BSH, 120 mijë dollarë për kartolina dhe zarfa

BSH, 120 mijë dollarë për kartolina dhe zarfa 1

🕔09:08, 20.Sep 2014

Krahas vjdhjes në Bankën e Shqipërisë janë zhvilluar edhe tendera “milonere”.Mes shumë dosjeve voluminoze prokurorët kanë në duar edhe dokumentet e zhvillimit të tenderit për blerjen e kartolinnave për Vitin e Ri 2013. Nga verifikimet paraprake rezulton se Banka e

Lexo më shumë
Fier, arrestohen 6 persona, akuzohen për shfrytëzim prostitucioni

Fier, arrestohen 6 persona, akuzohen për shfrytëzim prostitucioni 0

🕔08:29, 20.Sep 2014

6 persona kanë rënë në prangat e policisë mëngjesin e ditës së sotme, pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, ndërkohë dy persona po ndiqen në gjendje të lirë. Sipas informacioneve që përcjellin blutë e Fierit, të arrestuarit janë përkatësisht Haxhi Lalaj,

Lexo më shumë
Policia italiane arreston shqiptarin e akuzuar për vrasje të trefishtë

Policia italiane arreston shqiptarin e akuzuar për vrasje të trefishtë 0

🕔21:12, 19.Sep 2014

Policia italiane ka arrestuar për llogari të shtetit shqiptar shtetasin Kastriot Zhupa. Mësohet se policia e shtetit tonë fqinj, ka kryer arrestimine  Zhupës në Milano, ku ai jetonte. Shtetasi Zhupa dyshohet se ka kryer vrasje të trefishtë në Blinisht të

Lexo më shumë
MASH padit Universitetin Vitrina dhe drejtuesit e saj për mashtrim

MASH padit Universitetin Vitrina dhe drejtuesit e saj për mashtrim 1

🕔17:13, 19.Sep 2014

Ministria e Arsimit dhe Sportit depozitoi sot, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, kallëzim penal ndaj Shoqërisë Tregtare “Vitrina” Sh.P.K. në cilësinë e personit juridik, Edmond Vlashaj, Drejtor i Përgjithshëm i shoqërisë “Vitrina”, Aldorin Braho, Administrator i shoqërisë “Vitrina” dhe

Lexo më shumë
Do martohet të dielën, Apeli nuk ndryshon masën e arrestit për të akuzuarin për vjedhjen e BSH

Do martohet të dielën, Apeli nuk ndryshon masën e arrestit për të akuzuarin për vjedhjen e BSH 0

🕔17:01, 19.Sep 2014

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e Shkallës së Parë për dy të akuzuarit e tjerë për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë, Emiljano Lamçe dhe Mehdi Molla. Ndaj këtyre të fundit është lënë në fuqi masa e sigurisë

Lexo më shumë
Policia publikon masat për vizitën e Papës, Tirana të dielën bllokohet

Policia publikon masat për vizitën e Papës, Tirana të dielën bllokohet 0

🕔14:49, 19.Sep 2014

Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit kanë publikuar masat e plotë për vizitën e Papa Françeskut të dielën. Me këtë rast, lëvizja në Tiranë ditën e dielë do të jetë pothuajse e bllokuar si për automjetet, ashtu edhe për

Lexo më shumë
Mirditë, 43-vjeçari përdhunon një 13-vjeçare

Mirditë, 43-vjeçari përdhunon një 13-vjeçare 4

🕔13:53, 19.Sep 2014

Një vajzë e mitur është përdhunuar nga një 43-vjeçar në Mirditë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Prosek. Kanë qenë prindërit e vajzës 13-vjeçare, ata të cilët kanë bërë denoncimin. Analizat e kryera kanë vërtetuar abuzimet fizike me vajzën.

Lexo më shumë
Një makinë rrezikon të përplaset me eskortën e Ramës

Një makinë rrezikon të përplaset me eskortën e Ramës 12

🕔10:21, 19.Sep 2014

Një drejtues automjeti ka rrezikuar të përplaset me eskortën e kryeministrit Edi Rama. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:12 në afërsi të “Stacionit të Trenit”. Makina që është përfshirë në këtë ngjarje është tip “Benz”, ngjyrë gri, me targa AA

Lexo më shumë
SHBA paralajmëron qytetarët e vet: Në meshën e Papës, 500 mijë njerëz. Kini kujdes

SHBA paralajmëron qytetarët e vet: Në meshën e Papës, 500 mijë njerëz. Kini kujdes 10

🕔09:43, 19.Sep 2014

Ambasada amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët e saj që jetojnë në Shqipëri, të kenë kujdes gjatë vizitës së Papa Françeskut. Kjo, pasi sipas ambasadës, në meshën e Papë mund të marrin pjesë rreth 500 mijë njerëz. Për këtë arsye,

Lexo më shumë
Kapen dy të dyshuar për vrasjen e të moshuarave, njëri është nipi

Kapen dy të dyshuar për vrasjen e të moshuarave, njëri është nipi 1

🕔09:29, 19.Sep 2014

Policia ka prangosur dy persona, të cilët akuzohen se janë përgjegjës për ngjarjen shokuese të ndodhur disa ditë më parë në Durrës. Të arrestuar si autorë të dyshuar janë: Velson Elmasi, 28 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan, dënuar më

Lexo më shumë