Vlorë, vdes punëtori, ra nga skela

Vlorë, vdes punëtori, ra nga skela 0

🕔14:27, 18.Jan 2013

Një punëtor ka humbur jetën sot në Vlorë, pasi ka rënë nga skela. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 Maji” të qytetit. Identiteti i viktimës nuk bëhet i ditur. Ai ka rënë nga lartësia e skelës teksa punonte në rrugën

Lexo më shumë
Vidhet arka e Bashkisë Laç Vau i Dejës

Vidhet arka e Bashkisë Laç Vau i Dejës 0

🕔12:55, 18.Jan 2013

Vidhet arka e Bashkisë Laç Vau i Dejës. Persona të paidentifikuar kanë vjedhur arkën e bashkisë gjatë natës. Sipas informacioneve të para, shuma e vjedhur është 766 408 lekë. Policia ka nisur hetimin për identifikimin dhe kapjen e autorëve të

Lexo më shumë
Inspektimi i KLD në 2001-shin, Mishgjoni lehtësonte trafikantët

Inspektimi i KLD në 2001-shin, Mishgjoni lehtësonte trafikantët 2

🕔11:26, 18.Jan 2013

Mirela Mishgjoni, gjykatësja e Vlorës që u sulmua me acid dy ditë më parë, lehtësonte trafikantët. Gazeta Shqiptarja.com shkruan sot se Mirela Mishgjoni është shkarkuar në vitin 2002 për shkelje të detyrës. Shqiptarja.com u referohet burimeve të saj në Gjykatën

Lexo më shumë
Lirohet Liliana Kondakçi, e dënuar në 2011-n për trafik droge

Lirohet Liliana Kondakçi, e dënuar në 2011-n për trafik droge 0

🕔13:56, 17.Jan 2013

Mediat italiane shkruajnë sot se këngëtarja shqiptare, Liliana Kondakçi, ka rifituar lirinë. Kondakçi është liruar dy vjet pas vendimit të drejtësisë italiane të dhënë ndaj këngëtares për përfshirjen në një rrjet të trafikimit të drogës. Sipas mediave italiane, Kondakçi është

Lexo më shumë
Tiranë, grabitet një argjendari te Rruga e Durrësit

Tiranë, grabitet një argjendari te Rruga e Durrësit 0

🕔11:14, 17.Jan 2013

Një grabitje me armë ka ndodhur rreth orës 11:00 në Rrugën e Durrësit, në Tiranë. Grabitja ka ndodhur në argjendarinë “Roza”, në fillim të Rrugës së Durrësit, ku një person me kapuç në kokë është hequr si klient, duke i

Lexo më shumë
Llanaj: Shkretajt nuk i vrava unë, do të marr hak ndaj tyre

Llanaj: Shkretajt nuk i vrava unë, do të marr hak ndaj tyre 0

🕔10:35, 17.Jan 2013

Një ditë pas ekstradimit nga Italia, Jetmir Llanaj, është shprehur se nuk ka gisht në atentatin ndaj vëllezërve Shkreta, ku njëri mbeti i vdekur e tjetri u plagos rëndë. Llanaj thotë në një intervistë për GSH se mund të provojë

Lexo më shumë
Një tjetër “Nikita” në Tiranë, i grabit një burri 1 mijë euro

Një tjetër “Nikita” në Tiranë, i grabit një burri 1 mijë euro 0

🕔09:26, 17.Jan 2013

Grabitjet me armë nuk janë më ekskluzivitet vetëm i meshkujve. Gazeta Shqiptare shkruan sot për rastin e 27-vjeçares Përfundime Adilaj, e cila nën kërcënimin e armës i ka grabitur një personi 1 mijë euro. Sipas policisë, vajza, e cila ishte

Lexo më shumë
Durrës, kapen 32 kg marijuanë në port

Durrës, kapen 32 kg marijuanë në port 0

🕔10:43, 15.Jan 2013

Të paktën 32 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë është kapur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit. Lënda është zbuluar në një automjet me targa AA533 CN, të cilin drejtuesi i tij e kishte braktisur. Uniformat blu kanë sekuestruar

Lexo më shumë
Grabitja e autobusit, arrestohen dy vëllezër

Grabitja e autobusit, arrestohen dy vëllezër 0

🕔09:16, 15.Jan 2013

Dy vëllezër janë vënë sot në pranga për grabitjen e autobusit në Tepelenë. Babush dhe Melsen Ruçi, nga fshati Mamaj i Tepelenës,  janë arrestuar nga policia si personat përgjegjës për grabitjen e udhëtarëve. Një ditë më parë, autobusi i linjës

Lexo më shumë
Përgjaken sërish shinat, treni aksidenton për vdekje një 70-vjeçar në Yrshek

Përgjaken sërish shinat, treni aksidenton për vdekje një 70-vjeçar në Yrshek 0

🕔16:01, 13.Jan 2013

Një 70-vjeçar është përplasur nga treni, duke gjetur vdekjen e menjëhershme. Ngjarja ndodhi pasditen e sotme në zonën e Yrshekut, në Tiranë. Mësohet se 70-vjeçari ka qenë këmbësor. Policia nuk e ka bërë ende të ditur identitetin e tij, por

Lexo më shumë