Fushë-Krujë, familjarët përleshen me 2 grabitësit në banesë

Fushë-Krujë, familjarët përleshen me 2 grabitësit në banesë 0

🕔23:58, 6.Feb 2015

Dy persona të paidentifikuar dhe të maskuar me kapuça të xhupave në kokë, ku njëri mbante edhe pistoletë, kanë hyrë rreth orës 08:00 të mëngjesit të djeshëm në një banesë në Fushë-Krujë për të grabitur. Pasi janë futur në oborr

Lexo më shumë
Itali, qëllohet nga karabinierët 23-vjeçari shqiptar

Itali, qëllohet nga karabinierët 23-vjeçari shqiptar 0

🕔22:30, 6.Feb 2015

Karabinierët italianë kanë qëlluar një të ri shqiptar i cili dyshohet se po kryente një vjedhje. Ngjarja ka ndodhur më 1 shkurt, por 23-vjeçari Korab Xheta humbi jetën ditën e djeshme pas plagëve të marra. Zyrtarisht policia bën të ditur

Lexo më shumë
Po bëjnë sikur qajnë, ata që brenda vetes qeshin, edhe kur këtë popull e kanë bërë të ulërasë nga dhimbja

Po bëjnë sikur qajnë, ata që brenda vetes qeshin, edhe kur këtë popull e kanë bërë të ulërasë nga dhimbja 57

🕔18:26, 6.Feb 2015

Në jugun e vendit është në jetë një tragjedi. Në parlament vihet në skenë një komedi politike. Ajo që ndodh sot nuk është asgjë tjetër veçse hakmarrja e teorive të tyre mizore, të njohura si “teoria e nivelit zero” dhe

Lexo më shumë
Rrokadë në prokurori, pritet lëvizja e gjashtë prokurorëve

Rrokadë në prokurori, pritet lëvizja e gjashtë prokurorëve 2

🕔17:57, 6.Feb 2015

Të tjera ndryshime pritet që të ndodhin në radhët e prokurorëve. Propozimet që tashmë presin vetëm firmën e kryeprokurorit Adriatik Lalla, do të sjellin ndryshime në 6 prokurori nëpër rrethe. Mësohet se tre prej ndryshimeve janë: transferimi i prokurorit të

Lexo më shumë
Arrestohet një 33-vjeçar, i dënuar për vjedhje në bashkëpunim

Arrestohet një 33-vjeçar, i dënuar për vjedhje në bashkëpunim 0

🕔17:21, 6.Feb 2015

Policia e kryeqytetit ka mundur që të vërë në pranga një 33 -vjeçar i cili dyshohet se është autor i një sërë  vjedhjesh. Mësohet se kanë qenë efektivët e komisariatit Nr.3 në Tiranë që bënë të mundur arrestimin e të

Lexo më shumë
MAS nuk tërhiqet nga projektligji, studentët nisin protestat

MAS nuk tërhiqet nga projektligji, studentët nisin protestat 0

🕔13:43, 6.Feb 2015

Projektligji i arsimit të lartë dhe vendosmëria e Ministrisë së Arsimit për të mos ndryshuar përmbajtjen e tij, po shton pakënaqësitë në radhët e studentëve, të cilët kanë reaguar gjatë ditës së djeshme me anë të protestës. Të vënë përballë

Lexo më shumë
Kush janë dy ushtarakët që dyshohet se kanë ndihmuar Sokol Fekën

Kush janë dy ushtarakët që dyshohet se kanë ndihmuar Sokol Fekën 18

🕔11:39, 6.Feb 2015

Një ditë më parë Policia Ushtarake arrestoi dy ushtarake, të cilët mendohet se kanë pasur lidhje dhe kanë bashkëpunuar me majorin Sokol Feka, i cili humbi jetën në Spanjë, ndërsa merrej me trafik droge. Ministria e Mbrojtjes nuk i publikoi

Lexo më shumë
Përmbytjet shkaktojnë viktimën e parë, lumi Vërdovë rrëmben një 38-vjeçare

Përmbytjet shkaktojnë viktimën e parë, lumi Vërdovë rrëmben një 38-vjeçare 0

🕔09:36, 6.Feb 2015

Përmbytjet kanë shkaktuar viktimën e parë. Bëhet fjalë për një 38-vjeçare nga Pogradeci. Viktima është identifikuar si Monika Abrashi. Ajo është rrëmbyer nga prurjet e lumit Vërdoovë, ndërsa kishte dalë në oborrin e banesës së vet. Situata e përmbytjeve është

Lexo më shumë
Shumë fat Leo! Kartolina e Guardiolës dhe historia e vogëlushit shqiptar që ka emrin e Mesit

Shumë fat Leo! Kartolina e Guardiolës dhe historia e vogëlushit shqiptar që ka emrin e Mesit 17

🕔23:25, 5.Feb 2015

Lionel Ymaj është një vogëlush shqiptar që jeton në Vitoria-Gasteiz në Spanjë. Leo është vetëm 3 vjeç e gjysëm. Ai sapo ka kaluar disa muaj shumë të vështirë që kanë shqetësuar jo vetëm prindërit dhe familjarët por edhe miqtë e

Lexo më shumë
Elbasan, pranga 6 të rinjve, prodhonin eksploziv

Elbasan, pranga 6 të rinjve, prodhonin eksploziv 1

🕔21:11, 5.Feb 2015

Policia e Elbasanit ka arrestuar gjashtë persona, të cilët akuzohen për prodhim të lëndëve plasëse. Të arrestuar janë: Astrit Feim Blloku,18 vjeç, banues komuna Orenje Librazhd; Aurel Riza Isaku, banues komuna Orenje librazhd; Altin Idriz Balazi, banues komuna Orenj Librazhd;

Lexo më shumë