Arrest me burg për Kujtim Celën

Arrest me burg për Kujtim Celën 0

🕔14:13, 14.Jun 2014

Arrest me burg kanë qenë masat e sigurisë të dhëna nga Gjykata e Krimeve të Rënda për Kujtim Celën dhe Reald Hysollin. Këta të fundit u arrestuan dy ditë më parë gjatë një superoperacioni të policisë shqiptare dhe asaj kosovare, ku

Lexo më shumë
Durrës, vritet me armë zjarri biznesmeni i ndërtimit, 6 muaj më parë i vranë ortakun

Durrës, vritet me armë zjarri biznesmeni i ndërtimit, 6 muaj më parë i vranë ortakun 2

🕔10:31, 14.Jun 2014

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur paraditen e sotme në Durrës. Ngjarja ndodhi në zonën e njohur si “Iliria”, ku 49-vjeçari Kujtim Dyrmishi u qëllua me armë nga dy persona të maskuar. Dy autorët e krimit i kishin zënë pritë

Lexo më shumë
Pogradec, rrëfimi i kameramanit: Jam  penduar që e vrava Hoxhallarin, më mori pronën

Pogradec, rrëfimi i kameramanit: Jam penduar që e vrava Hoxhallarin, më mori pronën 2

🕔08:59, 14.Jun 2014

Gjykata e Pogradecit ka dhënë dje masën e sigurisë “arrest me burg” për Elton Bregun, 25-vjeçarin që dyshohet se vrau me thikë gjatë një përleshjeje me motive pronësie në mesjavë, punonjësin e Zyrës së Punës, Klodian Hoxhallari, banues në Buçimas.

Lexo më shumë
Durrës, grabitja me maska e firmës së  skrapit, një i arrestuar dhe 3 në kërkim

Durrës, grabitja me maska e firmës së skrapit, një i arrestuar dhe 3 në kërkim 0

🕔08:57, 14.Jun 2014

Identifikohen dhe arrestohen 2 nga 4 të dyshuarit për grabitjen e bujshme të kompanisë së materialeve të ndërtimit dhe skrapit “Shijaku sh.p.k.” në Fushë-Krujë. Policia e Durrësit konfirmoi dje se ka arrestuar të dyshuarit Besnik Pula, 40 vjeç, banues në

Lexo më shumë
Burrel, sulmuan HEC-in e Valikardhit, Gjykata liron 3 të arrestuarit

Burrel, sulmuan HEC-in e Valikardhit, Gjykata liron 3 të arrestuarit 0

🕔08:57, 14.Jun 2014

Lihen të lirë tre të arrestuarit në incidentin e HEC-it të në fshatin Valikardh të Bulqizës. Gjykata vendosi detyrim paraqitje për 3 të arrestuarit Afrim Toska, Miftar Janglli dhe Xhetan Gjoka. Para katër ditësh ata dogjën centralin dhe kampin ku

Lexo më shumë
Durrës, i rrëmbeu fëmijën, 27-vjeçarja denoncon burrin

Durrës, i rrëmbeu fëmijën, 27-vjeçarja denoncon burrin 0

🕔08:54, 14.Jun 2014

Një 34-vjeçar u procedua penalisht në gjendje të lirë pasi akuzohet se ka rrëmbyer fëmijët e tij, ndërsa kishte mosmarrëveshje në familje me bashkëshorten. Gruaja 27-vjeçare ka kallëzuar në polici burrin G. B., banues në Kuraten, se sipas denoncueses që

Lexo më shumë
Shijak, luante me armën artizanale, vetëplagoset i mituri

Shijak, luante me armën artizanale, vetëplagoset i mituri 0

🕔08:53, 14.Jun 2014

Luante me një armë artizanale të ndërtuar vetë, por mbetet i plagosur i mituri. Ngjarja ka ndodhur orët e vona të së enjtes në Sukth. Policia nisi hetimet dhe procedoi në gjendje të lirë në spital ku dhe po mjekohet,

Lexo më shumë
Lushnjë, maskat i hyjnë në shtëpi dhe grabisin një grua      

Lushnjë, maskat i hyjnë në shtëpi dhe grabisin një grua       0

🕔08:53, 14.Jun 2014

Pasi janë siguruar se në banesë bashkëshorti i kishte sjellë para nga emigrimi, autorë të maskuar dhe të armatosur i kanë hyrë natën në shtëpi gruas që jetonte me fëmijët. Ngjarja ka ndodhur në orën 01:00 të mëngjesit të djeshëm

Lexo më shumë
Durrës, ngacmon seksualisht të miturën, nën akuzë 40-vjeçari

Durrës, ngacmon seksualisht të miturën, nën akuzë 40-vjeçari 0

🕔08:52, 14.Jun 2014

Ngacmon seksualisht të miturën, nën akuzë 40-vjeçari. Policia e Durrësit bëri me dije se mori denoncim në dëm të të dyshuarit me inicialet B. J., banues në Likmetaj. Sipas kallëzimit të bërë rreth orës 19:00 të mbrëmjes së enjte nga një vajzë

Lexo më shumë
 Bulqizë, masivi i kromit vret minatorin 30-vjeçar në galeri

 Bulqizë, masivi i kromit vret minatorin 30-vjeçar në galeri 0

🕔08:52, 14.Jun 2014

Një 30-vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e shembjes së një masivi kromi në Sektorin D të minierë së Bulqizës.Viktima është identifikuar si 30-vjeçari Ramë Bici. Ai ka qenë duke punuar në një pjesë të Sektorit D, së bashku me

Lexo më shumë