Back to homepage

Kopertina

‘Gjeneral Imami’ kapet sërish ‘rob’

‘Gjeneral Imami’ kapet sërish ‘rob’ 0

🕔00:22, 13.Apr 2013

Zbulohen planet e fluturimit të avionëve dhe foto-faktet nga Rinasi: Shqipëria ka thyer embargon kundër Libisë së kolonel Gedafit. Pikërisht kur rregjimi diktatorial ishte në grahmat e fundit në shtator 2011. Raporti i OKB-së, si funksionon skema: MEICO shqiptare e

Lexo më shumë
Dh..erja e zgjedhjeve si përpjekje e palodhur e Berishës

Dh..erja e zgjedhjeve si përpjekje e palodhur e Berishës 24

🕔08:51, 12.Apr 2013

Kuvendi ka shtyrë për ditën e hënë votimin për të zëvendësuar apo jo “anëtarin e LSI-së” në KQZ. Mediat raportojnë se seanca e djeshme ishte planifikuar për në orën 10:00, por ka nisur në orën 13:15. Megjithatë, ajo ka zgjatur

Lexo më shumë
Në vend të përgjigjeve të munguara të Berishës për pyetjet e Nanos, Bazes e Stefanit

Në vend të përgjigjeve të munguara të Berishës për pyetjet e Nanos, Bazes e Stefanit 16

🕔12:58, 11.Apr 2013

NË ERRËSIRËN E MESJETËS, E KTHEVE VENDIN O BERISHË!

Kur shikoj: “Shqipëria tjetër!”,
rrënqethem krejt nga ato fakte,
dhe më vjen turp nga vetja ime,
që kam mundësi të ha tri vakte!

Më bëhet helmi komb në grykë,

Lexo më shumë
Edi Rama: Përgjigjet e mia

Edi Rama: Përgjigjet e mia 24

🕔11:24, 8.Apr 2013

DITA botoi dje disa pyetje të analistëve Mustafa Nano, Mero Baze e Andrea Stefani për Edi Ramën, Ilir Metën, Sali Berishën, Bamir Topin e Kreshnik Spahiun. Edi Rama ka reaguar dje paradite duke iu përgjigjur pyetjeve që i janë drejtuar

Lexo më shumë
08 prill 2013

08 prill 2013 2

🕔00:28, 8.Apr 2013 Lexo më shumë
Sa shqiptarë ka në këtë listë të fshehtë?

Sa shqiptarë ka në këtë listë të fshehtë? 7

🕔13:40, 6.Apr 2013

Sa shqiptarë janë pjesë e listës së miliardave të fshehura? Rastet e ngjashme të regjistrimit të kompanive me bazë në zonat e parajsave fiskale në Shqipëri. Raste kompanish, ose “të preferuarat” që rezultojnë se kanë fituar në Shqipëri të drejtën

Lexo më shumë
04 prill 2013

04 prill 2013 2

🕔03:03, 4.Apr 2013 Lexo më shumë
E kujt është kjo gropë?

E kujt është kjo gropë? 21

🕔03:01, 2.Apr 2013

Një marrëveshje Rama-Meta e përfolur dje në Tiranë, ka ende shumë pikëpyetje që presin përgjigje. Në qasje të parë, të le një ndjesi të çuditshme: si të lëpish mjaltë nga një gjemb. Më optimistët e quajnë “të domosdoshme”. Askush nuk

Lexo më shumë
‘Shqiptarë, jini vigjilentë!’

‘Shqiptarë, jini vigjilentë!’ 0

🕔11:50, 1.Apr 2013

Pse ish-Presidenti mendon që “fushata nuk ka filluar mirë”. Pse është dakord me Servet Pëllumbin kur thotë që “barku që polli 97-n nuk është shterpëzuar”. Pse përmend Makiavelin dhe pse citon heroin çek të Luftës së Dytë Botërore, Fuçik: ‘Njerëz,

Lexo më shumë
Rama e Meta bashkë – thotë kreu i PSE

Rama e Meta bashkë – thotë kreu i PSE 26

🕔10:33, 31.Mar 2013

Presidenti i Partive Socialiste Europiane, Sergei Stanishev, thotë se Rama dhe Meta duhet “të fitojnë zgjedhjet së bashku”. SI i përgjigjet pyetjes a mund të bashkohet një PS, 8 vjet në opozitë me një LSI, 4 vjet në pushtet dhe

Lexo më shumë

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin