Korçë, u arrestuan se nuk kriposën rrugën, burg  administratorit, lirohen punëtori dhe 2 zyrtarët

Korçë, u arrestuan se nuk kriposën rrugën, burg administratorit, lirohen punëtori dhe 2 zyrtarët 0

🕔23:52, 7.Jan 2015

Gjykata e Korçës dha dje masën e sigurisë për 4 personat e arrestuar për abuzimet dhe mosmirëmbajtjen e rrugës së Qafë-Thanës, që ishte bllokuar nga dëbora. Do të hetohet në gjendje të lirë juristi i firmës “RD2”, Arlind Berberi, ndërkohë

Lexo më shumë
Flijohet me helm pronari i “Ante Grand”

Flijohet me helm pronari i “Ante Grand” 0

🕔19:32, 7.Jan 2015

Flijohet në mënyrën më tragjike një nga bashkëpronarët e lokalit “Ante Grand”, ku ndodhi masakra me katër të vrarë nga i dyshuari Kostandin Xhuvani, mëngjesin e 4 nëntorit në Tiranë. Andrea Omiro, 54 vjeç, banues në kryeqytet, ka humbur jetën

Lexo më shumë
Shkëmbim zjarri në Selenicë, qëllohet drejt 48-vjeçarit, plagosen 4 persona

Shkëmbim zjarri në Selenicë, qëllohet drejt 48-vjeçarit, plagosen 4 persona 5

🕔19:19, 7.Jan 2015

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Selenicën e Vlorës sot pasdite. Si pasojë e përdorimit të armëve, ka mbetur i vdekur Gjergji Bucaj, 48 vjeç. Nga të dhënat paraprake mësohet se 48 vjeçari ka mbetur i vrarë pas shkëmbimit të

Lexo më shumë
Videoskandali në QSUT, gjykata lë në burg Evarist Pashën. Lirohen dy shokët e vajzës

Videoskandali në QSUT, gjykata lë në burg Evarist Pashën. Lirohen dy shokët e vajzës 3

🕔11:14, 7.Jan 2015

Evarist Pasha, një nga të ndaluarit për videoskandalin në QSUT, do të qendrojë në burg. Gjykata ka caktuar sot masën e sigurisë “arrest me burg” për të. Pasha , ish- student i infermierisë dhe sekser i një agjencie funerale, shfaqet

Lexo më shumë
Altini lirohet nga burgu: Thanks Partisë Demokratike,  F..k Edi Rama

Altini lirohet nga burgu: Thanks Partisë Demokratike, F..k Edi Rama 22

🕔10:45, 7.Jan 2015

Pasi është mbajtur disa orë në qeli, Altin Goxhaj është liruar nga burgu. Ai do të procedohet në gjendje të lirë për kundërshtim të forcave të policisë. Pas është liruar, Goxhaj nuk ka harruar të fyejë kryeministrin Rama, ndërsa ka

Lexo më shumë
Xhaxhai i Aleks Nikës: Fleckesteinit i dërguam letër. Kërkojmë drejtësi për 21 janarin

Xhaxhai i Aleks Nikës: Fleckesteinit i dërguam letër. Kërkojmë drejtësi për 21 janarin 6

🕔10:30, 7.Jan 2015

Xhaxhai i Aleks Nikës, që u vra gjatë demonstratës së 21 janarit, ka konfirmuar takimin e familjes së tij me raportuesin për Shqipërinë, Knut Fleckenstein. Kërkesa u bë nga bashkëshortja e Aleksit, Rajmonda Nika, e cila i ka dërguar një

Lexo më shumë
Policia shkatërron bandën e hajdutëve në Tiranë

Policia shkatërron bandën e hajdutëve në Tiranë 1

🕔23:08, 6.Jan 2015

Përmes një aksioni të gjerë, Policia e Tiranës ka mundur që të arrestojë një grup vjedhësish. Policia bën të ditur se pesë të rinj kanë përfunduar në pranga, ndërsa policia sekuestroi sende si Telefona, DVD, Video-regjistrator, sende kozmetike e rroba

Lexo më shumë
Shkodër, djali qëllon babain me thikë në lokal pas një debati

Shkodër, djali qëllon babain me thikë në lokal pas një debati 0

🕔20:16, 6.Jan 2015

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Shtetasi Marjan Kasneci, 54 vjeç, është qëlluar me thikë nga i biri, raporton Ora News. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skëndërbeg” në Shkodër. E gjithë skena ka ndodhur në

Lexo më shumë
INUK nxjerr nga godina 20 të ngujuarit, arrestohet për kundërshtim Altin Goxhaj

INUK nxjerr nga godina 20 të ngujuarit, arrestohet për kundërshtim Altin Goxhaj 16

🕔20:11, 6.Jan 2015

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijoi sot operacionin për prishjen e një sërë ndërtimesh në zonën turistike të Hudënishtit, përgjatë vijës liqenore Lin-Pogradec. Por u përball me rastin e ngujimit të 20 personave, anëtarë të fisit Brahja, që jetonin në godinën

Lexo më shumë
Shkrumbohet nga zjarri një lokal në Tiranë

Shkrumbohet nga zjarri një lokal në Tiranë 0

🕔17:08, 6.Jan 2015

Një lokal është përfshirë nga një zjarr i fuqishëm pak pas mesnatës së djeshme në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Ngjarja ndodhi rreth orës 00:30. Për shkak se zjarri ka qenë i përmasave të mëdha, ndërhyrja e zjarrfikësve është përqendruar

Lexo më shumë