Veseli: Marrëveshja me Serbinë nuk parashikon ndarje të Kosovës

Veseli: Marrëveshja me Serbinë nuk parashikon ndarje të Kosovës 0

🕔18:00, 21.Jun 2018

  Marrëveshja përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk nënkupton asnjë kompromis që e paralizon shtetin e Kosovës dhe nuk nënkupton asnjë lloj ndarje, ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Lexo më shumë
Ramush Haradinaj humbet babain. Ngushëllimi i Metës: Ishte një patriot i madh i luftës çlirimtare të Kosovës

Ramush Haradinaj humbet babain. Ngushëllimi i Metës: Ishte një patriot i madh i luftës çlirimtare të Kosovës 0

🕔10:50, 17.Jun 2018

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka humbur njërin e tij më të shtrenjtë. Në një postim në ‘Facebook’, kreu i qeverisë kosovare ndan me ndjekësit lajmin e hidhur të humbjes së babait të tij, Hilmi Haradinaj. Ky i fundit

Lexo më shumë
Largoi me forcë një grua nga foltorja, Haradinaj: Po të kish qenë burrë, e kisha kry ndryshe!

Largoi me forcë një grua nga foltorja, Haradinaj: Po të kish qenë burrë, e kisha kry ndryshe! 9

🕔13:22, 11.Jun 2018

  Kryeministri Haradinaj është i bindur se duke e tërhequr nga krahu prej foltores mbesën e gjeneralit Mehmet Derralla, Valdete Derralla, u tregua burrë shteti. Ai nuk është penduar aspak dhe thotë se do të vepronte ndryshe nëse në vend

Lexo më shumë
Haradinaj largon me forcë nga foltorja pasardhësen e Mehmet Derrallës

Haradinaj largon me forcë nga foltorja pasardhësen e Mehmet Derrallës 14

🕔14:46, 10.Jun 2018

  Ceremonia e shënimit të 140-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit nuk ka kaluar pa incident. Në eventin e organizuar nga kryeministria e Kosovës, një pasardhëse e gjeneral Mehmet Derrallës doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë solemne. Por ky veprim

Lexo më shumë
Vuçiç: NATO na e ka bërë të qartë, s’mund të dërgojmë trupa në Kosovë

Vuçiç: NATO na e ka bërë të qartë, s’mund të dërgojmë trupa në Kosovë 1

🕔15:33, 5.Jun 2018

  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të martën në Beograd se NATO-ja e ka paralajmëruar atë kundër çfarëdo përpjekjeje për të dërguar forcat serbe në Kosovë. Ai i bëri këto komente gjatë një veprimtarie në Beograd duke komentuar spekulimet

Lexo më shumë
Haradinaj: Serbisë i ofrojmë pajtimin në këmbim të njohjes

Haradinaj: Serbisë i ofrojmë pajtimin në këmbim të njohjes 4

🕔15:10, 3.Jun 2018

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova do të pranojë pajtimin me Serbinë, në këmbim të njohjes nga kjo e fundit. Gjithsesi, sipas tij, kjo nuk do të thotë se do harrohen krimet e bëra. “Ne i

Lexo më shumë
Haradinaj takon Papa Françeskun: Kosova, shembull i tolerancës fetare

Haradinaj takon Papa Françeskun: Kosova, shembull i tolerancës fetare 6

🕔18:19, 23.May 2018

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës në Selinë e Shenjtë, është takuar me Papa Françeskun, të cilit i ka shprehur përkushtimin e popullit të Kosovës, që vlerat shpirtërore dhe demokratike t’i ruajë e kultivojë për të mirën përbashkët.

Lexo më shumë
“Në emër të lirisë”, një mirënjohje nga Kosova për Wesley Clark

“Në emër të lirisë”, një mirënjohje nga Kosova për Wesley Clark 1

🕔14:43, 16.May 2018

  Presidenti Hashim Thaçi ka dekoruar gjeneralin amerikan Wesley Clark me Medaljen Presidenciale Jubilare të 10-vjetorit të Pavarësisë. Thaçi thotë se kjo dekoratë për gjeneralin Clark vjen si mirënjohje edhe për mijëra qytetarë e ushtarë amerikanë, që dhanë kontribut të

Lexo më shumë
Haradinaj: Transformimi i FSK në ushtri nuk nënkupton marrjen e detyrave të KFOR-it

Haradinaj: Transformimi i FSK në ushtri nuk nënkupton marrjen e detyrave të KFOR-it 0

🕔15:02, 15.May 2018

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se transformimi i FSK-së në ushtri është i menduar të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese dhe kjo nuk nënkupton marrjen e detyrave të KFOR-it. Ai këto komente i bëri pas takimit që pati me

Lexo më shumë
Vuçiç: Pavarësinë e Kosovës e kemi “vulosur” vetë

Vuçiç: Pavarësinë e Kosovës e kemi “vulosur” vetë 0

🕔15:34, 13.May 2018

  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç thotë se nuk ka frikë nga sanksionet e mundshme të Perëndimit në procesin e zgjidhjes së çështjes së Kosovës, por më shumë e shqetësojnë problemet e tilla, siç është ikja e popullit nga Serbia dhe

Lexo më shumë