Back to homepage

Kopertina

Berishizmi ka rënë

Berishizmi ka rënë 30

🕔12:07, 21.Jun 2013

Pse dua te ndaj vendimin tim me Ty ! Duke lexuar rezultatet e Raportit e Përvitshëm  “Vende në Tranzicion“ të Organizatës së njohur  FREDOM HOUSE  natyrshëm të lind nxitja e brendshme të ndash opinionin tënd me  një auditor më të

Lexo më shumë
21 qershor 2013

21 qershor 2013 0

🕔01:10, 21.Jun 2013 Lexo më shumë
Kapari dhe këshilltari

Kapari dhe këshilltari 5

🕔12:52, 20.Jun 2013

Dy ditë më parë kryetarja e KQZ-së njoftoi dështimin e projektit për votimin elektronik në Qarkun e Tiranës. Por tenderi i majmë prej 2.4 milionë eurosh (pa TVSH) për këtë proces ka pasur disa zhvillime të panjohura deri më sot.

Lexo më shumë
Kur nuk voton, nuk ke të drejtë të psherëtish

Kur nuk voton, nuk ke të drejtë të psherëtish 35

🕔11:58, 19.Jun 2013

Ata që ftojnë për të mos shkuar në qendrën e votimit, apo për të vajtur atje e për ta prishur fletën e votimit bashkohen në dëshirën për një tërmet shkatërrimtar dhe shërues në botën e politikës shqiptare paskomuniste. Që të

Lexo më shumë
Nata e ndalimit të Sali Berishës

Nata e ndalimit të Sali Berishës 18

🕔11:56, 18.Jun 2013

Një ditë më parë ishte djegur komisariati i Tropojës, ishin vrarë njerëz ishte djegur gjykata dhe prokuroria. Grupe të armatosura kërkonin me ngulm rrëzimin e qeverisë së majtë. Hidheshin në erë shtylla tensioni. Pas Tropojës, kupa u mbush. Sali Berisha

Lexo më shumë
17 qershor 2013

17 qershor 2013 0

🕔01:43, 17.Jun 2013 Lexo më shumë
Çilizmi si Apologji e Banditizmit Politik

Çilizmi si Apologji e Banditizmit Politik 28

🕔11:55, 16.Jun 2013

“Mos nderoni njerëzit më shumë se të vërtetën” – Platoni   “Para pak ditësh ndoqa emisionin e moderatorit Artur Zheji. Të ftuarit e Zhejit duhet të jepnin mendje se për cilin duhet të votojnë shqiptarët më 23 qershor, për Sali

Lexo më shumë
Kafshata e bukës apo vaska e floririt?

Kafshata e bukës apo vaska e floririt? 21

🕔15:40, 14.Jun 2013

Në literaturën financiare botërore njihen tre sisteme tatimi mbi të ardhurat personale: progresiv, përpjestimor (ndryshe-“taksa e sheshtë) dhe regresiv. Në sistemin progresiv, tatimpaguesit, paguajnë më shumë tatime kur fitojnë më shumë të ardhura, kurse në sistemin përpjestimor i nënshtrohen të

Lexo më shumë
“Divorci” i fshehur i Shkëlzenit dhe emaili i Sadijes: Na nuk jemi ndarë

“Divorci” i fshehur i Shkëlzenit dhe emaili i Sadijes: Na nuk jemi ndarë 35

🕔12:12, 12.Jun 2013

Një gazetë e përditshme informoi dje se Shkëlzen Berisha është në një lidhje paralele me një vajzë 22-vjeçare të quajtur Armina Mevlani, e cila është e angazhuar në botën e spektakleve dhe aktualisht drejton një revistë. Vetë Mevlani pasi është

Lexo më shumë
“Nuk shkohet gjithë jeta me dr. Berishën”

“Nuk shkohet gjithë jeta me dr. Berishën” 49

🕔12:53, 11.Jun 2013

Profesori i Universitetit të Oksfordit dhe akademiku anglez, Xhejms Pettifer, në këtë intervistë ekskluzive për gazetën ‘DITA’ paraqet këndvështrimin e tij për situatën politike në Shqipëri në prag të zgjedhjeve të 23 qershorit. Para një jave ai ishte në Tiranë

Lexo më shumë