Fier, kapen 340 kg hashash

Fier, kapen 340 kg hashash 0

🕔15:44, 28.Jan 2013

340 kilogramë lëndë narkotike janë sekuestruar sot nga policia e Fierit në vendin e quajtur Liqeni i Levanit. Lënda e llojit kanabis sativa u kap një mjet tip fuoristradë  “Mitsubishi” me targa IBY5169. Automjeti i dyshuar ka qenë duke lëvizur

Lexo më shumë
Vijojnë hetimet, 62 të shoqëruar për vrasjen e kambistit në Durrës

Vijojnë hetimet, 62 të shoqëruar për vrasjen e kambistit në Durrës 0

🕔11:01, 28.Jan 2013

62 persona janë shoqëruar në policinë e Durrësit për vrasjen e kambistit Fatmir Koltarja. Policia thotë se shoqërimi i këtyre personave është bërë për të hedhur dritë mbi ngjarjen e ndodhur një ditë më parë para banesës së 46-vjeçarit Koltarja,

Lexo më shumë
Ndalohen në Gjirokastër 12 klandestinë të huaj

Ndalohen në Gjirokastër 12 klandestinë të huaj 0

🕔09:47, 28.Jan 2013

12 klandestinë të huaj janë ndaluar nga policia e Gjirokastrës mëngjesin e së hënës. Mësohet se 8 sirianë dhe 4 marokenë kishin hyrë në vendin tonë nëpërmjet Greqisë. Ata janë ndaluar në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ndërsa policia bën të ditur

Lexo më shumë
Vrau 18-vjeçaren, 25 vjet burg Shaban Norjes

Vrau 18-vjeçaren, 25 vjet burg Shaban Norjes 0

🕔09:14, 28.Jan 2013

Prokuroria ka kërkuar burgim të përjetshëm për Shaban Norjen, 81-vjeçarin që pak muaj më parë masakroi 18-vjeçaren shtatzënë, Ajshe Vata. Në seancën e radhës, prokurori i çështjes ka kërkuar deklarimin fajtor të 81-vjeçarit Shaban Norja dhe dënimin maksimal të tij

Lexo më shumë
Furgoni përplaset më një makinë, 6 të plagosur

Furgoni përplaset më një makinë, 6 të plagosur 0

🕔11:38, 27.Jan 2013

Përplasja e dy automjeteve ka shkaktuar plagosjen e 6 personave paraditen e sotme në aksin Lezhë-Laç. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Pllane, ku si pasojë e përplasjes së një automjeti tip Fiat, i cili drejtohej nga Dedë Frroku,

Lexo më shumë
Muriqan, sekuestrohen 70 pako hashash

Muriqan, sekuestrohen 70 pako hashash 0

🕔09:27, 27.Jan 2013

70 pako lëndë narkotike e llojit marijuanë janë sekuestruar mëngjesin e sotëm në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit, në Shkodër.  Sipas policisë, lënda u gjet në mjetin tip ‘Benz’ me targa AA 135 EH, në pronësi të shtetasit Edi

Lexo më shumë
Dorëzohet në polici i dyshuari për vrasjen në Lezhë: Nuk e bëra unë

Dorëzohet në polici i dyshuari për vrasjen në Lezhë: Nuk e bëra unë 0

🕔10:29, 26.Jan 2013

Vetëdorëzohet personi i akuzuar për vrasjen e 26-vjeçarit Martin Shtjefni, ngjarje e ndodhur një javë më parë në një lokal pranë kryqëzimit të Shënkollit në Lezhë. Maringlen Përgjini nuk e ka pranuar autorësinë e krimit dhe është shprehur se 26-vjeçari

Lexo më shumë
Bulqizë, shembet ndërtesa, zë poshtë një 13-vjeçar

Bulqizë, shembet ndërtesa, zë poshtë një 13-vjeçar 0

🕔13:01, 25.Jan 2013

Një 13-vjeçar ka humbur jetën në Bulqizë, pasi është zënë poshtë nga një ndërtesë e amortizuar. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Gjuras, ku 13-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i ditur, ka mbetur i vdekur nga

Lexo më shumë
Durrës, 22-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë

Durrës, 22-vjeçarja i jep fund jetës me fostoksinë 0

🕔12:40, 25.Jan 2013

Një 22-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë. Ngjarja ka ndodhur në Spitallë të Durrësit. Viktima është Fatjona Murati, e cila është gjetur nga familjarët në momentet e fundit të jetës. Ata e kanë dërguar menjëherë vajzën drejt

Lexo më shumë
“Fidanishtja”, dy në pranga dhe 67 kg kanabis e sekuestruar

“Fidanishtja”, dy në pranga dhe 67 kg kanabis e sekuestruar 0

🕔12:00, 25.Jan 2013

67 kilogram lëndë narkotike e llojit kanabis sativa janë sekuestruar dhe 2 persona janë vënë në pranga në Korçë, gjatë një operacioni të policisë. Operacioni i koduar “Fidanishtja” është kryer mbrëmjen e së enjtes dhe ka çuar në pranga Tomorr

Lexo më shumë