Masivi i kromit plagos rëndë  minatorin, nisin hetimet

Masivi i kromit plagos rëndë minatorin, nisin hetimet 1

🕔10:09, 12.Jul 2014

Një minator është plagosur paraditen e djeshme në minierën e Matit. Policia bëri me dije se i plagosuri është Ermal Bushi, 22 vjeç. ai është zënë nga një masiv dheu teksa ishte duke punuar në minierë. i riu ndodhet në

Lexo më shumë
Policë gjumashë dhe të dehur,  8 kapen ‘mat’ gjatë shërbimit

Policë gjumashë dhe të dehur, 8 kapen ‘mat’ gjatë shërbimit 11

🕔09:50, 12.Jul 2014

Gjendja e policëve gjatë orarit të shërbimit dhe thyerja e disiplinës, ka detyruar Ministrinë e Brendshme që nëpërmjet sektorëve në varësi të nisë një inspektim surprizë gjatë orëve të natës për të kontrolluar shërbimin e efektivëve. Objekt kontrolli mësohet se

Lexo më shumë
U nis për Greqi,  familja denoncon  humbjen, shoku  u gjet i mbytur  në Igumenicë

U nis për Greqi, familja denoncon humbjen, shoku u gjet i mbytur në Igumenicë 0

🕔09:49, 12.Jul 2014

Familja Pelivani në Fier denoncoi dje zhdukjen prej 10 ditësh të djalit të tyre 22-vjeçar. Mësohet se Eri Pelivani është nisur ilegalisht drejt Greqisë me shokun e tij Kristian Çullai dhe dy djem të tjerë nga Durrësi, por prej 10

Lexo më shumë
Arben Grori kërkesë në Gjykatën e Lartë për  t’i shpëtuar burgimit përjetë

Arben Grori kërkesë në Gjykatën e Lartë për t’i shpëtuar burgimit përjetë 1

🕔09:48, 12.Jul 2014

Tenton betejën e fundit me drejtësinë për t’i shpëtuar burgimit përjetë. arben Grori, i dënuari me burgim të përjetshëm nga drejtësia italiane për vrasjen e Naim Zyberit, do të ketë një përballje të radhës me drejtësinë shqiptare. Nëpërmjet një kërkese, drejtuar

Lexo më shumë
Korçë, i moshuari shkon për të peshkuar, por mbytet në lumin e Dunavecit

Korçë, i moshuari shkon për të peshkuar, por mbytet në lumin e Dunavecit 0

🕔08:57, 12.Jul 2014

Një i moshuar është gjetur i mbytur në lumin e Dunavecit orët e para të ditës së djeshme. Ngjarja ka ndodhur në zonën e fshatit Vashtëmi të Korçës. Familjarët dhanë të parët sinjalin se A. Cenolli, 64 vjeç, ishte larguar

Lexo më shumë
Vlorë, shkulen dhe digjen 1 mijë bimë të tjera hashashi në zonën e Lapardhasë

Vlorë, shkulen dhe digjen 1 mijë bimë të tjera hashashi në zonën e Lapardhasë 0

🕔08:49, 12.Jul 2014

Policia e Vlorës ka asgjësuar dje edhe 1 mijë bimë të tjera narkotike të mbjella në territorin që administron. Burime zyrtare bënë me dije se disa parcela u zbuluan dhe më pas u asgjësuan nga efektivët që morën pjesë në

Lexo më shumë
Elbasan, tuneli hapet në një korsi, por punimet do vazhdojnë

Elbasan, tuneli hapet në një korsi, por punimet do vazhdojnë 0

🕔08:49, 12.Jul 2014

Është hapur dje rruga Elbasan-Tiranë me kalim nga tuneli. Rreth orës 12:30, blloqet e betonit kanë liruar këtë rrugë që ishte bllokuar që prej datës 25 qershor. Shkak për këtë janë bërë punimet që firma kontraktuese kryente. Përfaqësuesi shprehet se

Lexo më shumë
Durrës, plaçkiten agjencia turistike dhe dyqani i celularëve 

Durrës, plaçkiten agjencia turistike dhe dyqani i celularëve  0

🕔08:48, 12.Jul 2014

Një agjenci turistike dhe një dyqan celularësh janë plaçkitur nga hajdutët gjatë natës në qytetin bregdetar. Ngjarja e parë ndodhi në lagjen nr. 1, kur persona të paidentifikuar kanë thyer derën e agjencisë turistike në pronësi të E. R., dhe

Lexo më shumë
Lushnjë, goditet banda e vjedhjes së ‘motorëve të Krutjes’

Lushnjë, goditet banda e vjedhjes së ‘motorëve të Krutjes’ 0

🕔08:48, 12.Jul 2014

Operacioni i koduar “Motorët e Krutjes” godet një grup të plaçkitjes së mjeteve motorike në zonën e Lushnjës dhe Fierit. Në pranga ra Bernard Xhaka, 22 veç, banues në lagjen Karbunarë e Madhe, dhe u bë shpallja në kërkim e

Lexo më shumë
Fier, policia patrullon me biçikleta në plazhet e qarkut

Fier, policia patrullon me biçikleta në plazhet e qarkut 0

🕔08:48, 12.Jul 2014

Drejtoria e Policisë, në bashkëpunim dhe me Komisariatet në varësi e FNSH-të, kanë hartuar planin sezonal për sigurinë në plazhet publike me rastin e sezonit turistik. Në planin e masave përfshihen përveç sensibilizimit dhe numrat e kontaktit, përforcimet në terren

Lexo më shumë

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?