Gjykata i fal burgimin përjetë piktorit Traga

Gjykata i fal burgimin përjetë piktorit Traga 0

🕔09:44, 4.Feb 2014

Drejtësia i fal burgimin e përjetshëm piktorit Ardian Tragaj, që akuzohet për vrasje të dyfishtë në një konflikt pronësie në plazhin e Golemit në vitin 2012. Gjykata e Kavajës e ka dënuar me 35 vite burg Ardian Tragaj, me akuzat

Lexo më shumë
Lezhë, në kërkim ndërkombëtar për drogë në Itali, i dyshuar për një vrasje në 1996

Lezhë, në kërkim ndërkombëtar për drogë në Itali, i dyshuar për një vrasje në 1996 0

🕔09:42, 4.Feb 2014

Një 44-vjeçar i shumëkërkuar prej shumë vitesh nga Italia, është arrestuar dje nga policia e Lezhës pas një operacioni të befasishëm. Burime zyrtare nga komisariati njoftuan se lokalizuan në lëvizje mëngjesin e djeshëm në qytet, të dyshuarin Paulin Jaku, banues

Lexo më shumë
Vrau biznesmenin se e dekonspiroi, kërkohen 25 vite burg

Vrau biznesmenin se e dekonspiroi, kërkohen 25 vite burg 0

🕔09:40, 4.Feb 2014

Ekzekutoi pronarin e lokalit “Tekila” pse e dekonspiroi tek policia për një punë të papaguar që e përdori, Prokuroria e Elbasanit kërkon dënimin me 25 vite burgim për autorin kryesor të krimit dhe 5 vjet gjithsej për dy bashkëpunëtorët që

Lexo më shumë
Ekstradohet në fshehtësi drejt Milanos, biznesmeni Paro Laçi

Ekstradohet në fshehtësi drejt Milanos, biznesmeni Paro Laçi 0

🕔09:35, 4.Feb 2014

Ekstradohet drejt Italisë në një operacion sekret ish-presidenti i klubit sportiv “Partizani”. Biznesmeni Paro Laçi nuk ka mundur dot që të qëndrojë në Shqipëri dhe do i duhet të vuajë burgimin prej 10 vitesh të dhënë nga drejtësia e vendit

Lexo më shumë
Sarandë, i gjenden 10 kg tritol në banesë, arrestohet 50-vjeçari

Sarandë, i gjenden 10 kg tritol në banesë, arrestohet 50-vjeçari 1

🕔19:00, 3.Feb 2014

Policia e Sarandës ka zbuluar ditën e sotme 10 kg tritol në një banesë. Operacioni i poliçisë u zhvillua në fshatin Kalasë në Delvinë ku nga kontrollet në një depo në shtëpinë e 50-vjeçarit Memo Zobo u gjet edhe lënda

Lexo më shumë
Policia: 10 mijë euro atij që jep informacion për Mëhillajt (FOTO)

Policia: 10 mijë euro atij që jep informacion për Mëhillajt (FOTO) 8

🕔17:21, 3.Feb 2014

Policia e Tiranës ofron 10 mijë euro shpërblim për këdo që jep informacion në lidhje me bashkëpunëtorët e Julian Sinanajt, Andon dhe Genis Mëhillaj. Policia garanton ruajtjen e anonimatit për personin që ka informacion.  Mëhillajt rezultojnë të jenë njerëzit që

Lexo më shumë
Pogradec, shpërthen në ecje makina

Pogradec, shpërthen në ecje makina 0

🕔14:51, 3.Feb 2014

Një automjet ka shpërthyer mesditën e sotme në rrugën nacionale Korçë-Pogradec, pranë fshatit Pirg. Makina me targa AA550GJ tip ‘Range Rover’ ka shpërthyer teksa ishte në ecje por fatmirësisht nuk ka të dëmtuar në njerëz. Shoferi dhe pasagjeri kanë arritur të dalin

Lexo më shumë
Kapshticë, doganierët zbulojnë 2 klandestinë nga Pakistani

Kapshticë, doganierët zbulojnë 2 klandestinë nga Pakistani 0

🕔09:21, 3.Feb 2014

Dy klandestinë nga Pakistani janë kapur dje nga strukturat e autoritetit doganor në doganën e Kapshticës. Sipas informacioneve, klandestinët ishin fshehur në një kontenier që vinte nga Turqia me targa 41R0835/ 41DA559, që drejtohej nga shtetasi turk Mitat Bayrak. Mësohet

Lexo më shumë
Akuza për humbjen e provave materiale

Akuza për humbjen e provave materiale 0

🕔09:20, 3.Feb 2014

Policia arreston punonjësin e policisë Mark Tuci për humbjen e provave materiale, në një proces hetimor për “falsifikimin e dokumenteve”. Sipas policisë, arrestimi i Tucit është bërë në banesën e tij nga hetuesit e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të policisë

Lexo më shumë
Çfarë përfitojnë Sinanaj e Gjokona pas bashkëpunimit me drejtësinë

Çfarë përfitojnë Sinanaj e Gjokona pas bashkëpunimit me drejtësinë 8

🕔09:19, 3.Feb 2014

Julian Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona tashmë janë bashkëpuntorë të drejtësisë dhe do të përfitojnë në sërë lehtësirash që jua u siguron ligji për mbrojtjen e bashkëpuntorëve dhe dëshmitarëve të drejtësisë. Tashmë në bazë të marrëveshjes me organet e drejtësisë bashkëpunëtorët

Lexo më shumë