Shkodër, moti i keq rrezikon 11 turistët çekë e rusë në alpe

Shkodër, moti i keq rrezikon 11 turistët çekë e rusë në alpe 1

🕔09:44, 21.Jan 2014

Vijnë për alpinizëm në Shqipëri, por përkeqësimi i kushteve atmosferike ditët e fundit u ka rrezikuar edhe jetën. Rreth 11 turistë çekë e rusë, kanë mbetur të bllokuar në Qafë-Thorë, afër Thethit. Turistët alpinë kanë njoftuar ambasadën e Çekisë në

Lexo më shumë
Vrasja e dyfishtë në dasmë, gjykata dënon me burg të përjetshëm një nga 2 vëllezërit

Vrasja e dyfishtë në dasmë, gjykata dënon me burg të përjetshëm një nga 2 vëllezërit 1

🕔09:43, 21.Jan 2014

Gjykata e Elbasanit dënon me burgim të përjetshëm një nga dy vëllezërit Eshja, që akuzoheshin për vrasjen e dyfishtë të kunatit dhe vëllait të dhëndrit, pak momente pas përfundimit të dasmës. Trupi gjykues miratoi pretencën e prokurorisë, duke shpallur dje

Lexo më shumë
Vrasja e dy bosëve të kromit, pranga të dyshuarit

Vrasja e dy bosëve të kromit, pranga të dyshuarit 0

🕔09:42, 21.Jan 2014

Arrestohet i fshehur në periferi të Tiranës i dyshuari për vrasjen e dy biznesmenëve të kromit në pesë muajt e fundit. Komisariati i Policisë Nr. 4 në kryeqytet, lokalizoi në një tunel ushtrie në periferi të kërkuarin Gjin Ali Nika,

Lexo më shumë
Tri hetime për 21 janarin të cilat vazhdojnë ende

Tri hetime për 21 janarin të cilat vazhdojnë ende 11

🕔09:36, 21.Jan 2014

Prokuroria e Përgjithshme urdhëroi rihapjen e hetimeve për ngjarjen e 21 Janarit, në lidhje me 3 ngjarje të pazbardhura brenda dosjes . Prej datës 4 dhjetor të vitit të kaluar, po bëhen hetime intensive për autorët e vrasjes së Aleks

Lexo më shumë
Vlorë, shpërthen makina e kryekomunarit të Qendrës

Vlorë, shpërthen makina e kryekomunarit të Qendrës 23

🕔16:35, 20.Jan 2014

Sërish shpërthim në Vlorë. Mësohet se një mjet tip “Fuoristradë”, në pronësi të kryetarit të komunës Qendër në Vlorë, është hedhur në erë. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin Vlorë-Skelë, pak minuta pas orës 14:00. Sipas informacioneve të para, ka mbetur

Lexo më shumë
Shërbimi social i merr fëmijët nënës-prostitutë

Shërbimi social i merr fëmijët nënës-prostitutë 5

🕔13:56, 19.Jan 2014

Tre fëmijë të mitur janë marrë në kujdestari nga shteti pas veprimeve të papërgjegjshme të nënës së tyre. Gruaja kishte humbur të shoqin 9 muaj më parë dhe në pamundësi për të rritur fëmijët i është futur prostitucionit. Fëmijët, dy

Lexo më shumë
Plagoset në atentat oficeri i Policisë  Gjyqësore, shkak dyshohet detyra

Plagoset në atentat oficeri i Policisë Gjyqësore, shkak dyshohet detyra 0

🕔09:50, 19.Jan 2014

Plagoset në një pritë duke u kthyer për në banesë, oficeri i Policisë Gjyqësore Tiranë, Artan Skuaj, 36-vjeç, i cili u dërgua në Spitalin Ushtarak, ku dhe mjekohet jashtë rrezikut për jetën. Persona ende të paidentifikuar, duke përfituar nga errësira,

Lexo më shumë
Gjirokastër, pas shtëpisë së Hadërajve, shembet e Dobatëve

Gjirokastër, pas shtëpisë së Hadërajve, shembet e Dobatëve 0

🕔09:44, 19.Jan 2014

Një tjetër banesë me status Monument Kulture që nga banorët njihet si hamami, e “Dobatëve”, është drejt rrënimit përfundimtar të saj. Banesa karakteristike, e ndodhur pranë zonës së 7 krojve, në zemër të qendrës muzeale, është tërësisht e amortizuar, ndërsa

Lexo më shumë
Elbasan, abuzimet në Ujësjellës, hetime për 6 zyrtarët

Elbasan, abuzimet në Ujësjellës, hetime për 6 zyrtarët 0

🕔09:43, 19.Jan 2014

Gjashtë ish-nëpunës të shoqërisë së Ujësjellësit “Elber shpk” në Elbasan, po procedohen penalisht për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Mes të proceduarve janë ish-drejtori i përgjithshëm, Viktor Bello, ish-përgjegjësi i transportit, Eqerem Kozaria, ish-shefja e financave, Matilda Berberi dhe juristja Elsa

Lexo më shumë
Tiranë, rekord aplikimesh në Shkollën e Policisë, 6200 kandidatë

Tiranë, rekord aplikimesh në Shkollën e Policisë, 6200 kandidatë 0

🕔09:42, 19.Jan 2014

Ministri i Punëve të Brendshme, Sajmir Tahiri, informoi se për shkollën e policisë kanë aplikuar 6.200 persona, që duan të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit. Në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, ministri Tahiri shprehet se besimi

Lexo më shumë