Back to homepage

Kopertina

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim 26

🕔11:24, 18.Aug 2013

Terror në Ministrinë e Mbrojtjes, të gjithë në përgjim Bërja publike e letërkëmbimit të Edvin Kullurit, sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes me Gjeneral Xhemal Gjunkshin dhe refuzimi i këtij të fundit për tjetërsimin e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë,

Lexo më shumë
Milionat e mjerimit!

Milionat e mjerimit! 2

🕔12:10, 17.Aug 2013

3 milionë euro për …ndërgjegjësim, trajnim dhe…(?!)   Të drejtat e romëve, ishin kryefjala e medies dhe disa institucioneve në vend në dy javët e fundit. Çështja përfshiu shumë aktorë dhe ndezi shumë polemika e debate. Më pas, më datën

Lexo më shumë
Llokma e fundit, qeveria do japë Albpetrolin me koncesion

Llokma e fundit, qeveria do japë Albpetrolin me koncesion 5

🕔12:07, 16.Aug 2013

Planin që ua shkatërroi tenderi i dështuar për privatizimin e “Albpetrol”-it, mund t’ua kompesojw një skemë e ngutshme koncesionare. Qeveria në ikje, është angazhuar tërësisht javët e fundit për të miratuar një koncesion duke i dhënë një kompanie private të

Lexo më shumë
A është qelbur media nga koka?

A është qelbur media nga koka? 0

🕔01:24, 15.Aug 2013

Disa ditë më parë, një investitor në media, i futur tashmë në politikë, ishte për vizitë në vilën e një tjetër investitori në media, i lidhur ngushtë me Berishën e rrëzuar në 23 qershor. Armiqtë e dikurshëm kanë gjetur tashmë

Lexo më shumë
Letërkëmbimi MPJ-Berisha për varrezat greke në Shqipëri (botohet për herë të parë)

Letërkëmbimi MPJ-Berisha për varrezat greke në Shqipëri (botohet për herë të parë) 0

🕔14:40, 14.Aug 2013

Një dokument që botohet sot nga DITA për herë të parë hedh dritë mbi rrethanat e miratimit nga Tirana zyrtare të kërkesës së Athinës për varrezat greke në Shqipëri. Dokumenti është një pjesë e një letërkëmbimi mes ministrit të jashtëm

Lexo më shumë
Vdekja e bardhë e klasës së vjetër

Vdekja e bardhë e klasës së vjetër 17

🕔12:05, 13.Aug 2013

Shkrimtari dhe studiuesi Moikom Zeqo në këtë intervistë për gazetën ‘DITA’ shprehet se ka ndodhur tashmë një ndryshim i madh politik dhe social, në të cilin kanë ndikuar zgjedhjet e 23 qershorit në Shqipëri dhe emrat e kabinetit të ri

Lexo më shumë
‘Tenderi i rreckave’, një maskaradë me faturë 18 milionë dollarë

‘Tenderi i rreckave’, një maskaradë me faturë 18 milionë dollarë 12

🕔12:15, 12.Aug 2013

Rreth 1.8 miliard lekë abuzim (lekë të reja, të kuptohemi) në tenderin me Uniformat e Policisë së Shtetit janë shpërdoruar në një tender që implikon disa nga figurat më të larta të Ministrisë së Brendshme dhe jo vetëm. Kryeministri Sali

Lexo më shumë
ARMO, 10 pyetje për dy ministra të pas shtatorit

ARMO, 10 pyetje për dy ministra të pas shtatorit 8

🕔12:40, 11.Aug 2013

“Dita” në disa numra të saj, ka ofruar së fundmi të dhëna dhe detaje që lidhen me procesin e ri-shitjes së kompanisë ARMO. Është një operacion privatizimi domethënës i nisur thuajse katër vite më parë, duke u shtrirë si një

Lexo më shumë
Certifikata e pronësisë së kompanisë që bleu ARMO-n dhe një “i mëngjër” në aferë

Certifikata e pronësisë së kompanisë që bleu ARMO-n dhe një “i mëngjër” në aferë 23

🕔12:09, 10.Aug 2013

Një nga asetet strategjike më të rëndësishme të Shqiptarëve, kompania ARMO, po ri-shitet nga blerësi i shumëpërfolur i saj, në një kompani të krijuar 6 muaj më parë dhe të regjistruar në Ishujt Virgjine, duke shumëfishuar efektin e skandalit me

Lexo më shumë
50 milionë euro, Taçi i shet të gjitha (Ekskluzive – Kontrata e shitjes së ARMO)

50 milionë euro, Taçi i shet të gjitha (Ekskluzive – Kontrata e shitjes së ARMO) 30

🕔14:23, 9.Aug 2013

Nga Habjon Hasani E mërkura e datës 31 Korrik 2013, me siguri që nuk ka qenë një ditë e zakonshme pune për ministrin e Ekonomisë së Shqipërisë, Florion Mima. Në këtë ditë ai duhej të firmoste një dokument. Një dokument

Lexo më shumë