I riu shqiptar u ekzekutua gabimisht nga policia, gjykata dëmshpërblen me 410 mijë euro familjen e tij

I riu shqiptar u ekzekutua gabimisht nga policia, gjykata dëmshpërblen me 410 mijë euro familjen e tij 0

🕔22:28, 23.Nov 2020

Dhjetë vite pasi policia greke ekzekutoi të riun shqiptar, gjykata dëmshpërblen me 410 mijë euro familjen e tij. Ai u vra më 16 shkurt të 2010 nga policia greke gjatë një shkëmbimi me armë mes policisë dhe një bande grabitësish

Lexo më shumë
EMRAT: Gara për Kushtetuesen, KED nuk njeh Gjykatën, skualifikon për herë të dytë juristët që kjo e fundit i riktheu në garë për vendet vakante

EMRAT: Gara për Kushtetuesen, KED nuk njeh Gjykatën, skualifikon për herë të dytë juristët që kjo e fundit i riktheu në garë për vendet vakante 2

🕔19:08, 23.Nov 2020

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka mbyllur mbledhje ku do të vendoseshin se sa kandidatë do t’i shkojnë Presidentit të Republikës për të zgjedhur emrat vakantë për në Gjykatën Kushtetuese. KED gjithashtu  u mblodh për të zgjedhur pasuesin e Besnik

Lexo më shumë
VIDEO / Përcillet për në banesën e fundit ish-zv/kryeministri Kopliku, e bija nuk i mban dot lotët: Nuk vdiq nga Covid, por nga pakujdesia e shtetit!

VIDEO / Përcillet për në banesën e fundit ish-zv/kryeministri Kopliku, e bija nuk i mban dot lotët: Nuk vdiq nga Covid, por nga pakujdesia e shtetit! 9

🕔15:28, 23.Nov 2020

Ish-zv.kryeministri, Bashkim Kopliku është përcjellë sot për në banesën e fundit pasi nuk mundi të fitonte dot betejën me COVID-19. Familjarë, miq, të afërm dhe personalitete shqiptare i kanë dhënë lamtumirën e fundit në një ceremoni të mbajtur në ambient

Lexo më shumë
Aksident i rëndë në autostradë/ Makina përplaset me një kamion, vdes 40-vjeçarja! Plagosen edhe dy persona të tjerë

Aksident i rëndë në autostradë/ Makina përplaset me një kamion, vdes 40-vjeçarja! Plagosen edhe dy persona të tjerë 0

🕔12:22, 23.Nov 2020

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Fushë Krujë-Milot, ku si pasojë e aksidentit një grua ka humbur jetën dhe dy persona të tjerë janë plagosur rëndë. Sipas policisë në aksident janë përfshirë një mjet tip

Lexo më shumë
Tjetërsimi i pronave te Rana e Hedhun, Gjykata i heq arrestin e shtëpisë ish-deputetit Ndoka

Tjetërsimi i pronave te Rana e Hedhun, Gjykata i heq arrestin e shtëpisë ish-deputetit Ndoka 3

🕔11:15, 23.Nov 2020

Gjykata e Lezhës i ka hequr masën e sigurisë arrest shtëpie ish-deputetit Arben Ndoka, i akuzuar si i përfshirë në tjetërsimin e pronave te Rana e Hedhun. Për ish-deputetin gjykata ka caktuar detyrim paraqitje. Ndërkohë në Gjykatë vazhdon hjykimi për

Lexo më shumë
Rëndohet bilanci nga aksidenti në ‘Shkallën e Tujanit’, shkon në 2 numri i viktimave. Nën hetim firma që po kryente punime në rrugë

Rëndohet bilanci nga aksidenti në ‘Shkallën e Tujanit’, shkon në 2 numri i viktimave. Nën hetim firma që po kryente punime në rrugë 0

🕔10:02, 23.Nov 2020

Rëndohet bilanci i aksidentit të ndodhur dje tek ‘Shkalla e Tujanit’. Si pasojë e plagëve të marra, ka humbur jetën pasagjerja e mjetit, Defa Kaloshi, 73 vjeç, nëna e drejtuesit të mjetit. Kujtojmë se dje humbi jetën edhe Hider Daci,

Lexo më shumë
Si tek filmi “Njeriu me shenjë”, tritol makinës së vlonjatit, por autorët nuk e shpërthyen pasi mjeti po përdorej nga gruaja dhe fëmijët

Si tek filmi “Njeriu me shenjë”, tritol makinës së vlonjatit, por autorët nuk e shpërthyen pasi mjeti po përdorej nga gruaja dhe fëmijët 0

🕔08:11, 23.Nov 2020

Një makine në Vlorë i është vënë tritol, teksa ka qenë e parkuar në lagjen “Hajro Çakërri”. Sipas mediave, lënda plasëse ishte vendosur prej disa ditësh, por ajo nuk ka shpërthyer pasi ditëve të fundit ky automjet tip ‘Benz’ përdorej

Lexo më shumë
Gjendja e tij u rëndua ditët e fundit, vdiq në avion pasi u nis drejt Italisë. COVID i merr jetën ish-zv/kryeministrit shqiptar, Bashkim Kopliku

Gjendja e tij u rëndua ditët e fundit, vdiq në avion pasi u nis drejt Italisë. COVID i merr jetën ish-zv/kryeministrit shqiptar, Bashkim Kopliku 8

🕔11:24, 22.Nov 2020

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare, ish-zv/kryeministri dhe njëkohësisht ministër i Brendshëm në qeverinë e parë të Partisë Demokratike në vitin 1992. Bashkim Kopliku, i cili ka qenë edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare, mësohet se ka ndërruar jetë

Lexo më shumë
COVID i merr jetën në moshën 87-vjeçare regjisorit Muharrem Fejzo. Mesazhi i të birit: Më fal që nuk të përkëdhela dot

COVID i merr jetën në moshën 87-vjeçare regjisorit Muharrem Fejzo. Mesazhi i të birit: Më fal që nuk të përkëdhela dot 5

🕔11:11, 22.Nov 2020

Ndahet nga jeta në moshën 87-vjeçare regjisori dhe kineasti i njohur Muharrem Fejzo. Fejzo ishte i infektuar prej disa ditësh me COVID-19 dhe gjendja e tij u rëndua deri sa virusi i mori jetën. Lajmin për ndarjen nga jeta e

Lexo më shumë
Parandalohet atentati, gjenden 600 gram tritol në makinën e vlonjatit, forcat xheniere e shpërthejnë gjatë natës

Parandalohet atentati, gjenden 600 gram tritol në makinën e vlonjatit, forcat xheniere e shpërthejnë gjatë natës 0

🕔10:35, 22.Nov 2020

Një sasi tritoli është gjetur mbrëmjen e kaluar, rreth orës 1:30 në automjetin e një shtetasi të identifikuar si S.Binaj në qytetin e Vlorës, duke parandaluar atentatin. Pasi u gjet tritoli në makinën tip Benz ML, u lajmëruan forcat xheniere

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim