Tiranë, ASHR: Mbështesim luftën kundër korrupsionit në drejtësi

Tiranë, ASHR: Mbështesim luftën kundër korrupsionit në drejtësi 0

🕔07:58, 27.Apr 2014

Autoriteti Shëndetësor Rajonal përshëndeti aksionin e Policisë së Shtetit në Poliklinikën Nr. 9 në kryeqytet. Përmes një komunikate, ASHR thekson se ky aksion është shprehje e vullnetit të palëkundur të qeverisë për të luftuar korrupsionin. “ASHR shpreh vendosmërinë për të

Lexo më shumë
Elbasan, shiu i rrëmbyeshëm bllokon tunelin e Krrabës

Elbasan, shiu i rrëmbyeshëm bllokon tunelin e Krrabës 0

🕔07:58, 27.Apr 2014

Janë dashur vetëm pak orë reshje të dendura shiu, që tuneli Tiranë-Elbasan të bëhet i pakalueshëm për automjetet. Për shkak të rritjes së nivelit të ujit si pasojë e reshjeve të shiut, policia ka devijuar lëvizjen e automjeteve, duke i

Lexo më shumë
Berat, përroi për pak sa nuk vret 5 anëtarët e familjes Guri

Berat, përroi për pak sa nuk vret 5 anëtarët e familjes Guri 0

🕔07:57, 27.Apr 2014

Një familje shpëtoi mrekullisht pasi banesa e tyre u përmbyt gjatë natës nga vërshimi i përroit në fshatin Beleshovë të Beratit. Reshjet e rëna gjatë dy ditëve të fundit shkaktuan daljen e përroit nga shtrati, duke rrezikuar jetën e 5

Lexo më shumë
Kavajë, Haxhinasto inspekton cilësinë e rrugës te Mali i Robit

Kavajë, Haxhinasto inspekton cilësinë e rrugës te Mali i Robit 1

🕔07:57, 27.Apr 2014

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, inspektoi dje segmentin rrugor Golem-Mali i Robit–Kavajë. Haxhinasto tha se duhet rishikuar cilësia e punimeve nëpërmjet makinerive me standarde të larta dhe pastaj do të pajiset me sinjalistikë për të garantuar sigurinë rrugore. Gjithashtu

Lexo më shumë
Vrau të dashurin italian të ish-gruas, gjendet kufoma

Vrau të dashurin italian të ish-gruas, gjendet kufoma 0

🕔07:56, 27.Apr 2014

Pas rrëfimit të bukëpjekësit shqiptar Dritan Demiraj, që pranoi vrasjen e dyfishtë të ish-gruas së tij Lidia Nusdorfi, me të cilën kishte një fëmijë, dhe të të dashurit të saj Silvio Mannina, 30 vjeç, karabinierët zbuluan kufomën e këtij të

Lexo më shumë
Shqiptari refuzon ekstradimin: Gjyqësori në Shqipëri është i korruptuar

Shqiptari refuzon ekstradimin: Gjyqësori në Shqipëri është i korruptuar 1

🕔07:55, 27.Apr 2014

Gjykatësit e Apelit në Skoci vendosën që Fatjon Kapri të ekstradohet dhe hodhën poshtë pretendimet e avokatëve të tij se çdo rigjykim i çështjes në Shqipëri do të ishte i pandershëm. Kapri është dënuar pasi pretendohej se kishte vrarë me

Lexo më shumë
Vrasja e biznesmenit, 2 autorë në kërkim, pranga dëshmitarit

Vrasja e biznesmenit, 2 autorë në kërkim, pranga dëshmitarit 0

🕔07:43, 27.Apr 2014

Një borxh i vjetër dyshohet se është bërë shkak për sherrin që përfundoi në vrasje pas shkëmbimit të zjarrit mbrëmjen e së premtes në lagjen “Ali Demi” në Tiranë, ku mbeti i vdekur pronari i një PUB-i në ish-Bllok dhe

Lexo më shumë
Patos, vritet me armë zjarri 39-vjeçari

Patos, vritet me armë zjarri 39-vjeçari 0

🕔21:35, 26.Apr 2014

Një person është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Patos. Policia ka thënë se shtetasi Nikolin Rrapaj, rreth 40 vjeç ka mbetur i vdekur pas disa të shtënave me armë zjarri. Krimi mesohet se ka ndodhur ne lagjen

Lexo më shumë
Pranga 2 komisionerëve për zgjedhjet në Dajç

Pranga 2 komisionerëve për zgjedhjet në Dajç 5

🕔11:22, 26.Apr 2014

Dy komisionerë të qendrës së votimit në fshatin Dragushë, Komuna Dajç në Lezhë janë arrestuar sot pasi duhet të kryejnë dënimin me 8 muaj burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe deformimit të rezultatit të zgjedhjeve vendore të 8

Lexo më shumë
“Destinacioni” zbulon vjedhjen dhe kontrabandën  e naftës, një i arrestuar dhe 2 në kërkim

“Destinacioni” zbulon vjedhjen dhe kontrabandën e naftës, një i arrestuar dhe 2 në kërkim 0

🕔09:03, 26.Apr 2014

Seksioni Kundër Krimit Ekonomik finalizoi dje operacionin e koduar “Destinacioni”, gjatë të cilit arrestoi një person dhe dy i shpalli në kërkim për kontrabandë të karburanteve. I ndaluari është Elidon Demiri, 31 vjeç, banues në Lushnjë, kurse në kërkim u

Lexo më shumë