Back to homepage

Kopertina

Berisha, sipas një ‘armiku klase’

Berisha, sipas një ‘armiku klase’ 20

🕔12:13, 16.Jul 2013

Ai beson se vazhdon të funksionojë marrëveshja e Katovicës dhe se Partia Demokratike e Berishës dhe lëvizja studentore e dhjetorit janë ndër mashtrimet më të mëdha që u janë bërë shqiptarëve. Niko Kirka është vendosmërisht për hapjen e dosjeve të

Lexo më shumë
Varkarët e rinj të PD-së

Varkarët e rinj të PD-së 20

🕔15:20, 15.Jul 2013

Ndërsa gara për kreun e ri të Partisë Demokratike, ka hyrë në javën e fundit të saj, pasardhësi i Berishës nuk ka dyshim se është i përzgjedhuri i tij, Lulzim Basha. Më 22 korrik nuk do të kemi surpriza në

Lexo më shumë
T’ka Sali shpirt

T’ka Sali shpirt 6

🕔12:08, 12.Jul 2013

“E keni parasysh atë këngën tallava “të ka lali shpirt”, ja kështu e ka dhe SHIP-i Bashën këtu te ne”, – me këto fjalë e përshkroi dje situatën e ditëve të fundit në PD, një prej zyrtarëve të kësaj partie,

Lexo më shumë
Kokalari: Qeverisja “Berisha”, një sjellje derrash

Kokalari: Qeverisja “Berisha”, një sjellje derrash 15

🕔11:53, 11.Jul 2013

Një nga aktivistët e shquar shqiptaro-amerikanë, Gary Kokalari në këtë intervistë ekskluzive për gazetën ‘DITA’ shtjellon arsyet e rezultatit të fortë kundër Berishës më 23 qershor. Në vijimësi zoti Kokalari ka denoncuar aferat korruptive të Qeverisë Berisha dhe ministrave të

Lexo më shumë
Berisha bojkoton “Independence Day”, festën e SHBA-ve

Berisha bojkoton “Independence Day”, festën e SHBA-ve 18

🕔11:40, 10.Jul 2013

Kryeministri në detyrë, Sali Berisha dhe kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, kanë bojkotuar ceremoninë e organizuar nga Ambasada Amerikane në Tiranë në nderim të ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ceremonia organizohet rregullisht çdo vit nga ambasada

Lexo më shumë
10 korrik 2013

10 korrik 2013 0

🕔02:24, 10.Jul 2013 Lexo më shumë
Vickers për Berishën: Çdo qen ka ditën e tij

Vickers për Berishën: Çdo qen ka ditën e tij 0

🕔13:14, 9.Jul 2013

Historiania e njohur angleze dhe njëherësh eksperte e çështjeve shqiptare dhe ballkanike, Miranda Vickers, e cila ka ndjekur me vëmendje prej më shumë se 20 vjetësh zhvillimet shqiptare në këtë intervistë ekskluzive për gazetën ‘DITA’,  komenton votën plebishitare kundër regjimit

Lexo më shumë
Kush po i luan fijet për kryetarin e ri?

Kush po i luan fijet për kryetarin e ri? 11

🕔12:00, 8.Jul 2013

Partia Demokratike është e përfshirë zyrtarisht tashmë nga ethet e garës për zgjedhjen e kryetarit të ri. Berisha ka dhënë dorëheqjen nga posti, duke i hapur rrugë garës, ndërsa Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi kanë shpallur kandidaturat dhe kanë nisur

Lexo më shumë
Çfarë po ndodh në “dollapët” e CEZ

Çfarë po ndodh në “dollapët” e CEZ 11

🕔11:43, 7.Jul 2013

Nga Eugen Vasili Këtë fundjavë “drejtori qeveritar” i CEZ-it privat, Sahit Dollapi nuk ka qenë në Tiranë. Një autokolonë ekskursionistësh me makina të CEZ-it dhe autobusë të paguar po nga paratë e CEZ-it, me rreth 65 drejtorë dhe nëpunës të

Lexo më shumë
06 korrik 2013

06 korrik 2013 0

🕔23:17, 5.Jul 2013 Lexo më shumë