Back to homepage

Kopertina

Një Ristan me fustan në krye të KQZ-së?

Një Ristan me fustan në krye të KQZ-së? 30

🕔12:12, 10.May 2013

Pikëpyetjet që lindën kur me votat e maxhorancës, Kuvendi i Shqipërisë,miratoi Lefterie Lleshin si pasardhëse të Arben Ristanit për kreun e KQZ-së, po vërtetohen. Kemi të bëjmë me një kryetare të ndërvarur totalisht nga partia në pushtet. Gjithnjë e më

Lexo më shumë
Parashikimi: 140 deputetët e Kuvendit të pas 23 Qershorit

Parashikimi: 140 deputetët e Kuvendit të pas 23 Qershorit 11

🕔13:00, 8.May 2013

Emrat e atyre që do të kemi në parlamentin që do të dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit? Pasi u publikuan listat e kandidatëve për deputetë nga të gjitha partitë një ditë më parë, pak a shumë kemi një ide

Lexo më shumë
Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT)

Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT) 100

🕔04:02, 7.May 2013

QARKU TIRANË 1. PANDELI MAJKO 2. SAIMIR TAHIRI 3. VASILIKA HYSI 4. DITMIR BUSHATI 5. FATMIR XHAFAJ 6. LINDITA NIKOLLA 7. BESNIK BARAJ 8. XHEMAL QEFALIA 9. SADRI ABAZI 10. PARID CARA 11. SPARTAK BRAHO 12. ARTAN GAÇI 13. PJERIN

Lexo më shumë
Çfarë po ndodh me Braçen

Çfarë po ndodh me Braçen 17

🕔09:43, 6.May 2013

Prapaskenat e tensionit dhe debateve mbi kandidimin e një prej deputetëve më të spikatur të Partisë Socialiste. Propozimi për nga Berati në Tiranë e më pas ripropozimi për në Fier. Çfarë thotë vetë Erjon Braçe, çfarë është thënë në një

Lexo më shumë
A është ky djalosh, shkaku i jelekut antiplumb të Berishës?

A është ky djalosh, shkaku i jelekut antiplumb të Berishës? 64

🕔12:37, 1.May 2013

Kohët e fundit në medie janë evidentuar raste të shumta të daljeve publike të kryeministrit të vendit, ku nën veshjen e dukshme shfaqen konturet e një jeleku antiplumb. Kurse numri i truprojave të tij ka arritur në nivele gati të

Lexo më shumë
Identitetet fantazmë si oaz për botën e krimit

Identitetet fantazmë si oaz për botën e krimit 5

🕔11:00, 30.Apr 2013

Një nga aspektet më të parregullta të listës zgjedhore është ekzistenca e familjeve të tëra fantazmë, të krijuara nga hiçi me persona të cilët nuk jetojnë realisht, pra persona që nuk ekzistojnë fizikisht. Kjo “ lojë“ pretendohet të ketë filluar

Lexo më shumë
Jam shqiptar. Quhem XXX!

Jam shqiptar. Quhem XXX! 18

🕔13:00, 27.Apr 2013

Gazeta “DITA” ka siguruar një raport konfidencial që ndodhet aktualisht në duart e qeverisë dhe ekspertëve të KQZ-së. Është një studim i listës së zgjedhësve në vendin tonë. Konstatimet dhe zbulimet që bën raporti duket se i përkasin një vendi

Lexo më shumë
27 prill 2013

27 prill 2013 0

🕔08:06, 27.Apr 2013 Lexo më shumë
Skandal në KQZ me ekspertët e huaj: “Këshillohen” të zvarrisin projektin e USAID për rezultatet e 23 Qershorit

Skandal në KQZ me ekspertët e huaj: “Këshillohen” të zvarrisin projektin e USAID për rezultatet e 23 Qershorit 11

🕔16:09, 26.Apr 2013

Ekspertët janë pajtuar për dy projekte të rëndësishme. Ata po punonin për ngritjen e dy sistemeve të rëndësishme për kontrollin e integruar të numërimit të votave nga ZAZ-të dhe për transmetimin në kohë reale të numërimit të votave    Dy

Lexo më shumë
Prapaskenat e negociatave: Spahiu,pretekst pas preteksti për të mos firmosur

Prapaskenat e negociatave: Spahiu,pretekst pas preteksti për të mos firmosur 12

🕔05:46, 25.Apr 2013

Aleanca Kuqezi e Kreshnik Spahiut do të dalë e vetme në zgjedhjet e 23 qershorit. Negociatat me Partinë Socialiste nuk arritën të finalizoheshin me sukses pavarësisht presionit që vinte nga palët për të krijuar një front të bashkuar anti-Berishë. Publikisht,

Lexo më shumë

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin