Goditet prostitucioni tek “Hotel Kalaja”, 3 të arrestuar, nën hetim pronari dhe menaxherja

Goditet prostitucioni tek “Hotel Kalaja”, 3 të arrestuar, nën hetim pronari dhe menaxherja 2

🕔08:52, 25.Apr 2014

Seksioni Kundër Trafiqeve ka goditur një rrjet të dyshuar prostitucioni në kryeqytet mbrëmjen e së mërkurës. Janë arrestuar Agron Koçi, 40 vjeç, i dënuar më parë për mbajtje të lëndëve narkotike, Liljana Aliko, 24 vjeçe, banuese në Delvinë dhe Oltion

Lexo më shumë
Ekspertët shqiptarë sjellin nga Greqia zemrën e Karelit për ekzaminime, familja e kërkon

Ekspertët shqiptarë sjellin nga Greqia zemrën e Karelit për ekzaminime, familja e kërkon 1

🕔08:52, 25.Apr 2014

Ekspertët shqiptarë kanë mbërritur në Shqipëri bashkë me zemrën e Ilia Karelit. Eksperti Zija Ismaili dhe prokurori i çështjes, Ardian Beu, ishin ata që firmosën marrjen në dorëzim të zemrës pranë autoriteteve greke. Aktualisht për ekzaminimet e mëtejshme po merret

Lexo më shumë
Tiranë, tentohet të grabitet një tjetër argjendari, 2 në pranga

Tiranë, tentohet të grabitet një tjetër argjendari, 2 në pranga 0

🕔08:51, 25.Apr 2014

Tentohet grabitja e një tjetër argjendarie në mes të kryeqytetit, por këtë herë autorët dështuan, megjithëse dyshohet se bëhet fjalë për të njëjtin grup. Vjedhja me dhunë e argjendarisë është mundur të parandalohet në kohë nga policia e Tiranës pasditen

Lexo më shumë
Durrës, 23-vjeçari bën gjithçka për t’u flijuar, por shpëtohet

Durrës, 23-vjeçari bën gjithçka për t’u flijuar, por shpëtohet 0

🕔08:51, 25.Apr 2014

Një 23-vjeçar që vuante nga depresioni nervor u shpëtua nga familjarët e tij në momentet kur po tentonte të flijohej në banesë. Ngjarja ndodhi dy ditë më parë në qytetin e Durrësit, në orët e para të mëngjesit. Burime zyrtare

Lexo më shumë
Berat, pranga të kërkuarit për prostitucion në Itali

Berat, pranga të kërkuarit për prostitucion në Itali 0

🕔08:50, 25.Apr 2014

Policia ndaloi bashkë me agjentët e Interpol Tiranës mbrëmjen e djeshme të kërkuarin Lani Binjaku, 28 vjeç, banor i qytetit të Beratit. Mësohet se i dyshuari ishte person në kërkim nga Interpol Roma për akuzën e “trafikut për prostitucion”. Gjykata

Lexo më shumë
Pogradec, pronarët e kalçetos konfrontohen me INUK dhe policinë

Pogradec, pronarët e kalçetos konfrontohen me INUK dhe policinë 0

🕔08:50, 25.Apr 2014

Vijon me konfrontime aksioni i prishjes së ndërtimeve pa leje, mes punonjësve të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar dhe pronarëve të objekteve jo të ligjshme në Pogradec, në fshatin Piskupat. Këtë herë janë konfrontuar fizikisht punonjësit e INUK dhe një pronari

Lexo më shumë
Vlorë, po riparonte defektin, vdes në detyrë elektricisti i CEZ

Vlorë, po riparonte defektin, vdes në detyrë elektricisti i CEZ 0

🕔08:50, 25.Apr 2014

Një punonjës i CEZ në Vlorë ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se viktima është 53-vjeçari Viktor Seraj, i cili ka qenë duke punuar për riparimin e një defekti në fshatin Brataj ditën e

Lexo më shumë
Bulqizë, plagoset minatori në galeri, dyshohet shpërthimi

Bulqizë, plagoset minatori në galeri, dyshohet shpërthimi 0

🕔08:49, 25.Apr 2014

Një minator ka mbetur i plagosur dje në minierën e Bulqizës, teksa pranë tij dyshohet se ka shpërthyer një granatë që përdorej për hapjen e njësive të reja të kromit. I plagosuri është Petrit Gjoni, 54 vjeç, i cili është

Lexo më shumë
Elbasan, banorët nuk e duan landfillin e plehrave në Bradashesh

Elbasan, banorët nuk e duan landfillin e plehrave në Bradashesh 0

🕔08:49, 25.Apr 2014

Vendi përfundimtar për ndërtimin e landfillit të Elbasanit, do të jetë “Dampa” e ish-Metalurgjikut. Por një fakt i tillë ka shqetësuar banorët, të cilët shprehen se ndotjes nga tymrat kancerogjene të Metalurgjikut tashmë do t’i shtohet edhe ajo nga riciklimi

Lexo më shumë
Tiranë, plagosja në grabitje e 2 policëve, identifikohet i dyti

Tiranë, plagosja në grabitje e 2 policëve, identifikohet i dyti 0

🕔08:48, 25.Apr 2014

Policia e kryeqytetit ka identifikuar edhe autorin e dytë të dyshuar në plagosjen e dy policëve gjatë ndjekjes, pas grabitjes së dështuar në zonën e ish-Bllokut. Më parë u shpall në kërkim Zhenklaudjo Sallaku, 19 vjeç, banues në Tiranë, ndërsa

Lexo më shumë