Tiranë, punonjësi vjedh paratë e klientëve në FiBank

Tiranë, punonjësi vjedh paratë e klientëve në FiBank 0

🕔21:25, 4.Feb 2014

Pronarët e një banke të nivelit të dytë në Tiranë kanë denoncuar në polici se janë grabitur rreth 20 mijë euro. Sipas policisë autor i dyshuar për grabitjen është një punonjës i brendshëm i bankës. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve

Lexo më shumë
Momentet e grabitjes së një pike karburanti (VIDEO)

Momentet e grabitjes së një pike karburanti (VIDEO) 5

🕔16:35, 4.Feb 2014

Një ditë më parë, policia e Tiranës njoftoi për arrestimin e pjesëtarëve të një bande të rinjsh nga Kamza, të cilët grabisnin pikat e karburanteve. Këto janë momentet e kapura nga kamerat e sigurisë, teksa kryenin një prej këtyre grabitjeve.

Lexo më shumë
Elbasan, i kërkuar për drogë, kapet për ekstradim në Itali

Elbasan, i kërkuar për drogë, kapet për ekstradim në Itali 0

🕔09:53, 4.Feb 2014

Agjentët e Seksionit Kundër Narkotikeve, arrestuan dje personin në kërkim ndërkombëtar, Leonard Musaj, 33 vjeç, banues në lagjen nr 3., të Cërrikut. Burime zyrtare konfirmuan aksionin me urdhër të Interpol Tiranës, e cila kishte dosjen e homologëve të Romës ndaj

Lexo më shumë
Kapshticë, trafikonte 53 kg hashash, pranga shoferit të trajlerit

Kapshticë, trafikonte 53 kg hashash, pranga shoferit të trajlerit 0

🕔09:52, 4.Feb 2014

Ditën e djeshme, nga shërbimet e Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, bashkë me Antidrogën, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i Çlirim Ymerali, 44 vjeç, banues në Poliçan. Duke transportuar me mjetin DAF (me trajler), me targa

Lexo më shumë
Durrës, kufoma në lumë, identifikohet 66-vjeçari nga Korça

Durrës, kufoma në lumë, identifikohet 66-vjeçari nga Korça 0

🕔09:51, 4.Feb 2014

Trupi i pajetë që u gjet në grykëderdhjen e lumit Ishëm, afër fshatit Gjuricë, i përket 66-vjeçarit Ismail Manellari nga Korça. Ekspertët konfirmuan se kufoma është e të moshuarit, i cili u denoncua si i zhdukur nga familjarët e tij

Lexo më shumë
Tiranë, maskat i hyjnë në shtëpi me armë dhe e grabisin

Tiranë, maskat i hyjnë në shtëpi me armë dhe e grabisin 0

🕔09:49, 4.Feb 2014

Një grabitje me armë dhe maska ka ndodhur ditën e djeshme në kryeqytet. Rreth orës 00:30, persona ende të paidentifikuar, në rrugën “Sitki Çiço”, kanë hyrë duke vjedhur me dhunë S. L., të cilit dyshohet se i kanë vjedhur nën kërcënimin

Lexo më shumë
Shijak, 56-vjeçari gjendet i vetëvarur në kasollen e bagëtive

Shijak, 56-vjeçari gjendet i vetëvarur në kasollen e bagëtive 0

🕔09:48, 4.Feb 2014

Një tjetër akt flijimi është regjistruar në qarkun e Durrësit. Familjarët gjetën të varur në litar në brendësi të kasolles së bagëtive, trupin e 56-vjeçarit Shaqir Domi. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së dielës në fshatin Radë të bashkisë Manëz

Lexo më shumë
Durrës, bie gjatë lyerjes së pallatit, plagoset punëtori

Durrës, bie gjatë lyerjes së pallatit, plagoset punëtori 0

🕔09:46, 4.Feb 2014

Një punëtor ndërtimi, bojaxhi, ka rënë nga lartësia dy ditë më parë në një pallat në ndërtim në qytetin bregdetar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1, ndërsa në Spitalin Ushtarak nga kolegët u dërgua i plagosur rëndë M. L.,

Lexo më shumë
Shkodër, tritoli tregtarit të makinave, burg edhe të dytit

Shkodër, tritoli tregtarit të makinave, burg edhe të dytit 0

🕔09:46, 4.Feb 2014

Ka mohuar çdo akuzë të ngritur ndaj tij, por gjykata e ka lënë në burg edhe të dyshuarin e dytë të vendosjes së tritolit në banesën e tregtarit të makinave të përdorura. Shkëlzen Xhenja, i arrestuari i dytë për atentatin

Lexo më shumë
Tiranë, e shet si grabitje me armë të lokalit, arrestohet 24-vjeçari mashtrues

Tiranë, e shet si grabitje me armë të lokalit, arrestohet 24-vjeçari mashtrues 0

🕔09:45, 4.Feb 2014

Ka denoncuar një grabitje me dhunë të lokalit ku punonte, por pas hetimeve i rezulton mashtrim për të fshehur humbjet. Policia e kryeqytetit ka zbuluar ditën e djeshme një kallëzim të rremë për grabitje me armë. Sipas burimeve zyrtare të

Lexo më shumë