Policia: Testim tjetër me shkrim më 2-3 maj,  të gjitha femrave që grumbulluan nën 50 pikë

Policia: Testim tjetër me shkrim më 2-3 maj, të gjitha femrave që grumbulluan nën 50 pikë 0

🕔09:50, 2.May 2014

Policia e Shtetit hap tjetër testim me shkrim për kandidatet femra për Patrullë të Përgjithshme, që nuk grumbulluan dot 50 pikë në fazën e parë. Testimi do zhvillohet sot dhe nesër, nisur nga kërkesa e akteve ligjore, ku 50% e

Lexo më shumë
Tepelenë, vrau shokun në Kretë, Greqia deporton të dënuarin me 25 vite burg

Tepelenë, vrau shokun në Kretë, Greqia deporton të dënuarin me 25 vite burg 0

🕔09:49, 2.May 2014

Policia e Tepelenës dhe agjentët e Sektorit Kundër Krimeve të Rënda, arrestuan ditën e djeshme të kërkuarin Agron Kalemi, 45 vjeç, banues në Memaliaj dhe i dënuar me 25 vite burgim për vrasje nga drejtësia shqiptare. Kalemi është deportuar po

Lexo më shumë
Dibër, vrau dhe plagosja në Lurë, ende në arrati i dyshuari Rajta

Dibër, vrau dhe plagosja në Lurë, ende në arrati i dyshuari Rajta 0

🕔09:49, 2.May 2014

I dyshuari për vrasjen e një personi dhe plagosjen e një tjetri gjatë një sherri banal të ndodhur pasditen e së mërkurës në Lurë, nuk është arrestuar ende. Policia ka kryer kontrolle në banesat e të afërmve dhe po përpiqet

Lexo më shumë
Korçë, përleshje mes tre familjeve, 2 të plagosur

Korçë, përleshje mes tre familjeve, 2 të plagosur 0

🕔09:49, 2.May 2014

Përleshja mes tre familjeve për motive banale përfundoi në dy persona të plagosur dhe katër të tjerë nën akuzë, prej të cilëve një çift bashkëshortësh. Policia vendore arrestoi dje Bujar dhe Anjeza Xhambazi, 34 dhe 24 vjeç, pasi në lagjen

Lexo më shumë
Gjirokastër, plaçkitje në seri dhe shitje droge, 2 të arrestuar

Gjirokastër, plaçkitje në seri dhe shitje droge, 2 të arrestuar 0

🕔09:48, 2.May 2014

Policia vendore goditi një grup të rinjsh që ishin përfshirë në plaçkitjet në seri të bizneseve dhe banesave, ndërsa sekuestroi edhe një sasi droge me 600 fara kanabis, 7 aparate celular, 17 karta SIM, 2500 euro dhe 13000 lekë të

Lexo më shumë
Gramsh, punëtorët dhe inxhinieri ranë nga lartësi e madhe

Gramsh, punëtorët dhe inxhinieri ranë nga lartësi e madhe 0

🕔09:48, 2.May 2014

Vdekja tragjike e punëtorëve shqiptarë, Sokol Elmazi 34 vjeç, Oltjon Koka 21 vjeç dhe inxhinieri italian, Xhovani Piana, 69 vjeç, në rrugën Gramsh-Moglicë, ka bërë që policia e Korçës të nisë hetimet ndaj firmës që po kryen punimet. Një ditë

Lexo më shumë
Fushë-Krujë, në Komisariat thotë se u pajtua, në media se e rrahu polici

Fushë-Krujë, në Komisariat thotë se u pajtua, në media se e rrahu polici 0

🕔09:47, 2.May 2014

Një qytetar ka pretenduar dje në media se është keqtrajtuar nga efektivi i policisë së Fushë-Krujës, por i njëjti pretendim është bërë edhe nga vetë uniforma blu. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës para pallatit ku dy burrat jetonin

Lexo më shumë
Shkodër, furgoni bie në greminë, 3 të plagosur rëndë

Shkodër, furgoni bie në greminë, 3 të plagosur rëndë 0

🕔09:47, 2.May 2014

Tre persona janë plagosur rëndë pasditen e djeshme në Dukagjin të Shkodrës, pasi furgoni me të cilin udhëtonin ka rënë në një humnerë. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në fshatin Ndreaj, kur mjeti me 3

Lexo më shumë
Korçë, vjedhje energjie, agresion e ndërtim pa leje, 3 nën akuzë

Korçë, vjedhje energjie, agresion e ndërtim pa leje, 3 nën akuzë 0

🕔09:47, 2.May 2014

Tre persona u morën nën akuzë për vjedhje energjie, ndërtim pa leje dhe agresion nga policia vendore. I pari u procedua G. Sh., 46 vjeç, banues në Lumalas, pasi CEZ e ka denoncuar se ka kryer lidhje të paligjshme pasi

Lexo më shumë
Korçë, Prokuroria çon në gjykatë dosjen e të arratisurve të Drenovës

Korçë, Prokuroria çon në gjykatë dosjen e të arratisurve të Drenovës 0

🕔09:46, 2.May 2014

Pas rreth gjashtë muajsh hetime, Prokuroria e Korçës dërgoi dje dosjen në gjykatë për 4 të arratisurit e Burgut të Drenovës dhe 3 bashkëpunëtorëve të tyre. Mbi të burgosurit Tafili, Gora, Guri dhe Marashi, rëndon akuza e largimit nga vendi

Lexo më shumë