Back to homepage

Kopertina

Parodia e koncesionit 1 miliardë euro

Parodia e koncesionit 1 miliardë euro 4

🕔20:01, 17.Mar 2013

Koncesioni i Devollit, Çfarë ndodhi këto ditë me një nga 5 kontratat më të rëndësishme në fushën e energjetikës: Tërhiqet nga projekti kompania EVN AG. Por “DITA” zbulon se kontrata e nënshkruar në vitin 2008 ishte një “paçavure” e vërtetë

Lexo më shumë
A ka fituar ndonjëherë votën e shumicës Berisha?

A ka fituar ndonjëherë votën e shumicës Berisha? 11

🕔15:20, 15.Mar 2013

Përse Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Zbulimit, James Clapper, në raportin e tij përpara Senatit Amerikan dha alarmin për zgjedhjet shqiptare Në ’92 do fitonte kushdo që do ishte në krye të PD-së sepse ishte votë referendare. Në ‘96 Berisha

Lexo më shumë
Fatos Klosi: Berisha e Nano që njoh unë

Fatos Klosi: Berisha e Nano që njoh unë 18

🕔15:15, 11.Mar 2013

A ka dosje të Berishës të kohës së diktaturës dhe a u ka shërbyer agjenturave të huaja kryeministri i sotëm i vendit? Klosi përforcon dyshimet e bëra publike dhe shton pikëpyetje të tjera. Në këtë kontekst ai sqaron pse u

Lexo më shumë
NË DORË TË KUJT DO MBESË PD?

NË DORË TË KUJT DO MBESË PD? 10

🕔15:37, 10.Mar 2013

Çfarë do ndodhë me të ardhmen e Trustit të Tropojës dhe Familjes Berisha? Pse PD nuk është PS edhe pse kanë lindur nga e njëra nënë, por njëra mori kuadrot, tjetra mori të përdorurit. A kanë Lulzim Basha, Jozefina Topalli

Lexo më shumë
Referendumi që na duhet pas 23 qershorit

Referendumi që na duhet pas 23 qershorit 2

🕔15:05, 9.Mar 2013

Këto ditë pushteti aktual i Tiranës na dha shfaqjen e radhës, duke na siguruar se, gjithnjë pasi të ketë fituar dhe këto zgjedhjet e 23 qershorit sikurse ka fituar të gjitha zgjedhjet në këto vite të gjata tranzicioni, do “ta

Lexo më shumë
09 mars 2013

09 mars 2013 0

🕔04:23, 9.Mar 2013 Lexo më shumë
Sondazh kombëtar i DITA-s: PS e para, PD e dyta dhe AK e treta

Sondazh kombëtar i DITA-s: PS e para, PD e dyta dhe AK e treta 6

🕔17:46, 7.Mar 2013

Redaksia e gazetës DITA, në periudhën 1-6 mars, zhvilloi një sondazh opinioni kombëtar nëpërmjet telefonatave celulare. Kampioni u përzgjodh ndër numrat e kompanive Vodafone, AMC, Eagle dhe Plus, në mënyrë krejt rastësore. Nga 1,897 anketime të filluara, u mbaruan deri

Lexo më shumë
Dritëro Agolli: Shqipëria? Gomari para kalit…

Dritëro Agolli: Shqipëria? Gomari para kalit… 20

🕔15:50, 6.Mar 2013

Një bisedë me shkrimtarin Dritëro Agolli: Shqipëria sot? Gomari para kalit… Rrëfimi i patriarkut të letrave shqipe: Nga përgjigja me fabul për situatën e sotme politike te raportet e së shkuarës me Enver Hoxhën e Mehmet Shehun. Pse ka zmadhuar

Lexo më shumë
Çimka në KQZ

Çimka në KQZ 4

🕔15:30, 5.Mar 2013

Së paku dy nga anëtarët e KQZ-së janë njoftuar në rrugë informale nga punonjës të administratës se në zyrën e tyre janë vendosur çimka përgjimi… Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nën përgjim? Dy antarë të këtij komisioni kanë ngritur problemin prej

Lexo më shumë
Vizita sekrete e kumbarit amerikan

Vizita sekrete e kumbarit amerikan 8

🕔21:45, 4.Mar 2013

Prapaskena e vizitës së fshehtë të Toni Podestës të mërkurën e 20 shkurtit në Tiranë. Pse u thirr ai me urgjencë nga Berisha vetëm një ditë para vizitës së Zv. Ndihmës sekretarit të Shtetit Filip Riker. Dështimi për të “zbutur”

Lexo më shumë