Back to homepage

Kopertina

“Nuk mendojmë se është asnjëri më i denjë”…

“Nuk mendojmë se është asnjëri më i denjë”… 21

🕔11:45, 2.Jul 2013

Gazeta “DITA” sjell sot në vëmendje të lexuesve një tekst të pazakontë, për natyrën e një gazete të përditshme. Është një tekst i marrë nga libri i shkrimtarit dhe studiuesit të njohur Simon Sebag Montefiore, veprën e të cilit, “Stalini,

Lexo më shumë
Përse Berisha ktheu mendje për dorëheqjen?

Përse Berisha ktheu mendje për dorëheqjen? 0

🕔14:11, 1.Jul 2013

Sali Berisha ka postuar pardje në Facebook një koment të një 16- vjeçari, nga ata që dëshiron t’i bëjë me të drejtë vote, që i kërkon Berishës të mos ikë nga kreu i PD-së. Postimi pason një sërë gjestesh publike

Lexo më shumë
Kopertina 30 qershor 2013

Kopertina 30 qershor 2013 38

🕔11:32, 30.Jun 2013

Situata në PD pas humbjes së 23 qershorit dhe një teksti dorëheqje të Berishës po bëhet teatrale. Sikur të mos mjaftonin ngashërimet dhe vajtimet për së gjalli të “qametit pas dorëheqjes”, prej disa ditësh ministrat dhe drejtuesit e PD-së, kanë

Lexo më shumë
PD, noti i vështirë i kësaj vere

PD, noti i vështirë i kësaj vere 9

🕔13:18, 29.Jun 2013

Sikur të mos mjaftonte  njoftimi për tërheqjen nga gara për kreun e PD-së i Jozefina Topallit dhe Ridvan Bodes, dita e djeshme u kurorëzua me një poezi artistiko-politike që thuajse-ministri i Brendshëm Flamur Noka i kushtoi eprorit të tij, kryeministrit

Lexo më shumë
Rama e Meta konfirmojnë infon në DITA? “Shqetësim për të dhënat e fundit, ndal hapave që bien ndesh me etikën e një qeverie kujdestarie”

Rama e Meta konfirmojnë infon në DITA? “Shqetësim për të dhënat e fundit, ndal hapave që bien ndesh me etikën e një qeverie kujdestarie” 27

🕔12:49, 28.Jun 2013

Në njoftimin zyrtar per takimin e sotem te drejtueve te koalicionit fitues te 23 qershorit Rama e Meta bie ne sy edhe një paragrafaf ku thuhet: “U shpreh shqetësimi për të dhënat më të fundit që tregojnë se qeveria në

Lexo më shumë
Arsyet e dëbimit të Berishës

Arsyet e dëbimit të Berishës 52

🕔13:25, 27.Jun 2013

Mero Baze: PD është sot në pikën ku ishte Partia e Punës në 1991 Më sa keni parë të bënin opozitë këto tetë vite ata që kishin vjedh në kohë të socialistëve aq do të shikoni të bëjnë opozitë hajdutët

Lexo më shumë
Minjtë po ikin

Minjtë po ikin 25

🕔10:33, 26.Jun 2013

Armand Vinçani: Nëse Berisha do të kishte kurajon të bënte një hap të tillë, PD-së do t’i duhet mjaft kohë për tu ri-grupuar. Ajo nuk mund të drejtohet nga mediokër si Topalli apo Basha… Katër vjet më parë, edhe pse

Lexo më shumë
Si duhet lexuar vota popullore kundër Berishës

Si duhet lexuar vota popullore kundër Berishës 6

🕔02:25, 25.Jun 2013

Shqiptarët i kanë hapur rrugë një ndryshimi të fortë politik në vend, që mund të shkojë deri tek një shumicë kushtetuese. Opozita ka shpartalluar Sali Berishën dhe pushtetin e Familjes së tij në çdo skutë të Shqipërisë, dhe aty ku

Lexo më shumë
24 qershor 2013

24 qershor 2013 46

🕔09:48, 24.Jun 2013 Lexo më shumë
Erdhi Dita!

Erdhi Dita! 9

🕔08:30, 23.Jun 2013

“Zyrtarët e këqij janë ata që zgjidhen nga ata shtetas të mirë që refuzojnë të votojnë ” – George Jean Nathan Sot është ditë votimesh. Është e drejta jote të zgjedhësh. Jo thjesht për veten tënde, por për të ardhmen

Lexo më shumë