Ç’do të ndodhë me Haradinaj? Tri opsionet në gjykatën franceze

Ç’do të ndodhë me Haradinaj? Tri opsionet në gjykatën franceze 0

🕔14:24, 24.Feb 2017

  Gjykata e Apelit në qytetin francez të Colmar, të enjten, më 2 mars, do të shpallë në seancë publike vendimin për kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt, ka mësuar Tanjug në këtë gjykatë. Gjykata në Colmar ka

Lexo më shumë
Kadri Veseli ka takuar Presidentin Trump: Kosova ka mbështetjen e SHBA

Kadri Veseli ka takuar Presidentin Trump: Kosova ka mbështetjen e SHBA 1

🕔10:39, 22.Feb 2017

Kadri Veseli është lideri i parë shqiptar që e takon Presidentin Trump. Në një postim të tij në Facebook, ai nuk ka dhënë shumë shpjegime për këtë takim. Foto është realizuar gjatë një takimi që ai pati me presidentin amerikan

Lexo më shumë
Kongresmenët amerikanë: Partneriteti i SHBA-së me Kosovën do të vazhdojë

Kongresmenët amerikanë: Partneriteti i SHBA-së me Kosovën do të vazhdojë 0

🕔16:29, 19.Feb 2017

Kosova është vend i rëndësishëm dhe pavarësisht ndryshimeve në udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kjo e fundit do ta vazhdojë politikën e njëjtë dhe partneritetin me Kosovën, kanë porositur kongresistët amerikanë Peter Roskam dhe David Price, të cilët

Lexo më shumë
Thaçi i kërkon INTERPOLIT heqjen e fletarresteve serbe për kosovarët

Thaçi i kërkon INTERPOLIT heqjen e fletarresteve serbe për kosovarët 0

🕔15:39, 19.Feb 2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih ka zhvilluar një takim me Sekretarin Gjeneral të INTERPOL-it, Jürgen Stock. Thaçi në këtë takim me Sekretarin e Përgjithshëm të INTERPOL-it, Thaçi ka diskutuar për çështjen e

Lexo më shumë
Thaçi kërkon vizat, Brukseli përsërit kushtin: Demarkacioni

Thaçi kërkon vizat, Brukseli përsërit kushtin: Demarkacioni 2

🕔12:34, 19.Feb 2017

Nga Mynihu, ku ndodhet në Konferencën e Sigurisë, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përsëritur kërkesën për liberalizimin e vizave për shtetasit kosovarë. Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini ka thënë se Brukseli pret që Kosova të përmbushë edhe kushtin

Lexo më shumë
Përvjetori i Pavarësisë, Rama: Festë e mangët pa Ramushin

Përvjetori i Pavarësisë, Rama: Festë e mangët pa Ramushin 0

🕔19:07, 16.Feb 2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i uroi Kosovës përvjetorin e 9 të Pavarësisë, duke nënvizuar se vendi po dëshmon se është një shembull rrezatues i bashkëjetesës harmonike mes komuniteteve të ndryshme. “Gëzuar të gjithëve ju, e përmes jush të gjithë

Lexo më shumë
Izraeli nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Izraeli nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës 8

🕔14:53, 1.Oct 2016

Ambasadorja e re e Izraelit në Beograd, ka deklaruar se vendi i saj nuk ka ndryshuar dhe nuk do të ndryshojë qëndrim për sa i përket njohjes së pavarësisë së Kosovës. “Unë do ta them shumë qartë; qëndrimi ynë nuk

Lexo më shumë
Presidenti Thaçi, të hënën vizitë zyrtare në Tiranë

Presidenti Thaçi, të hënën vizitë zyrtare në Tiranë 0

🕔12:45, 1.Oct 2016

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë zyrtarisht Shqipërinë. Në Tiranë, të hënën dhe të martën, Thaçi pritet të takohet me krerët e shtetit, që nga homologu i tij Bujar Nishani, kryeparlamentari Ilir Meta dhe kryeministri Edi

Lexo më shumë
Shkarkohet këshilltari i ministrit, dyshohet për ngacmim seksual

Shkarkohet këshilltari i ministrit, dyshohet për ngacmim seksual 0

🕔12:11, 28.Sep 2016

Këshilltari i ministrit të Shëndetësisë së Kosovës, Zejdush Tahiri është shkarkuar nga detyra që mbante prej dy vitesh. “Koha Ditore” ka mësuar nga tri burime të ndryshme se Tahiri është shkarkuar për shkak të dyshimit për sjellje të pahijshme dhe

Lexo më shumë
Hoxhaj takohet me Kurz, së shpejti heqja e vizave

Hoxhaj takohet me Kurz, së shpejti heqja e vizave 1

🕔15:14, 17.Sep 2016

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Austri, ku këtë të premte ka takuar homologun e tij austriak, Sebastian Kurz. Temë e diskutimeve mes tyre ka qenë procesi i liberalizimit të vizave

Lexo më shumë