Back to homepage

Kopertina

Rama e Meta konfirmojnë infon në DITA? “Shqetësim për të dhënat e fundit, ndal hapave që bien ndesh me etikën e një qeverie kujdestarie”

Rama e Meta konfirmojnë infon në DITA? “Shqetësim për të dhënat e fundit, ndal hapave që bien ndesh me etikën e një qeverie kujdestarie” 27

🕔12:49, 28.Jun 2013

Në njoftimin zyrtar per takimin e sotem te drejtueve te koalicionit fitues te 23 qershorit Rama e Meta bie ne sy edhe një paragrafaf ku thuhet: “U shpreh shqetësimi për të dhënat më të fundit që tregojnë se qeveria në

Lexo më shumë
Arsyet e dëbimit të Berishës

Arsyet e dëbimit të Berishës 52

🕔13:25, 27.Jun 2013

Mero Baze: PD është sot në pikën ku ishte Partia e Punës në 1991 Më sa keni parë të bënin opozitë këto tetë vite ata që kishin vjedh në kohë të socialistëve aq do të shikoni të bëjnë opozitë hajdutët

Lexo më shumë
Minjtë po ikin

Minjtë po ikin 25

🕔10:33, 26.Jun 2013

Armand Vinçani: Nëse Berisha do të kishte kurajon të bënte një hap të tillë, PD-së do t’i duhet mjaft kohë për tu ri-grupuar. Ajo nuk mund të drejtohet nga mediokër si Topalli apo Basha… Katër vjet më parë, edhe pse

Lexo më shumë
Si duhet lexuar vota popullore kundër Berishës

Si duhet lexuar vota popullore kundër Berishës 6

🕔02:25, 25.Jun 2013

Shqiptarët i kanë hapur rrugë një ndryshimi të fortë politik në vend, që mund të shkojë deri tek një shumicë kushtetuese. Opozita ka shpartalluar Sali Berishën dhe pushtetin e Familjes së tij në çdo skutë të Shqipërisë, dhe aty ku

Lexo më shumë
24 qershor 2013

24 qershor 2013 46

🕔09:48, 24.Jun 2013 Lexo më shumë
Erdhi Dita!

Erdhi Dita! 9

🕔08:30, 23.Jun 2013

“Zyrtarët e këqij janë ata që zgjidhen nga ata shtetas të mirë që refuzojnë të votojnë ” – George Jean Nathan Sot është ditë votimesh. Është e drejta jote të zgjedhësh. Jo thjesht për veten tënde, por për të ardhmen

Lexo më shumë
Berishizmi ka rënë

Berishizmi ka rënë 30

🕔12:07, 21.Jun 2013

Pse dua te ndaj vendimin tim me Ty ! Duke lexuar rezultatet e Raportit e Përvitshëm  “Vende në Tranzicion“ të Organizatës së njohur  FREDOM HOUSE  natyrshëm të lind nxitja e brendshme të ndash opinionin tënd me  një auditor më të

Lexo më shumë
21 qershor 2013

21 qershor 2013 0

🕔01:10, 21.Jun 2013 Lexo më shumë
Kapari dhe këshilltari

Kapari dhe këshilltari 5

🕔12:52, 20.Jun 2013

Dy ditë më parë kryetarja e KQZ-së njoftoi dështimin e projektit për votimin elektronik në Qarkun e Tiranës. Por tenderi i majmë prej 2.4 milionë eurosh (pa TVSH) për këtë proces ka pasur disa zhvillime të panjohura deri më sot.

Lexo më shumë
Kur nuk voton, nuk ke të drejtë të psherëtish

Kur nuk voton, nuk ke të drejtë të psherëtish 35

🕔11:58, 19.Jun 2013

Ata që ftojnë për të mos shkuar në qendrën e votimit, apo për të vajtur atje e për ta prishur fletën e votimit bashkohen në dëshirën për një tërmet shkatërrimtar dhe shërues në botën e politikës shqiptare paskomuniste. Që të

Lexo më shumë