Back to homepage

Kopertina

PD ka kandiduar (dhe rikandiduar) një të kërkuar në SHBA për ngacmime seksuale

PD ka kandiduar (dhe rikandiduar) një të kërkuar në SHBA për ngacmime seksuale 52

🕔12:22, 21.May 2013

 Kryetari i komunës Prezë është Ahmet Halili, i ardhur si kandidaturë e Partisë Demokratike është shpallur që në vitin 2002 person në kërkim në Shtetet e Bashkuara për ngacmim seksual të një minoreneje dhe për rrahjen e një personi. Që

Lexo më shumë
Jemi turpi i NATO-s!

Jemi turpi i NATO-s! 22

🕔13:12, 20.May 2013

Ditët e fundit në reklamat televizive në Tv Klan dhe në TVSH, Ministria e Mbrojtjes paraqet një spot ku ushtria shqiptare, sidomos flota, duket në formën më të mirë të saj. Por a korrespondon realiteti në baza ushtarake me imazhet

Lexo më shumë
Doktor Dështimi  (shumëzim për 18)

Doktor Dështimi (shumëzim për 18) 24

🕔11:42, 19.May 2013

Në fushatën e zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit 2013 një rëndësi të veçantë kanë marrë edhe debatet në fushën e programeve sidomos të treguesve ekonomikë, financiarë dhe socialë. Lidershipi i PD e ka fokusuar veprimtarinë e tij në bëmat e

Lexo më shumë
Çfarë e trembi Berishën në Shkodër?

Çfarë e trembi Berishën në Shkodër? 55

🕔11:38, 17.May 2013

Sa bazë kanë zërat që Shkodra e përmbytur do përmbysë për të herë të parë në 23 vjet raportet PS-PD? Çfarë informacionesh i erdhën Berishës që goditi kaq hapur Topallin dhe cila është arsyeja e fshehtë që e shtyu të

Lexo më shumë
8 nga marifetet e ‘Doktorit’ për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve

8 nga marifetet e ‘Doktorit’ për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve 20

🕔15:05, 13.May 2013

Policia, KQZ-ja, Fondi Shqiptar i Zhvillimit, listat e zgjedhësve, diversionet me kandidatët etj duket se janë të gjithapjesë e një strategjie të “doktorit” për të influencuar dhe dominuar situatën në zgjedhje dhe për të vjelë rezultatin që ai ka në

Lexo më shumë
Vjehrra e ministrit Bumçi paditet për mashtrim me 100 mijë euro

Vjehrra e ministrit Bumçi paditet për mashtrim me 100 mijë euro 18

🕔13:00, 11.May 2013

Dy biznesmenë ndërtues kanë paditur vjehrrën e ministrit të jashtëm Aldo Bumçi për mashtrim në shumën e 100 mijë eurove. Manushaqe Zhulali, vjehrra e ministrit, e cila është avokate pranë institucionit të Avokatit të Shtetit rezulton e paditur që në

Lexo më shumë
Një Ristan me fustan në krye të KQZ-së?

Një Ristan me fustan në krye të KQZ-së? 30

🕔12:12, 10.May 2013

Pikëpyetjet që lindën kur me votat e maxhorancës, Kuvendi i Shqipërisë,miratoi Lefterie Lleshin si pasardhëse të Arben Ristanit për kreun e KQZ-së, po vërtetohen. Kemi të bëjmë me një kryetare të ndërvarur totalisht nga partia në pushtet. Gjithnjë e më

Lexo më shumë
Parashikimi: 140 deputetët e Kuvendit të pas 23 Qershorit

Parashikimi: 140 deputetët e Kuvendit të pas 23 Qershorit 11

🕔13:00, 8.May 2013

Emrat e atyre që do të kemi në parlamentin që do të dalë nga zgjedhjet e 23 qershorit? Pasi u publikuan listat e kandidatëve për deputetë nga të gjitha partitë një ditë më parë, pak a shumë kemi një ide

Lexo më shumë
Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT)

Lista zyrtare e kandidatëve të PS (EMRAT) 100

🕔04:02, 7.May 2013

QARKU TIRANË 1. PANDELI MAJKO 2. SAIMIR TAHIRI 3. VASILIKA HYSI 4. DITMIR BUSHATI 5. FATMIR XHAFAJ 6. LINDITA NIKOLLA 7. BESNIK BARAJ 8. XHEMAL QEFALIA 9. SADRI ABAZI 10. PARID CARA 11. SPARTAK BRAHO 12. ARTAN GAÇI 13. PJERIN

Lexo më shumë
Çfarë po ndodh me Braçen

Çfarë po ndodh me Braçen 17

🕔09:43, 6.May 2013

Prapaskenat e tensionit dhe debateve mbi kandidimin e një prej deputetëve më të spikatur të Partisë Socialiste. Propozimi për nga Berati në Tiranë e më pas ripropozimi për në Fier. Çfarë thotë vetë Erjon Braçe, çfarë është thënë në një

Lexo më shumë