Back to homepage

Kopertina

31 mars 2013

31 mars 2013 0

🕔03:12, 31.Mar 2013 Lexo më shumë
Pse ka marrë zjarr Berisha?

Pse ka marrë zjarr Berisha? 19

🕔14:31, 30.Mar 2013

Çfarë po ndodh me Berishën dhe çdo ndodhë me Integrimin? Skenari i vjedhjes së zgjedhjeve dhe pranimi ose jo i rezultatit. Pse Andrea Stefani mendon se për Berishën në 23 qershor do vijë momenti i udhëkryqit Perëndim apo Lindje. Pse

Lexo më shumë
A mund ta plotësosh këtë tabelë z.Berisha?

A mund ta plotësosh këtë tabelë z.Berisha? 18

🕔15:25, 29.Mar 2013

Letër e hapur kryeministrit: Një përpjekje e përbashkët për të gjetur ku janë 10 mijë km rrugë të deklaruara nga kryeministri në 28 mijë kilometrat katrorë të Shqipërisë. Çfarë kemi gjetur në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave, në faqen

Lexo më shumë
Pa pikën e turpit!

Pa pikën e turpit! 21

🕔15:10, 25.Mar 2013

Ku u tretёn premtimet e bujshme tё çiftit kryeministror Berisha-Meta? Asnjё qeveritar nuk mund tё nisё me premtimet e reja, pa u thёnё qytetarëve çfarё ka realizuar nga premtimet e vjetra. DITA liston sot premtimet e çiftit kryeministror Berisha-Meta  tё

Lexo më shumë
SOCIOPATI

SOCIOPATI 10

🕔15:31, 24.Mar 2013

Sikur Kina të kishte zgjedhur tani një Sa Li dhe jo një Ksi Jin Ping, atëherë parashikimet për rritjen ekonomike atje, do të dukeshin më të rrumbullakëta dhe më shpresëdhënëse jo vetëm për Azinë, por edhe për ekonominë botërore. Kësi

Lexo më shumë
“Donin të vrisnin Sali Berishën”

“Donin të vrisnin Sali Berishën” 77

🕔14:05, 22.Mar 2013

INTERVISTË /  Ish-truproja i Azem Hajdarit i arratisur nga Shqipëria, rrëfehet në Kosovë: “Haklajt nuk erdhën në Tiranë për Azem Hajdarin”. Marjan Gryka, njeriu më i afërt i Hajdarit deri ditën e vrasjes rrëfen për herë të parë çfarë ndodhi

Lexo më shumë
Incident mes Shpëtim Idrizit dhe Ilva Tares

Incident mes Shpëtim Idrizit dhe Ilva Tares 14

🕔13:10, 20.Mar 2013

Tërhiqet Idrizi, dështon përballja televizive Dojaka-Idrizi që duhej të transmetohej mbrëmë në Ora News Tare nuk pranon të kometojë por stafi pranë gazetares së njohur flet për SMS të pavenda dhe shqetësuese të dërguara nga celulari i Idrizit: “Me ty

Lexo më shumë
Tarafi “blu” i policisë shqiptare

Tarafi “blu” i policisë shqiptare 16

🕔15:00, 19.Mar 2013

Lista me 102 drejtues të lartë dhe të mesëm në strukturën e policisë shqiptare të cilët janë ose nga Tropoja ose nga Kukësi (dhe janë më shumë se kaq). Lista vërteton atë që përflitej prej kohësh se nepotizmi dhe militantizmi

Lexo më shumë
Pëllumbi: Barku që polli ’97-n nuk është shterpëzuar!

Pëllumbi: Barku që polli ’97-n nuk është shterpëzuar! 5

🕔15:25, 18.Mar 2013

“1997-a nuk duhet harruar, por duhet rifreskuar në funksion të zgjedhjeve të 23 qershorit, përderisa shkaktarët janë sot në pushtet”. Kështu mendon një nga personalitetet më të shquara të Partisë Socialiste dhe të të Majtës shqiptare, ish-Kryetari i Kuvendit, Profesor

Lexo më shumë
Parodia e koncesionit 1 miliardë euro

Parodia e koncesionit 1 miliardë euro 4

🕔20:01, 17.Mar 2013

Koncesioni i Devollit, Çfarë ndodhi këto ditë me një nga 5 kontratat më të rëndësishme në fushën e energjetikës: Tërhiqet nga projekti kompania EVN AG. Por “DITA” zbulon se kontrata e nënshkruar në vitin 2008 ishte një “paçavure” e vërtetë

Lexo më shumë