Back to homepage

Kopertina

Farsa gjyqësore për vrasjet e 2 Prillit

Farsa gjyqësore për vrasjet e 2 Prillit 32

🕔13:13, 2.Jun 2013

Si u zhvillua procesi gjyqësor në Shkodër për vrasjet e 2 Prillit? Gjek Celaj, zv.shef i policisë së Shkodrës në kohën e vrasjeve, e më pas i pandehur sjell në vëmendje atmosferën e rëndë dhe pasigurinë e frikën që shoqëronte

Lexo më shumë
Çfarë ndodhi në 2 prill 1991 në Shkodër?

Çfarë ndodhi në 2 prill 1991 në Shkodër? 86

🕔12:55, 1.Jun 2013

Një dëshmi e fortë dhe rrethana të panjohura më parë të sjella nga Gjek Celaj, zv.shef i policisë së Shkodrës në kohën e vrasjeve. Takimet, kontaktet dhe qëndrimi i “çuditshëm” i ish-drejtuesve të PD-së Pjetër Arbnori dhe Ali Spahia në

Lexo më shumë
UL S(H)ALA, UL !

UL S(H)ALA, UL ! 1

🕔00:02, 31.May 2013

Viktor Malaj “Bëje gënjeshtrën sa më të madhe, tregoje thjeshtë, përsërite disa herë dhe do të shihni se do ua besojnë” – Adolf Hitler Prej shumë kohësh është thënë se gënjeshtrat më të mëdha tregohen para zgjedhjeve, gjatë luftës dhe

Lexo më shumë
Çfarë e pret Edi Ramën

Çfarë e pret Edi Ramën 2

🕔11:50, 30.May 2013

Cilado qeveri që do të dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit të këtij viti do të përballet me një ekonomi të frikshme të vendit. Dhe e frikshme jo sic rëndom përdoret në zhargonin e adoleshentëve që është “frikshmërisht e bukur”,

Lexo më shumë
Doktori ka vendosur t’i bjerë prapë Moor-it me kokë!

Doktori ka vendosur t’i bjerë prapë Moor-it me kokë! 22

🕔08:05, 29.May 2013

Dje ka filluar në Tiranë një vizitë dy-ditore Jonathan Moore, Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit. Ai ishte në Tiranë rreth një muaj më parë, pikërisht atëherë kur filloi kriza e KQZ-së, ndërsa vizita e

Lexo më shumë
Nok-nok-nok… Përgjigju Flamur!

Nok-nok-nok… Përgjigju Flamur! 18

🕔13:23, 28.May 2013

Një kërkim elektronik në regjistrin e gjendjes civile dhe në regjistrin ekzistues të zgjedhësve nxjerr në pah disa të dhëna kontradiktore mbi numrin e vëllezërve të ministrit të brendshëm Flamur Noka. Në listën zyrtare të zgjedhësve deri më datën 13

Lexo më shumë
27 maj 2013

27 maj 2013 12

🕔12:46, 27.May 2013 Lexo më shumë
Diversioni i medias dhe rasti ‘Naço’

Diversioni i medias dhe rasti ‘Naço’ 8

🕔10:33, 26.May 2013

Eshte e tepert te kujtojme “shakane” e perfaqesuesit te LSI-se ne thirrjen e tij per te pagezuar Meten si kryeministrin e ardhshem ne paszgjedhjet e Qershorit. Kjo per faktin e thjeshte  se nese dikush hedh nje objekt pa vlere ne

Lexo më shumë
Ç’po ndodh brenda “dollapëve” të CEZ?

Ç’po ndodh brenda “dollapëve” të CEZ? 55

🕔10:31, 23.May 2013

Kanë kaluar më pak se tre muaj nga dita kur Sahit Dollapi mori nën kontroll kompaninë e shpërndarjes të energjisë elektrike ose CEZ sha dhe, mbi ujin e pistë të kësaj aventure, e vërteta po del çdo ditë e më

Lexo më shumë
Vallja e pamundur e PD-së

Vallja e pamundur e PD-së 18

🕔11:35, 22.May 2013

A është e vërtetë që vota reale do nxjerrë jo vetëm “miun” në Jug, por dhe “arushën” në Veri? Sa mandate merr e majta dhe sa e djathta në 12 qarqe: Një analizë në shifra duke filluar nga tri palë

Lexo më shumë