Itali, pranga shqiptarit me 30 kg hashash në gazazh

Itali, pranga shqiptarit me 30 kg hashash në gazazh 0

🕔08:44, 23.Jun 2014

Policia në Peskara ushtruan kontroll në një garazh dhe në një automjet luksoz, prona të një italiani shitës ambulant paninesh. Italiani dhe miku i tij shqiptar O.Dashi, 31 vjeç, u arrestuan nga financierët. Gjatë kontrollit në garazh u gjetën 16

Lexo më shumë
INUK me Dajtin në krye prish 10 ndërtesa, “Jon” në gjykatë

INUK me Dajtin në krye prish 10 ndërtesa, “Jon” në gjykatë 1

🕔08:44, 23.Jun 2014

Teksa Zyhdi Dajti vijon të kryesojë INUK në aksionin për prishjen e ndërtimeve pa lejë, Prokuroria e Vlorës dërgon për gjykim dosjen me 8 zyrtarët që i dhanë lejën e ndërtimit kompleksit “Jon”, që u ndërtua nga vjehrri i Lulëzim

Lexo më shumë
Nëna e Edlira Dobrushit: Nuk e përballon ndjenjën e fajit, do tentojë sërish vetëvrasjen

Nëna e Edlira Dobrushit: Nuk e përballon ndjenjën e fajit, do tentojë sërish vetëvrasjen 0

🕔14:51, 22.Jun 2014

Edlira Dobrushi, gruaja që disa javë më parë vrau tri vajzat e saj, disa ditë më parë ka tentuar të vetëvritet në qelinë në ambientet e burgut në Itali. Nëna e saj, Atlije Çopa, në një intervistë për gazetën “Panorama”

Lexo më shumë
Vritet i vëllai i Shpëtim Zizës. Në 2007 përdhunoi dhe mbyti me lidhëse këpucësh 10- vjeçarin

Vritet i vëllai i Shpëtim Zizës. Në 2007 përdhunoi dhe mbyti me lidhëse këpucësh 10- vjeçarin 0

🕔21:02, 21.Jun 2014

Vritet vëllai i Shpëtim Zizës, të dënuarit me burgim të përjetshëm për vrasjen e 10- vjeçarit Besim Çenga, krim i ndodhur më 23 tetor të vitit 2007. Krimi i tmerrshëm tronditi mbarë opinionin publik, pasi i mituri pasi ishte përdhunuar,

Lexo më shumë
Vijon aksioni në Lazarat, gjenden tetë pako me heroinë dhe një snajper

Vijon aksioni në Lazarat, gjenden tetë pako me heroinë dhe një snajper 3

🕔13:09, 21.Jun 2014

Tetë pako me heroinë dhe një snajper janë gjetur gjatë kontrolleve të kryera sot në Lazarat. Grupi hetimor i Krimeve të Rënda i gjeti tetë pakot me peshë 1 rreth 1 kg secila në një ambient në afërsi të qendrës

Lexo më shumë
Greqi, burg shqiptarit me 1 ton heroinë,  zbulohet një rrjet droge Turqi-Shqipëri

Greqi, burg shqiptarit me 1 ton heroinë, zbulohet një rrjet droge Turqi-Shqipëri 0

🕔09:18, 21.Jun 2014

Disa raste të trafikut të drogës, ku janë implikuar shqiptarët ose Shqipëria, janë regjistruar orët e fundit në Greqi, ku së pari nisi gjyqi ndaj anëtarit shqiptar të rrjetit që u kap me 1 ton heroinë, u sekuestrua një sasi

Lexo më shumë
Sarandë, 2 doganierë në pranga për kontrabandë mallrash

Sarandë, 2 doganierë në pranga për kontrabandë mallrash 0

🕔09:18, 21.Jun 2014

Policia e Sarandës finalizoi dje operacionin e koduar “Kamping”, duke vënë në pranga dy doganierë nën akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe një tjetër person, i akuzuar për kontrabandë mallrash. Policia bën të ditur se në pranga kanë rënë doganierët

Lexo më shumë
Lezhë, nëna denoncon  largimin e vajzës 21 vjeçe

Lezhë, nëna denoncon largimin e vajzës 21 vjeçe 0

🕔09:17, 21.Jun 2014

Para 2 ditësh  shtetasja M. Z., banuese në Lezhë, ka bërë kallëzim se me datë 18.06.2014, është larguar nga banesa vajza e saj me inicialet E. M., 21 vjeçe. Nga ana e strukturave të Komisariatit të Policisë Lezhë u bë

Lexo më shumë
Tiranë, Petrit Fusha, anëtari i ri i Këshillit të Prokurorisë

Tiranë, Petrit Fusha, anëtari i ri i Këshillit të Prokurorisë 2

🕔09:17, 21.Jun 2014

Petrit Fusha, prokuror në Tiranë është zgjedhur si anëtari më i ri i Këshillit të Prokurorisë. Zgjedhja e tij është bërë sipas ligjit nga votimi i të gjithë trupës së prokurorëve. Nën drejtimin e Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla dje

Lexo më shumë
Shëngjin, një avion spërkatës tenton të ulet në pistën e Gjadrit

Shëngjin, një avion spërkatës tenton të ulet në pistën e Gjadrit 0

🕔09:17, 21.Jun 2014

Pasditen e djeshme, një avion i vogël ka tentuar të ulet në pistën e Gjadrit rreth orës 15:45, pavarësisht masave të ndërmarra nga autoritetet ushtarake për të mos lejuar uljen e avionëve në këtë zonë. Përpjekja e pilotit për tu

Lexo më shumë