Një 15-vjeç goditet me sëpatë nga kushëriri i tij, është në gjendje të rëndë

Një 15-vjeç goditet me sëpatë nga kushëriri i tij, është në gjendje të rëndë 0

🕔17:20, 3.Apr 2014

Është plagosur një 15-vjeçar në Lushnje. Ai është goditur me sëpatë nga kushëriri i tij. 15-vjeçar është plagosur rëndë pasditen e sotme në Lushnje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Zhamë të Lushnjes, ku 15-vjeçari E.S. është qëlluar me

Lexo më shumë
Shijak, pranga 27-vjeçarit, akuzohet për përdhunimin e një të miture

Shijak, pranga 27-vjeçarit, akuzohet për përdhunimin e një të miture 0

🕔15:30, 3.Apr 2014

Një 27-vjeçar është vënë në pranga nën akuzën e përdhunimit të një të miture ditën e sotme në Shijak. Policia bën me dije se ka arrestuar A.L 27 vjeç i cili  është denoncuar nga një vajzë 15-vjeccare. Sipas policisë vajza është

Lexo më shumë
Pamje, biznesmeni Karçini dhe ‘vrasësi’ Sinanaj në lokal

Pamje, biznesmeni Karçini dhe ‘vrasësi’ Sinanaj në lokal 7

🕔14:43, 3.Apr 2014

Prokuroria e Krimeve të Rënda siguron pamjet filmike ku vrasësi me pagesë,  Julian Sinanaj, takon biznesmenin Ilir Karçinin. Kjo provë gozhdon biznesmenin, alibia e të cilit bazohet mbi mohimin e çdo akuze që i është bërë. Sipas tij, ai nuk

Lexo më shumë
Itali, kapen 25 mijë litra vaj ulliri pa cilësi, do silleshin në Shqipëri

Itali, kapen 25 mijë litra vaj ulliri pa cilësi, do silleshin në Shqipëri 5

🕔10:00, 3.Apr 2014

Një sasi prej rreth 25 mijë litra vaj ulliri, i vlerësuar si produkt i Bashkimit Europian, por tërësisht jo cilësor është sekuestruar sot nga Guardia di Financa në portin e Barit. Nga analizimi i vajit që kishte si destinacion Shqipërinë

Lexo më shumë
Lezhë, Policia: Adoleshentin e vrau pa dashje kushëriri

Lezhë, Policia: Adoleshentin e vrau pa dashje kushëriri 0

🕔09:20, 3.Apr 2014

Një 19-vjecar ndërroi jetë në spitalin e Lezhës, pasi u plagos me armë zjarri nga kushëriri i tij teksa pastronin armën. Ngjarja 30 metra larg banesës së viktimës, në fshatin Mërçin. Viktima është Kristjan Prendi, 19 vjeç, i cili fatkeqësisht

Lexo më shumë
Tiranë, përleshje mes grupesh, 2 të plagosur e 4 nën akuzë

Tiranë, përleshje mes grupesh, 2 të plagosur e 4 nën akuzë 0

🕔09:19, 3.Apr 2014

Dy përleshje me po kaq të plagosur për motive pronësie dhe të dobëta kanë ndodhur në Tiranë dhe Kavajë 24 orët e fundit. Policia e kryeqytetit ndaloi dje Red Vogli, 26 vjeç dhe shpalli në kërkim Xhers Seitaj, 28 vjeç

Lexo më shumë
Durrës, shpërndanin drogë në qytet, dy në pranga

Durrës, shpërndanin drogë në qytet, dy në pranga 0

🕔09:19, 3.Apr 2014

Dy të rinj të dyshuar për shitje droge në qytetin bregdetar u arrestuan ditën e djeshme nga policia.  Dorjan Beshi, 27 vjeç, banues ne fshatin Draç, u kap në një lokal në Maminas, me 3,5 gramë lëndë narkotike të llojit

Lexo më shumë
Tiranë, avokati i Frrokut kërkon riekspertimin dhe dëshmitarin

Tiranë, avokati i Frrokut kërkon riekspertimin dhe dëshmitarin 0

🕔09:18, 3.Apr 2014

Në gjyqin ndaj Arben Frrokut, i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, avokati i tij mbrojtës ka kërkuar të eksperimentohet sa zgjat udhëtimi Tiranë-Korçë, që Frroku ka kryer natën e vrasjes.  “Nisja të bëhet në orën 18:30, kur është

Lexo më shumë
Tiranë, kapet drejt Dajtit me 5 kg hashash, akuzë dhe 28-vjeçares

Tiranë, kapet drejt Dajtit me 5 kg hashash, akuzë dhe 28-vjeçares 0

🕔09:18, 3.Apr 2014

Një 27-vjeçar u ndalua dje në mëngjes teksa udhëtonte drejt Dajtit me 5 kg hashash të paketuar për trafikim dhe shpërndarje. Burime zyrtare thanë se arrestuan në orën 02:00 të dyshuarin Leonard Rrahmani, banues në Tiranë, teksa në rrugën e

Lexo më shumë
Laç, vëllai plagosi 29-vjeçarin e akuzuar për pengmarrjen e familjes

Laç, vëllai plagosi 29-vjeçarin e akuzuar për pengmarrjen e familjes 0

🕔09:16, 3.Apr 2014

Klevis Balloku është qëlluar me armë zjarri automatik nga vëllai i tij Gentian Balloku, pas një sherri të çastit në familje. Në këtë konkluzion kanë arritur forcat e policisë së Kurbinit, të cilët bëjnë me dije se shkak është sjellja

Lexo më shumë