Lirohet i dënuari për vrasje,  Prokuroria akuzon Gjykatën

Lirohet i dënuari për vrasje, Prokuroria akuzon Gjykatën 1

🕔09:41, 31.Jan 2014

 Hije skandali në Gjykatën e Beratit, lirohet i dënuari i akuzuar për dy vrasje, njëra prej të cilave në Turqi, ndërsa ishte i dënuar me 15 vite burgim. Shkak është bërë debati mes Prokurorisë dhe Gjykatës për llogaritjen e ditëve

Lexo më shumë
Tiranë, kapet i dënuari për drogë dhe organizata kriminale

Tiranë, kapet i dënuari për drogë dhe organizata kriminale 0

🕔09:39, 31.Jan 2014

Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit arrestoi të kërkuarin Dorian Doçi, 30 vjeç. Burime zyrtare thanë se Interpol Tirana e kishte në listën e saj dhe i riu u lokalizua dje në mëngjes, në afërsi të rrugës “Mine Peza”. Me

Lexo më shumë
Elbasan, trafik droge dhe mjetesh motorike, 2 në pranga

Elbasan, trafik droge dhe mjetesh motorike, 2 në pranga 0

🕔09:38, 31.Jan 2014

Seksioni Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve ndaloi dy persona të dyshuar për drogë dhe vjedhje makinash, njëri prej të cilëve i dënuar dhe tjetri në gjendje të lirë. Emran Dervishaj, 22 vjeç, banues në fshatin Hudënisht të Pogradecit, ishte shpallur në

Lexo më shumë
Durrës, zbulohen dy pako me 80 gramë hashash në paraburgim

Durrës, zbulohen dy pako me 80 gramë hashash në paraburgim 0

🕔09:37, 31.Jan 2014

Një qese me hashash u gjet gjatë kontrollit të befasishëm të policisë në Paraburgimin e Durrësit dy ditë më parë. Nisën hetimet për akuzën “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, ndërsa u konstatua e hedhur brenda territorit të Institutit të

Lexo më shumë
Korçë, vidhet Posta, sulmohet polici, plagoset 46-vjeçari

Korçë, vidhet Posta, sulmohet polici, plagoset 46-vjeçari 0

🕔09:37, 31.Jan 2014

Tre krime kundër personit dhe pasurisë kanë ndodhur gjatë 24 orëve të fundit në Korçë. M. M., 58 vjeç, banues në fshatin Pendavinj, po hetohet në gjendje të lirë pasi akuzohet se në lagjen nr. 7, për shkak të detyrës,

Lexo më shumë
Librazhd, banorët kundër HEC-ve, bllokojnë rrugën dhe punën

Librazhd, banorët kundër HEC-ve, bllokojnë rrugën dhe punën 0

🕔09:33, 31.Jan 2014

Banorët e 3 fshatrave të Rrethit të Librazhdit kanë dalë dje paradite në protestë kundër ndërtimit të hidrocentralit mbi lumin e Gurrës. Sipas banorëve, firma ndërtuese nuk ka respektuar ligjet dhe rregullat e ndërtimit të një HEC-i. Ndërtimi i një

Lexo më shumë
Devoll, do i hidhte granatë kushëririt, parandalohet krimi

Devoll, do i hidhte granatë kushëririt, parandalohet krimi 0

🕔09:30, 31.Jan 2014

Shërbimet e policisë vendore filluan procedimin penal dhe shpallën në kërkim R. P., 32 vjeç, banues në fshatin Verlen. Nga hetimet e kryera rezulton se në një konflikt të vjetër për pronësi me një të afërmin e tij, P. P.,

Lexo më shumë
Durrës, vëllezërit plagosin me thikë tre kushërinjtë

Durrës, vëllezërit plagosin me thikë tre kushërinjtë 0

🕔09:29, 31.Jan 2014

Një përleshje me motive banale mes dy grupeve të të rinjve në lagjen nr. 6 të qytetit, përfundoi me 3 të plagosur me thikë. Policia ndaloi si të dyshuar vëllezërit Ervis dhe Besmir Lamo, 33 dhe 28 vjeç, pasi orët

Lexo më shumë
Tiranë, shfrytëzoi dy moldave, ekstradohet nga Italia i dënuari

Tiranë, shfrytëzoi dy moldave, ekstradohet nga Italia i dënuari 0

🕔09:28, 31.Jan 2014

Interpol Tirana ekstradoi dje nga Roma Edmir Biçakun, 39 vjeç, nga Lushnja. Gjykata e Rrethit, më 20 prill 2007, e ka dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg në mungesë, për veprën penale të “shfrytëzimit të prostitucionit në rrethana

Lexo më shumë
Lushnjë, kthehet i dehur dhe i vë zjarrin shtëpisë, humb dhe vetë jetën në flakë

Lushnjë, kthehet i dehur dhe i vë zjarrin shtëpisë, humb dhe vetë jetën në flakë 0

🕔09:28, 31.Jan 2014

Një 47-vjeçar humbi jetën tragjikisht mes flakëve ditën e djeshme në fshatin Çermë të Lushnjës.  Edmond Gjoni nuk mundi të dilte i gjallë, teksa banesa e tij është përfshirë nga flakët, ndërsa paraprakisht mësohet se viktima ishte në gjendje të

Lexo më shumë