Back to homepage

Kopertina

ARMO, 10 pyetje për dy ministra të pas shtatorit

ARMO, 10 pyetje për dy ministra të pas shtatorit 8

🕔12:40, 11.Aug 2013

“Dita” në disa numra të saj, ka ofruar së fundmi të dhëna dhe detaje që lidhen me procesin e ri-shitjes së kompanisë ARMO. Është një operacion privatizimi domethënës i nisur thuajse katër vite më parë, duke u shtrirë si një

Lexo më shumë
Certifikata e pronësisë së kompanisë që bleu ARMO-n dhe një “i mëngjër” në aferë

Certifikata e pronësisë së kompanisë që bleu ARMO-n dhe një “i mëngjër” në aferë 23

🕔12:09, 10.Aug 2013

Një nga asetet strategjike më të rëndësishme të Shqiptarëve, kompania ARMO, po ri-shitet nga blerësi i shumëpërfolur i saj, në një kompani të krijuar 6 muaj më parë dhe të regjistruar në Ishujt Virgjine, duke shumëfishuar efektin e skandalit me

Lexo më shumë
50 milionë euro, Taçi i shet të gjitha (Ekskluzive – Kontrata e shitjes së ARMO)

50 milionë euro, Taçi i shet të gjitha (Ekskluzive – Kontrata e shitjes së ARMO) 30

🕔14:23, 9.Aug 2013

Nga Habjon Hasani E mërkura e datës 31 Korrik 2013, me siguri që nuk ka qenë një ditë e zakonshme pune për ministrin e Ekonomisë së Shqipërisë, Florion Mima. Në këtë ditë ai duhej të firmoste një dokument. Një dokument

Lexo më shumë
Zbardhet kontrata e shitjes së ARMO-s

Zbardhet kontrata e shitjes së ARMO-s 7

🕔12:21, 9.Aug 2013

E mërkura e datës 31 korrik 2013, me siguri që nuk ka qenë një ditë e zakonshme pune për ministrin e Ekonomisë së Shqipërisë, Florion Mima. Në këtë ditë ai duhej të firmoste një dokument. Një dokument me zarar. I

Lexo më shumë
Pse (jo) Turqia?

Pse (jo) Turqia? 5

🕔12:18, 8.Aug 2013

Në ditët e nxehta të këtij gushti, politika duket se nuk është më tema e parë në bisedat e përditshme. Ajo, gjithashtu, duket se është “me pushime”. Sidomos pasi kreu i ardhshëm i qeverisë, z. Edi Rama, bëri të ditur

Lexo më shumë
07 gusht 2013

07 gusht 2013 0

🕔02:42, 7.Aug 2013 Lexo më shumë
06 gusht 2013

06 gusht 2013 0

🕔01:55, 6.Aug 2013 Lexo më shumë
Rrënjët e një legjende urbane të rikthyer

Rrënjët e një legjende urbane të rikthyer 15

🕔12:34, 5.Aug 2013

Në blogun e tij Peizazhe të Fjalës, gjuhëtari dhe publicisti i njohur Ardian Vehbiu, formuloi për herë të parë një përgjigje mbi thashethemin e përhapur në Tiranën e “asaj dhe kësaj kohe”, për kurimin e Berishës nga kolegu i tij

Lexo më shumë
05 gusht 2013

05 gusht 2013 0

🕔03:16, 5.Aug 2013 Lexo më shumë
Në ‘ballkonin’ e një historie të pazyrtarizuar dashurie

Në ‘ballkonin’ e një historie të pazyrtarizuar dashurie 16

🕔12:24, 3.Aug 2013

Dikur në muajt tetor -nëntor 2012, në tavolinat e artistëve, biznesmenëve dhe politikanëve në Tiranë kishte nisur të përhapej fjala se “Zeni po ndahej”. Por Shkëlzen Berisha, është një djalë i rritur në një familje konservatore. Si i tillë është

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim