Back to homepage

Kopertina

23 janar 2013

23 janar 2013 2

🕔02:21, 23.Jan 2013 Lexo më shumë
22 janar 2013

22 janar 2013 0

🕔02:28, 22.Jan 2013

Nderkohe qe krimi ka marre permasa te frikshme ne vend, DITA zbulon një raport të PAMECA dhe ICITAP mbi situatën e pagesave në policinë shqiptare. Raporti ne shqip dhe anglisht ka vulen “konfidencial”. Pagat e policëve, më keq se në

Lexo më shumë
21 janar 2013

21 janar 2013 0

🕔02:26, 21.Jan 2013 Lexo më shumë
19 janar 2013

19 janar 2013 2

🕔02:26, 19.Jan 2013 Lexo më shumë
18 janar 2013

18 janar 2013 2

🕔02:44, 18.Jan 2013

Linda Rama i eshte pergjigjur mbreme ne nje interviste televizive 7 pyetjeve qe PD i perserit ne vijimesi keto dite te akuzave ndaj pasurimit te femijeve te Berishes dhe nje denoncimi publik te nje biznesmeni te huaj. Rama ka folur

Lexo më shumë
16 janar 2013

16 janar 2013 0

🕔02:35, 16.Jan 2013

Zafar Ansar biznesmen pakistanez ka dashur të ndërtojë në Shqipëri një TEC (projekt rreth 100  milionë euro investim). Ambasadori shqiptar e ka prezantuar fillimisht me vajzën e kryeministrit. Më pas kryeministri e ka pritur në zyrën e tij. I ka

Lexo më shumë
14 janar 2013

14 janar 2013 0

🕔03:16, 14.Jan 2013

Komuniteti çam reagon për Shpëtim Idrizin: “Shpëtimi ka vulën, partia është e çamëve”. Në një intervistë dhënë dje në televizionin Vizion Plus, kreu i Lëvizjes Çame, Artur Dojaka thotë: “Kemi mbi 3 vjet që si komunitet e këshillojmë Shpëtimin të

Lexo më shumë
13 janar 2013

13 janar 2013 0

🕔02:56, 13.Jan 2013

E njihni shifrën e vjedhjeve në administratë të konstatuar nga KLSH për 2012-n? Në 12 muaj, 127. 5 milionë dollarë abuzime! 1920 orë pune është orari zyrtar i administratës në 1 vit. Pjesëtimi i thjeshtë nxjerr një shifër shokuese: Në

Lexo më shumë
12 janar 2013

12 janar 2013 0

🕔03:06, 12.Jan 2013 Lexo më shumë
11 janar 2013

11 janar 2013 0

🕔02:25, 11.Jan 2013

Në numrin e sotëm të gazetës DITA sjellim disa faksimile të reja nga dosja e padisë për vjedhje dhe mashtrim në ngarkim të politikanit dhe deputetit Shpëtim Idrizi. Mes dokumentave është edhe faksimilja e aktit noterial ku z.Idrizi pranon marrjen

Lexo më shumë