Tiranë, zjarr te shkolla “Konferenca e Pezës”, s’ka të lënduar

Tiranë, zjarr te shkolla “Konferenca e Pezës”, s’ka të lënduar 0

🕔09:44, 26.Feb 2014

Një zjarr ka përfshirë mëngjesin e djeshëm katin e tretë të shkollës 9-vjeçare “Konferenca e Pezës” në Tiranë. Forcat e policisë dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur evakuimin e menjëhershëm të nxënësve dhe mësuesve, duke

Lexo më shumë
Durrës, makineria i pret krahun punëtorit, hetim administratorit

Durrës, makineria i pret krahun punëtorit, hetim administratorit 0

🕔09:42, 26.Feb 2014

Një punëtor 36-vjeçar ka humbur krahun gjatë procesit në makinerinë e kromit pranë portit të Durrësit dy ditë më parë. Policia vendore nisi procedim në gjendje të lirë për administratorin I. Q., 39 vjeç, banues në Tirane, që kryente përpunimin

Lexo më shumë
Vlorë, banorët protestojnë ndaj firmës së naftës, s’i punëson

Vlorë, banorët protestojnë ndaj firmës së naftës, s’i punëson 0

🕔09:41, 26.Feb 2014

Banorë të fshatit Mërtiraj në komunën Vllahinë në Vlorë kanë bllokuar dje me forcë punën e puseve të naftës që ndodhen në zonën e tyre. Ata bllokuan gjithashtu edhe rrugët që lidh fshatrat, me zonat e Tepelenës. Protesta e tyre

Lexo më shumë
Elbasan, prangoset në arrati i kërkuari për grabitje

Elbasan, prangoset në arrati i kërkuari për grabitje 0

🕔09:41, 26.Feb 2014

Seksioni Kundër Krimeve ndaj Pronës, ka bërë të mundur dje ndalimin e të shpallurit në kërkim Altin (Elis) Mehja, 32 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa” në Elbasan. Gjykata e Rrethit, në bazë të vendimit të dhënë, ka caktuar në

Lexo më shumë
Lushnjë, sherri për pronën, e godet me grusht

Lushnjë, sherri për pronën, e godet me grusht 0

🕔09:40, 26.Feb 2014

Një tjetër sherr pronësie për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi në Lushnjë, pas vrasjes së ndodhur dy javë më parë në Zhamë. Policia vendore mori në hetim në gjendje të lirë të dyshuarin B. G., 40 vjeç, banues

Lexo më shumë
Krujë, u lirua para kohe për vrasje, kthehet në qeli Varrosi

Krujë, u lirua para kohe për vrasje, kthehet në qeli Varrosi 0

🕔09:39, 26.Feb 2014

Një vendim i Gjykatës së Krujës, që vlerësonte të ligjshëm kërkesën e të dënuarit për vrasje për t’i ulur dënimin dhe liruar, është bërë objekt ankimimi nga Prokuroria e Rrethit. Ditën e djeshme, policia e kryeqytetit arrestoi Dashamir Varrosi, 40

Lexo më shumë
Durrës, bie nga kati i tetë, vdes tragjikisht e mitura

Durrës, bie nga kati i tetë, vdes tragjikisht e mitura 0

🕔09:36, 26.Feb 2014

Një 15-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i 8-të i një pallati. Sipas policisë, e mitura G. Sh., ka rënë aksidentalisht dhe kanë nisur hetimet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:50 të mbrëmjes së djeshme, në lagjen

Lexo më shumë
Shitën Butrintin 3 ditë para votimit të Qeverisë

Shitën Butrintin 3 ditë para votimit të Qeverisë 6

🕔09:36, 26.Feb 2014

Zyra Kombëtare e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme çon në prokurori 3 ish-drejtuesit e Hipotekës së Sarandës për privatizimin e paligjshëm të Parkut Kombëtar të Butrintit në kundërshtim me ligjin, vetëm 3 ditë para se “Qeveria Rama” të votohej dhe

Lexo më shumë
Mjerimi i Hekurudhës,  4,5 mln USD borxhe, vjedhje dhe shkurtime

Mjerimi i Hekurudhës, 4,5 mln USD borxhe, vjedhje dhe shkurtime 0

🕔09:22, 26.Feb 2014

Gjendja në hekurudhën shqiptare është mjaft dëshpëruese. Drejtori i saj i sapoardhur në detyrë, Genc Alizoti, e quan gjendje katastrofike. Shifrat flasin për një situatë kolapsi total. Borxhet e trashëguara kanë arritur në shifrën e 4,5 milionë dollarëve. Dhe duke u nisur

Lexo më shumë
Vrasja e Dritan Lamaj, zgjidhet trupi me 5 gjyqtarë për dosjen e Arben Frrokut

Vrasja e Dritan Lamaj, zgjidhet trupi me 5 gjyqtarë për dosjen e Arben Frrokut 0

🕔09:22, 26.Feb 2014

Paraditen e djeshme, u hodh shorti për caktimin e gjyqtarëve që do të gjykojnë Arben Frrokun, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, të dyshuarin kryesor për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt një vit më parë. Dritan Hallunaj do të kryesojë

Lexo më shumë