e nderuar Dita që ju drejtoni. Titulli më tundoi ta lexoja me shumë vëmendje shkrimin duke kuptuar më thellë mendimin e zotit Xhafa, si ish

Lexo më shumë
Mirupafshim, unë po iki…

Mirupafshim, unë po iki… 17

🕔09:42, 14.Apr 2018

I nderuar Adrian, Deshiroj te jeni mire e suksese ne detyren Tuaj, fisnike e te veshtire per kohen qe kalojme. Sic e dini, po na largohen nga kjo jete shume figura e personalitete te shquara te te gjitha fushave, qe

Lexo më shumë
Një histori dinjiteti dhe dashurie

Një histori dinjiteti dhe dashurie 2

🕔02:40, 13.Apr 2018

I nderuar z.Thano Gjithfare po degjojme ne shqiptaret. Me shume sharje se sa lavderime. Jo rralle degjohen  edhe shprehje poshteruese si ”he mo se shqiptar jemi”, apo “shqipo hesapi”, apo “mire na e bejne se kaq meritojme”. Akoma edhe me

Lexo më shumë